Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a válasz a teodiceai...

Mi az a válasz a teodiceai kérdésre amit nem sikerült még megcáfolnia senkinek sem?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem tudná milyen kérdésről van szó:


[link]


A szabad akarat és Lucifer szokott felmerülni elsődlegesen de ezzek már agyon lettek cáfolva.



2023. dec. 5. 16:27
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lettek "agyoncáfolva"?
2023. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon egyszerű a megfejtés:

Isten a kezdet és a vég.


Isten nem a régmúltban , hanem a távoli jövőben vált Istenné. Ám mégis ő teremtette meg a valóságot és mindent, de a múltban. Mert, ha ezt Isten nem teszi meg, nincs jövő sem, melyben isten létrejöhetne. Ha pedig nem történnek meg bizonyos történelmi események, például Jézus, holokauszt, katasztrófák, akkor az Isten sem alakulhatna ki a Jövőben. ezért van szükség néhány szörnyűségre a világban, hogy kifejlődhessen az a jövő, melyben Isten létre jöhet.


Tételezzük fel, hogy életed utolsó pillanatában rádöbbensz, hogy te vagy Isten. Az egy Isten, akiről szól minden szent Írás. Viszont hogyan döbbenhetnél rá erre, ha a szent írás éppenséggel másról szólna. Így hát, mivel te vagy Isten, vissza kell menned és megteremtened mindent. Mert, ha nem teszed, akkor nem csak te nem fogsz soha sem létezni, hanem egyetlen ember sem. Így tehát, ami rosszról csak fogalmad volt még emberi életedben, legyen az katasztrófa vagy háború, vagy keresztényüldözés, annak meg kell valósulnia, mert formált téged és így váltál Istenné életed utolsó pillanatában.


Ez egy önmagát és az emberiséget fenntartó időparadoxon. Nem lehet változtatni rajta. De legalább élhetünk benne.


Én "All In"-t mondok és felteszek mindent a következő állításra:

Jézus az Isten. A kereszten már teljesen tisztában volt ezzel, hogy Ő lesz az, aki megteremti a világot. ő válik azzá az Atyává, akihez imádkozott. A történet ott kezd érdekessé válni, hogy Jézus feltámadott a kereszthalál után. Az támasztotta fel, akit ő Atyának hívott. Konzultáltak is valamilyen formában. A terv a következő lett: jézus leadja a maradék tananyagot a tanítványoknak 40 nap alatt, majd indul a jövőbe. Itt még nem Isten Jézus. hanem az idők végén történő események hatására válik mindenható Istenné. Ezután pedig kapásból a távoli múltba kell neki visszatérnie egy hatalmas ősrobbanás formájában, de már mint Isten. Istenként pedig pontosan le kell zavarnia az egész Ószövetséget, majd pedig az Újszövetséget, hogy végül kialakuljon az a jövő, melyben Istenné válhat Jézus, hogy onnan egy Ősrobbanás formájában visszatérhessen a múltba megteremtve ezzel mindent, ami létezik.

A lényeg, hogy Isten országa azután jön el, hogy az Istenné valló Jézus visszatér a régmúltba. mert aki belőle Istenné vált, az már valóban rendelkezik azzal a lehetőséggel, hogy teljesen szabad és mindenható legyen.

Mai időnkben pedig az Istenné vélt Jézus azzal tölti mindennapjait, hogy őrzi a történelem menetét, addig a napig, míg meg nem érkezik a Jövőbe és el nem végzi a feladatát a hús vér Jézus, hogy Istenné válhasson.


Nem tudom, sikerült-e megérteni?

Így viszont megdől a szabad akarat elve. Illetve minél inkább közelebb vagyunk Jézus múltbeli vagy jövőbeli megjelenéséhez vagyis az Istenné válás pillanatához, annál nagyobb eséllyel vagyunk kitéve annak, hogy nincs szabad akaratunk, hanem csak annak illúziója. A kérdés csupán az, hogy ki milyen hangosan tervezi tölteni az életét, mekkora lenyomatot kíván hagyni a történelmen.


