Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ábrahámita vallások miért...

Az ábrahámita vallások miért tekintik alárendeltnek a nőket? A sátánizmus elismeri a nők egyenlőségét?

Figyelt kérdés

márc. 16. 00:33
1 2
 1/17 Potyondi Gergely ***** válasza:

1Mózes3,16

Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szülsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.


1Timóteus2,12-14

A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

Mert Ádám teremtetett elsőnek, az után Éva.

És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett.

márc. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Ebből is látszik, hogy az isten mennyire gonosz. Talán mégis a sátán a jó.
márc. 16. 02:06
 3/17 Potyondi Gergely ***** válasza:

Isten nem gonosz.

Isten szabad akaratot adott Ádámnak is és Évának is.

Dönthettek arról, hogy Istenre hallgatnak, aki végtelenül szereti őket és mindent tud, vagy pedig a kígyóra (sátánra) hallgatnak, akinek a célja hogy elszakítsa az embereket Istentől és hogy az emberek bűnöket kövessenek el.


Továbbá nem a valláskritikában vagyunk.

márc. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Lucifer-666 ***** válasza:
Normális ember szemében bármelyik vallási fanatikus szemében alapból többet érsz és nem gondolkodik azon, hogy nőként kevesebb vagy-e...
márc. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Lucifer-666 ***** válasza:
*vallási fanatikusnál, csak még nem keltem fel.
márc. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia


Ez egy hatalmas tévedés. Nekünk nőknek nem alárendelt szerepünk van, hanem a férfi kiegészítői, segítőtársai vagyunk.

(1Mózes 2:18) . . .„Nem jó az embernek egyedül, alkotok neki segítőt, aki kiegészíti őt.”

Az tény, hogy Isten a teokratikus elrendezés alapján, a férfit nevezte ki családfőnek, mivel Ő lett először megalkotva. Egy autóban nem lehet két kormány. Ezért a férfi kapta azt a felelőséggel járó kinevezést, hogy a családot neki kell vezetni, és támogatni. Ha egy férfi nem vezeti helyes módon a családját, Isten nem hallgatja meg az imáit, és felelősségre vonható.


Ha ez miatt Sátán választod, akkor tedd.

Azonban az Ő uralma hamarosan véget ér, és megszűnik a létezése, azokkal együtt, akik Őt támogatták.

márc. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A sátánizmus elismeri a nők egyenlőségét?"


Na még szép. Az Ő uralma mindenben az ellenkezője Isten vezetésének. Ezért aztán mindent szabad.

Ez tetszett Évának is, na meg Ádámnak is.

Ennek következménye az élet ajándékának a megvonása.

Isten vezetése alatt, mindenkinek van egy felettese, még Jézusnak is.

Egyedül Isten nincs senkinek alávetve.

Még az angyalok is ilyen elrendezés alapján élnek, még sem lázadnak.


Az életben, mindenkinek van egy feladata, és abban kell helyt állnia, nem a másik feladatát ellátni.

Nem kötelező egyetérteni ezzel. Ez azonban azzal jár, hogy nem illesz bele Isten terveibe.

márc. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

“Ez egy hatalmas tévedés. Nekünk nőknek nem alárendelt szerepünk van, hanem a férfi kiegészítői, segítőtársai vagyunk. “


És ez probléma! Én nőuralmat akarok. Éljenek a domináns nők, korbáccsal a kezükben!


Nem kérek egy olyan istenből, aki a nőket másodrendűnek tekinti. Ez az isten nem lehet jó. Nem igazságos. Minden embernek egyenlőnek kell lennie egy igazságos világban.


Rájöttem, hogy isten egyáltalán nem jó, mint ahogy beállítja magát. Nem a jó embereket jutalmazza meg, hanem azt, aki leginkább szolgálja.

márc. 16. 06:00
 9/17 anonim ***** válasza:

8

"Én nőuralmat akarok korbáccsal a kezükben!"

Isten dönt efelől, nem egy ember.

ÚGY LÁTOM NEM CSAK SÜKET VAGY, HANEM VAK IS.

Mi nők nem másodrendűek vagyunk.

De élj csak úgy ahogy akarsz, vesztett ügyed van. Istent nem állíthatod félre.

"Minden embernek egyenlőnek kell lennie egy igazságos világban."

EZ ÍGY IS LESZ: de akkor is egy teokratikus elrendezés szerint, a férfit nevezte meg a család vezetésére, ami nem jelenti, a nők elnyomását.

ÉN SEM VAGYOK ELNYOMVA, SEM MÁSODRENDŰ NEM VAGYOK.

A férjem szeret, és a tenyerén hordoz.

márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha valamiért meg lehet róni a korabeli vallás kiagyalókat, akkor az, hogy miközben térben és időben mindenáron a világmindenség felett állónak kívánták beállítani a háztáji, kreált mitológiájukat, semmiben sem voltak képesek elrugaszkodni a saját, helyi, együgyű, hétköznapi világuktól... Aztán csodálkoznak, hogy például a naplementéhez kötött étkezésű vallásuk a sarkköri népeknél nem fogja megállni a helyét.

Az hogy a nő kevesebb, mert a férfi fizikai erejénél fogva háttérbe tudja vágni, szintén csak a korabeli valóság észrevétlen kivetülése a vallásra, nincs benne semmi tudatos rossz szándék, amit itt különösebben rágni kéne.

márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!