Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudja nekem valaki magyaráz...

Langercs kérdése:

Megtudja nekem valaki magyarázni, hogy miként lehet Szűz Mária az angyalok királynéja? (A tegnap hallottam a Mária Rádió műsorában. Isten áldása legyen munkájukon, szolgálatukon.) Az én bibliai ismereteim szerint, ez nem biblikus.

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 11:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Ha elolvasod a hozzászólásokat világosan látható hogy a válaszadó nem jól értelmezte amit írtam ezért írtál te is elvakultan.....



Ez a megnyilvánulás vallásod középkori szintjét hozza és az inkvizícióra emlékeztet engem. Az alábbi Igék illenek ide Ézsaiás próféta szavai a beteg fejekről és erőtlen szivekről ahol vallásos fanatizmus van ott az ilyen hívőket sajnos valláskárosultaknak lehet nevezni.

2023. okt. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
61%

Elég beteg fejre utal, akik így viszonyulnak Krisztus szeretett édesanyjához, mint ti :(


Engem is az inkvizícióra emlékeztet a dolog, csak éppen ti próbáljátok hazug rágalmakkal a katolikusokat minden rossznak beállítani, mert tisztelik a megváltó édesanyját.

2023. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
30%

"ti próbáljátok hazug rágalmakkal a katolikusokat minden rossznak beállítani"


Nem kell, eléggé beállítják ők magukat a tévtanításaikkal.



Mária Jézus anyja, nem „Isten anyja”.

Istennek nem volt kezdete Zs 90:2; 1Ti 1:17

Mária Isten Fiának volt az anyja, amikor az a földön volt Lk 1:35


Mária nem maradt „örökké szűz”.

Férjhez ment Józsefhez Mt 1:19, 20, 24, 25

Jézuson kívül más gyermekei is voltak Mt 13:55, 56; Lk 8:19–21


Az imák üres ismételgetésének, a Máriához és a „szentekhez” való imádkozásnak nincs értelme.


Istenhez kell imádkozni Jézus nevében Jn 14:6, 14; 16:23, 24

Az ismételgetett szavak nem találnak meghallgatásra Mt 6:7

2023. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Prókátor ***** válasza:
23%

Az imák üres ismételgetésének, a Máriához és a „szentekhez” való imádkozásnak nincs értelme.

Ezzel tökéletesen egyet értek! Igaz ugyan, hogy Jézus egyértelműen kijelentette és meg is mutatta, hogy a földi életből eltávozottak tovább élnek, az apostolok pedig azt tanították, hogy imádkozzanak az emberek egymásért... De micsoda költséget jelent a szentek tisztelete! Sokkalta jobb, ha az a pénz, amit erre fordítanának, az embereknél marad, és sokkal egyszerűbb inkább Jézus szavait és tetteit meghamisítani és elferditeni.

2023. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
30%

Most komolyan lepontoztátok a 33-as választ, amelyik azt tartalmazza, hogy mit mond a Biblia erről a témáról?


Most komolyan lepontoztátok a Bibliát?

2023. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
61%

#35

A hiba ott van, hogy ezeket nem a Biblia mondja, hanem te, illetve szektád magyarázta félre.

Például a Biblia használja a testvér szót Jézus esetén, de ez a testvér szó jelent unokatestvért, sőt távolabbi rokonokat is. Ha pedig megnézzük azt a néhány jelenetet Jézus gyermekkoráról, ami szerepel a Bibliában, valahogy sose szerepelnek benne ezek a testvérek. Ha lettek volna, akkor Szűz Máriát se kellett volna János gondjaira bíznia.

2023. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
30%

Veled ellentétben, nekem nincs szektám.


Ellenben tudok olvasni, s az olvasottakat értelmezni. Veled ellentétben.

2023. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
24%

Aha, s gondolom ógörög nyelven is perfektül tudsz, hogy értsd és értelmezd az olvasottakat. :)


Amúgy mellékes infó, hogy a biblia-fordítóitok/ferdítőitek se tudtak görögül, nem hogy te, hanem csak meglévő (angol) fordításokat írtak át elég laikus módon.

2023. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
71%
Nem nagyon értem, hogy miről beszélsz. Nekem bibliafordítóim sincsenek.
2023. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!