Tehát én, kis zalai targoncás, így előadhattam nektek a gyakori kérdések egy rég elfeledett kérdésénél a megoldást. Fikarcnyi hatása sincs a történelemre a válaszomnak. Hogy miért rég elfeledett ez a kérdés? A jövő majd igazolja.


Üdv, Krisztián

2023. dec. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz lucifer alatt, de a szabad akarat részét még nem létezett, aki cáfolhatta volna és nem is fog. Ez számomra olyan fix tudás, mint számodra hogy ott vagy, sőt fixebb.

Kérdezem hát, hol az irat, ez csakbleírta mi ez, de hol az irat.

Nem tudok válaszolni egy kérdésre, ha nem látom a kérdést.

2023. dec. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

1.

Az említett részek felmerültek már több kérdésnél is és még hívők is írtak cáfolatokat rájuk nem csak ateisták.


De utána is olvastam és volt ahol mintha szándékosan egy céltáblát akartak volna gyártani, annyira kikezdhető volt az érvelése.



2.

Elnézésedet kérem, hogy nem írtam ki de a kérdés alapja a Biblia és Isten.



3.

"Arra a kérdésre akar válaszolni, hogy a jó Isten miért engedi meg a rossz megnyilvánulását, ezzel megoldva a gonosz problémáját. Ide tartozik a (keresztény) Isten feltételezett jósága és az ártatlanok (például kisgyermekek) evilági szenvedései közötti ellentmondás megmagyarázása."


Linkelt wiki.

2023. dec. 6. 06:56
 5/51 anonim ***** válasza:
0%

Kettes válaszom alapja a Biblia és Isten. Hiszen meg van írva:

"Jézus még sok egyebet is tett. Ha azonban valaki mind le akarná írni – azt hiszem –, annyi könyvet kellene írnia, hogy nem tudná az egész világ sem befogadni." (János 21:25)


Az pedig, hogy az idő is isten szolgálatában áll, úgyszintén írva vagyon:

"Szeretteim, főképp egy dolog ne kerülje el figyelmeteket: az, hogy egy nap az Úr előtt annyi, mint ezer év, ezer év pedig annyi, mint egy nap."

( Péter 2. levele 3:8)

vagy akár még erőteljesebb a zsoltáros megfogalmazásában:

"Mert ezer év előtted annyi, mint a tegnapi nap, amely elmúlt. Vagy annyi, mint egy éjjeli őrállás." (Zsoltárok 90(89):4)


Nincs más logikus és helyes magyarázat a bűnök létezésére és Jézus kiválóságára. Így pedig Isten minden ható, jóságos. Egy valaki korlátozza be a saját jóságát, ez pedig szó szerint saját maga.

De Jézus erről is beszél, amikor azzal vádolják, hogy az ördög erejével űzi ki a gonoszt. Ezt mondja:


" Senki sem törhet be az erős ember házába, és nem rabolhatja el a holmiját, hacsak előbb meg nem kötözi az erős embert. Csak akkor rabolhatja ki a házát." (Márk 3:24)


Jézus maga magyarázza meg. Első pár nekifutásra nem értettem, azt hittem, az ördög házát rabolja ki Jézus. Nem. Jézus a puszta létezésével kötözte meg az erős embert, azaz Istent. Ő pedig ezt fel is ismerte és így ott, abban az időben bármit is akart, megvalósult. Ő a kötél, Ő a kötöző és Ő a megkötözött.


Mi van veletek emberek? Hát nem látjátok? Mi olyan nehéz ebben?


sátán az egyetlen, akinek nem érdeke a létezés. Még a saját létezése sem érdeke, hiszen mindenki által gyűlőlt figura és örökre egy tüzes tóban fog kínlódni. Neki jobb lenne nem létezni. Egy pont van a történelemben, ahol ezt megvalósíthatta, ez pedig Jézus idejében volt, amíg Jézus nem jutott a teljes felismerésre. A háború és maga a létezés dőlt el.


