Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan élitek meg azt hogy a...

Hogyan élitek meg azt hogy a teodiceai kérdésre ami szerint 'a jó Isten miért engedi meg a rossz megnyilvánulását' nincsen válasz?

Figyelt kérdés

Korábban már kiírtam pár kérdést amiben a választ kerestem és érkezett pár válasz de mindegyikben volt valamilyen probléma.


Az egyik ilyen kérdésem a következő volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Felmerült benne a kérdés, hogy mások hogyan viszonyulnak ehhez?



#Isten #érzés #teodicea
dec. 12. 10:05
A kérdező szavazást indított:
Nem tudom a választ rá de hiszem, hogy van.
Van válaszom és le is írom a linkelt kérdéshez.
Nem foglalkoztam még ezzel.
Elbizonytalanít, de továbbra is hiszek
Egyéb, leírom
8 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Egyes vallási hagyományok azt tanítják, hogy Isten tervei nagyobbak, mint amit az emberiség teljesen megérthetne, és a szenvedés, a rossz vagy a nehézségek mögött lehetnek olyan okok vagy célok, amelyek az emberi felfogáson túlmutatna

Az eredendő bűn azon nézet, hogy Ádám és Éva, az első emberpár engedelmeskedett Isten tiltásának és megsértette Isten parancsát az Édenkertben. Ennek következményeként a bűn és a romlás bekerült a világba. Ennek eredményeként a keresztény teológiában az emberiség örökölt egyfajta hajlamot a gonoszra és a bűnre.


Az emberi szabad akarat ebben a kontextusban azt jelenti, hogy az emberek képesek döntéseket hozni a jó és a rossz között. Azáltal, hogy az emberek választhatnak, adott esetben választanak a rossz irányába is, ami eredményezhet szenvedést és negatív hatásokat a világban.


Emellett a keresztény teológia azt tanítja, hogy Isten az emberi szenvedést és a rosszat használhatja arra, hogy tanítson, vezessen és formáljon bennünket. Vagyis az, amit az ember rossznak vagy szenvedésnek lát, Isten számára esetleg nagyobb célhoz vezet.

dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
remélem hasznos volt a válaszom kedves kérdező☺️😊
dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%
Mennyire 'hasznos' dolog mondjuk Isteni szempontból, ártatlan emberek nyilvános megalázása, és kivégzése. Mennyire hasznos éhenhalatni embereket, mennyire hasznos civlek tömeges elpusztítása háború idején, mennyire hasznos agyonszennyezni a világot és azt mondani, hogy nem ez történik? Mennyire hasznos kiírtani az Isten által kreált erdőket és állatfajokat? Mennyire hasznos a bankrendszer álltal kreált adósrabszolgaság? Mennyire hasznos a fogyatékkal élők eltiprása? Én nem látom ezekben a dolgokban Istent csak az embert.
dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Remélem, Isten majd választ ad erre a kérdésre. Ha nem az életben, akkor majd a halál után.
dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem kérdező nem ismered a Mi Atyánk nevű imát amit Jézus tanitott. Esetleg ha utánanézel megtalálod benne a választ.
dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

3.

A világban sajnos nem csak az ember által tett és az emberi cselekedetek követkeményeképpen történnek rossz dolgok.


Ezenfelül ha utána olvasol kicsit a témában, hogy milyen válaszok szoktak jönni a különböző válasz próbálkozásokra akkor megláthatod, hogy a szabad akarat nem is olyan erős válasz.


4.

Szinte biztos vagyok benne, hogy legkésőbb a túlvilágon megkapjuk a választ.


5.

Ahelyett, hogy sértő válaszolok kitalálásán töröd a fejed írhatnál és mondhatnál az embereknek kedves dolgokat is. Sokkal hasznosabb lenne és a lelkednek is jót tenne. Próbáld ki, vidíts fel pár embert.

dec. 12. 16:29
 7/29 anonim ***** válasza:
Hát, kinek mi a jó, Testvérem.
dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző kérdésedben is rámutatott az első válaszoló, a kérdés állítása hamis.
dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló ott egy kérdést tett fel amire válaszoltam is. Nem volt semmilyen rámutatás.


Ennek a kérdésnek az állítását mint írtam is arra alapoztam, hogy nem kaptam választ a kérdésre.


A korábbi kérdés alatt leírt állításomat pedig arra alapoztam, hogy itt és más oldalakon is olvastam válaszokat és azokra vonatkozó kritikákat.


Az igazsághoz nem árt figyelni mások véleményére is mert igazuk lehet vagy igazságra mutathatnak rá.

Akkor is ha ez nem tetszik és további kutatást eredményez.

dec. 12. 19:24
 10/29 anonim ***** válasza:

#5 voltam.

Mi ez az érzékenység?

Mi sértő abban amit irtam.

Ha tényleg érdekel és nem vitázni akarsz leirom mire gondoltam.

"Jöjön el a te országod, legyen meg a te akaratod"


Az van itt a Földön amit Isten akar? Nem.

Miért engedi meg, hogy ez legyen?

Mert ha lezárja ezt a korszakot és megitéli ezt a világot akkor a kegyelem ideje is lejár és végleg elveszne az is aki lehet egyébként kibékülne Istennel. Tudja pontosan név szerint, hogy még kik fogadják el a megváltójukat. Róluk gondoskodik, a világban viszont kettős befolyás van addig. Attól függően, hogy az emberek kit szolgálnak. Vagy a bünt és annak szerzőjét a sátánt vagy Istent.

dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!