Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok, csak...

Római katolikusok, csak evangéliumot olvasnak? Vagy megnézik a napi igét ami pl a Reformátusoknál van? (és forditva tehát csak a saját felekezetük napi olvasmányát nézik?)

Figyelt kérdés
Én pl nem is tudtam, hogy más felekezeteknek is van napi igéje, vagy ki hogy nevezi , azt hiszem a reformátusoknál a weboldalon pl láttam, hogy van napi ige. Azt hittem ilyen csak a római katolikusoknál van, ugye az evangélium, minden napi elmélkedni való. Ha valaki katolikus , szokta olvasni a másik felekezetek napi igéjét? (és forditva, tehát pl 1 református foglalkozik e a napi evangéliummal)
2023. nov. 18. 12:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Minden napra adott, hogy melyik evangélium, olvasmány, illetve szentlecke van (utóbbi nincs mindig). Ezek többsége 3 évente ismétlődik, mert van A, B és C év.

Napra lebontva megtalálod többek között itt is:

[link]


Például a mai (aktuális) napra előírt olvasmány és evangélium, valamint zsoltár:

[link] ma/

2023. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10 vagyok

9-nek (Jegsziv)

"Más kérdés a papi zsolozsma..."


a zsolozsmakat (imaorak liturgiaja) nemcsak a papok imadkozhatjak, hanem barki

abban is vannak Bibliareszletek, de nem ugyanaz, mint a napi ige, es hat naponta tobb van

[link]

ha esetleg a kerdezot erdekli

2023. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Az egyházi évből van A (Mt + Jn), B (Mk + Jn) és C (Lk + Jn).

Minden napnak van rangja: köznap, választható emléknap (pl.: Noldog Gizella), emléknap (pl.: Szent István diakónus és első vértanú), ünnep (pl.: Urunk színeváltozása, Szent János apostol és evangelista, minden vasárnap) és főünnep (pl.: Húsvét, Karácsony, templomunk felszentelésének ünnepe).

Olvasmányok fajtái: evangélium, olvasmány (Ószövetségből vagy néha ApCsel-ből) és szentlecke (valamelyik levélből).

Köznapokra, kötelező és választható emléknapokra van evangélium, és egy olvasmány VAGY szentlecke. Ünnepeken és főünnepeken van evangélium, olvasmány, szentlecke. Ez alól a Húsvét vigíliája képez kivételt, mert ott 7 olvasmány (ebből tetszés szerinti el lehet venni, de legalább 3 kell, hogy maradjon, sürgős esetben 2), szentlecke és evangélium.

2023. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
10/ köszi angolul nem tudok, de magyar misébe is elmagyarázza a pap az evangéliumot,
2023. nov. 19. 10:39
 15/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! 11 külön köszi , hogy az ismétlődéat is irtad igy megspóroltál 1 kérdés ki irást. :)
2023. nov. 19. 10:46
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

napi evangélium:

[link]


megalkotója, kitalálója ennek az oldalnak:

[link]


Jégszívnek üzenem:

Ismét nézted és nem láttad. ismét bebizonyosodott, hogy a "tudtommal NINCS" az mégis van. Muszály volt, hogy lásd és elgondolkodj azon, hogy: "nemcsak nézek, de nem látok figura vagyok?"

Mindegy is. Tudom, hogy "hiszem, ha látok" figura vagy.


Mindenkinek üzenem:

Krisztián vagyok. A biblia minden keresztény vallás szent könyve. Nem lőnek főbe senkit sem, ha nem tanulmányozza. Ajánlott a tanulmányozása, hiszen így ismerhetjük meg az Urat és ismerhetjük fel velünk kapcsolatos akaratát. De vannak keményebb módok is az Úr megismerésére. Egyszerűbb a bibliát forgatni, mint a saját kárunkon megtapasztalni a bibliai igazságok helyességét. De aki fejjel szaladna a falnak, az csak szaladjon bátran.


Ugyanígy nem kötelezők a napi igék, evangéliumok és napi gondolatok tanulmányozása. Ez egy lehetőség. Aki él vele, az éljen bátran. Én már reggeli előtt elolvasom a mai igét és a napi evangéliumot. Ezt minden nap megteszem. Mert így minden reggel megújítom az elmémet és emlékezek Istenre.


Üdvözlettel. katolikusba bekeresztelt kisbaba voltam. Ateista is voltam. most szabad keresztényként mindenhonnan merítek Krisztus ismeretéből. de minden ismeret alapja Jézustól ered. Az ő ismereteinek alapja pedig onnan ered, ahonnan a zsidóké és a muszlimoké is: Istentől.


Én pedig úgy gondolom, hogy Jézus az, aki Isten szerves része.


De a rövid és egyszerű válasz ez:

Van aki ezt is olvassa, van, aki azt is olvassa és olyan is van, aki nem csak olvassa, hanem cselekszi, csinálja.

2023. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
szépet irtál 16os
2023. nov. 19. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!