Ez magyarázza a rossz meglétét. Isten pedig mindenható és saját maga szab határt a saját mindenhatóságának. Így pedig a kettes válaszban leírt elgondolás helyes. Megold minden problémát.


Az időutazás pedig lehetséges még az elméleti fizikusok szerint is. De az összetevői ember számára elérhetetlenek. Isten számára pedig alapmű.

2023. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

2. , 5.


"Isten nem a régmúltban , hanem a távoli jövőben vált Istenné. Ám mégis ő teremtette meg a valóságot és mindent, de a múltban. Mert, ha ezt Isten nem teszi meg, nincs jövő sem, melyben isten létrejöhetne. "


Ahhoz, hogy Isten istenné tudjon válni kellett, hogy létezzen. Így pedig nem szükséges a világ megteremtése mert az létre jött nélküle is hiszen kúlönben nem tudott volna Isten is létre jönni.


Ezért paradoxon az elképzelésed.


Arról nem is beszélve, hogy feltètelezi, hogy Isten istenné válásához szükséges feltételek csak ebben, egy ilyen világban teljesülhetnek, a szabad akarat szintén megkérdőjelezhető ebben az esetben.


Ennyire ne könnyítsük meg az ateisták dolgát.

2023. dec. 6. 11:19
 7/51 anonim ***** válasza:
50%

Pedig más megoldás nem létezik. Ebbe nem tud belekötni az ateista. mivel a világ teremtésére szükség van Istenre. meg is van írva több helyen a Bibliában, hogy Isten a kezdet és a vég.

tamás apokrifban van is gyönyörűen meg van fogalmazva:


"A tanítványok mondták Jézusnak: Mondd meg nekünk, miképpen lesz a mi végünk !

Jézus mondta: Hát fölfedeztétek a kezdetet, hogy a véget fogjátok keresni? Ahol a kezdet

van, ott lesz a vég. Boldog, aki meg fog állni a kezdetben, és ismerni fogja a véget, és

nem ízleli meg a halált." (Tamás 17.)


Kár, hogy nem került be a Bibliába.

2023. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a feltételezést de nem gondolnám, hogy én különlegesebb lennék az ateistáknál ezért szerintem ők is belátják, már az első pár sor után, hogy ez így paradoxon és nem létezne semmi, a többiről nem is beszélve. Aztán ők lehet, hogy még tovább is elolvasnák és további problémákat is találnának.
2023. dec. 7. 07:14
 9/51 anonim ***** válasza:
50%

Csak te találod meg a problémát, mert nem ateista fejjel gondolkozol. Ők elintézik ennyivel: "ez valami new Age-es gnosztikus jellegű agymenés"

De a logikai hibára nem képesek rámutatni.


Csak a keresztény mutat rá, mert kicsinyhitű még mindig.


Krisztus pedig a világosságról tanított, ami mindenre rávetűl. A vallások pedig ezt a világosságot átalakítanák, mint egy lézerfénnyé. És láss csodát, a sötét szoba egy pontja olyan fényes, hogy szinte vakít, a szoba pedig félhomályban marad. Ez a baj a felekezetekkel és azzal, ha megmagyarázza valaki a Biblia részeit. kizárja a teljes igazságot, mert már pedig az másképpen nem lehetséges. Ugyan! Istennek minden lehetséges.

egyedül az ember korlátozza be felfogóképességével az Istent.


Nézd, én All-int mondtam a történetre, amit leírtam. Mert megoldás. Ám fenntartom, hogy akadhat még csavar a történetben, amit a 2-es válaszban kifejtettem. Példáúl, ha az Atya a jövőbe vitte Jézust és ott tapasztalta meg a tudást és az egész szentírást. Majd visszatérve tudta, milyen csodákat fog végbe vinni.


Te úgy hiszed, hogy paradoxon, amit leírtam. Pedig a paradoxon akkor következne be, ha Jézus, Isten változtatna a történelem menetén. Akkor lenne minden semmi. De nem így van. Hiszen Isten a teremtő. A semmiből csinál valamit. Megfestette az egész emberiséget , benne saját magát. Saját születését. Ez egy festmény, az egész történelem. De a reménysugár benne Isten, Jézus Krisztus. Aki Istentől lett.


De mindenki érzi, aki hinni akar, hogy az ellenség mintha el akarna terelni az igazságtól, Jézustól, mondván Ő nem Isten és nem Isten fia. Mohamed bedőlt ennek. Lásd, így lett egy ellentábor. A keresztény azt mondja, hogy Jézus Isten fia, az araboknál, próféta, a zsidóknál nem is létezik. De még is mindenki várja. Az ellenség csinálja ezt a törést az Ábrahámi vallásban.

Ha ellenségem pedig ilyen törés felé kényszerít én megyek vele kétannyira és még az úton megeggyezve vele kijelentem: Jézus Krisztus az Istenné vált ember és az Ember fia, aki Istentől ered.


Más különben meg az ember bőven eleget töprengett az időutazás lehetőségén. A matematikusok arra jutottak, hogy lehetséges, de végtelen erőforrás szükséges hozzá és olyan egzotikus összetevők, melyek nincsenek az ember bírtokában. Na , de mi, akik hisszük az Istent el fogadjuk, hogy minden Isten birtokában van, tehát Isten számára egyáltalán nem lehetetlen felgöngyölíteni az időt.

Az elméleti fizikusok pedig azt feltételezik, az időutazás kapcsán, ha még lehetséges lenne is, nem lehetne változtatni a múlton, hiszen, ha valaki ezt megpróbálná, pont a múltban végzett cselekedetei idéznék elő a jelent, melyből vissza indult a múltba.


Elméleti fogás nincs a leírtakon. Így létezik a megoldás, csupán valami számomra rejtélyes oknál fogva még senki sem gondolkodott el rajta.


Az ateistáknak is bele törik a bicskája, mert pontosan az ő cáfolataik adják az alapot. Én csak beviszem az időutazás tényét az egyenletbe, ami egy Mindenható Istennek alap funkciója kell, hogy legyen. Sőt Isten alapja. Az idő pedig olyan alap, amin ember bizonyosan nem változtathat.


Úgyhogy hozz egy ateistát ide és mutasson rá a hibára! De ahogy azt sem sejtik az emberek, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás, úgy ezt a megoldást sem tudják megcáfolni.

De hozz egyet, hogy mutasson rá!

2023. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Tehát abban különbözöm szerinted az ateistáktól, hogy én több ideig vettem komolyan amit írtál.


Amit leírtál az így is paradoxon és leírtam miért.


Az időutazás lehetségességébe egyáltalán nem kötöttem bele ezért nem tudom, hogy ezt miért boncolgatod. Az időutazás részével semmilyen probléma nincsen. A gond ott van, hogy ha az elméletedet vissza pörgetjük a t0 időpillanatba akkor ott nincsen semmi. Majd ebből nem jön létre semmi és nincs Isten aki létrehozzon valamit.

Tehát magától kéne kialakulnia valaminek, hogy aztán legyen világ és létre tudjon jönni benne Isten. DE ebben az esetben nem szükséges a számára semmifelé idő utazás mert magától létrejött. Ez persze ellentétes azzal, hogy Isten mindig is volt, van és lesz ami miatt megint csak megdőlt az egész.


De erről megkérdezhetsz egy matematikust vagy fizikust is ők is ezt fogják mondani az időutazás lehetségességétől függetlenül.



Valóbban nem sejtik, hogy a tyúk vagy a tojás volt-e előbb mert akinek van egy kis esze az tudja.


Ha bizonyítani akarod az ateistás állításodat akkor írj ki egy kérdést erről és játszd le velük te.


Én nem egy olyan választ keresek amit szerinted az ateisták nem tudnak megválaszolni mert még annyira sem vennének komolyan mint én.

Eleve a kérdésben sem szűkítettem le a választ arra, hogy csak az ateisták általi megcáfolás esetén ne lenne elfogadható.


Én egy olyan választ keressek amiben nincsen hiba. Különösen nem ilyen égbe kiáltó.

2023. dec. 7. 12:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!