Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szentháromság tagjai külön-k...

A szentháromság tagjai külön-külön is Istenek, vagy csak együtt?

Figyelt kérdés

márc. 21. 21:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

Jézus Istensége az Ő szavaiban.


János 6,35

Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jõ, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha


János 11,25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


János 8,12

Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.


János 10,11

Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.


János 11,25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


János 14,6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Jelenések 21,6

És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Szent Szellem Istenségének tevékenysége természetfölötti


Apcsel 2


Pünkösdkor a Szent Szellem leszáll a tanítványokra


1 Mindannyian együtt voltak akkor is, amikor elérkezett a Pünkösd ünnepe. 2 Hirtelen zúgás hallatszott az égből, mint amikor erős szél fúj, és betöltötte az egész házat, ahol ültek. 3 Azután lángnyelvek jelentek meg közöttük, és rászálltak mindenkire. 4 Ekkor betöltötte őket a Szent Szellem. Mind más-más nyelveken kezdtek beszélni, ahogy a Szent Szellem adta kinek-kinek, hogy mit mondjon.


1 Korintusi 2:14

Akiben csak a régi, emberi természet él, az nem tudja felfogni az Isten Szellemétől származó dolgokat. Számára mindez csak bolondság. Egyszerűen képtelen megérteni, mivel ezeket csak a Szent Szellem segítségével lehet megismerni


2 Korintusi 3:6

Igen, ő tett alkalmassá minket, hogy az Új Szövetség szolgái legyünk — vagyis a Szent Szellemet szolgáljuk, nem pedig a Törvény betűjét! Az írott Törvény ugyanis megöl, a Szent Szellem pedig életet ad.


1 Tesszalonika 5:19

A Szent Szellemet ne akadályozzátok abban, hogy a munkáját végezze!


2 Korintusi 11:2

Isten szenvedélyes, féltő szeretetével szeretlek benneteket, mivel a Vőlegény számára akarlak titeket felkészíteni, ahogyan a menyasszonyt eljegyzik. Igen, én „eljegyeztelek” benneteket Krisztusnak, és arra törekszem, hogy úgy állítsalak elé, mint tökéletes menyasszonyát.


Szent Szellem készíti fel Krisztus testét a Vőlegénynek, a Báránynak.


Amíg valaki nem találkozott Jézus Krisztussal úgy, mint Saul a damaszkuszi úton az még nem ment át a kapun... sötétségben van Isten országának működésének megértédét illetően.


János 10:9

Igen, én vagyok a kapu, ezért aki rajtam keresztül megy be, az biztonságban lesz, szabadon járhat ki és be, és jó legelőt talál.


Ézsaiás 55:6

Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok õt segítségül, a míg közel van.


Sofoniás 2:3

Keressétek az Urat mindnyájan e föld alázatosai, a kik az õ ítélete szerint cselekesztek; keressétek az igazságot, keressétek az alázatosságot: talán megoltalmaztattok az Úr haragjának napján!

márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

10


Egyetértek a 10-es hozzászolóval.

A teremtés leírásakor Istenről egyesszám első személyben beszél.

A fiúról ugyan azt mondja, mint a teremtésről

KEZDETBEN TEREMTI AZ EGET ÉS A FÖLDET

Tehát a földnek is van kezdete, mert akkor mondhatnánk, hogy a föld is öröktől van.

KÉREM MEGFIGYELNI:

Amikor ezeket teremette, ezt nem a fiával együtt hozta létre.

PL:(1Mózes 1:10, 11) . . .. 11 Majd ezt mondta Isten: „Hajtson a föld füvet, maghozó növényzetet és gyümölcsfákat a nemük szerint, melyeknek a gyümölcsében mag van!”. . .

A teremtésben nem említi hogy a fiával együtt hozta létre,

A KÖZÖS MUNKA AZ EMBEREK teremtésével kezdődik, vagy is FIGYELHETŐ MEG.

Itt ezt olvassuk:

(1Mózes 1:26) . . .„Alkossunk embert, aki hasonlít ránk, és olyan, mint mi.. . .

Jézusról szóló leírásban Jézus annyit mond, hogy amikor a földet teremtette az Atyja, CSAK MELLETTE VOLT, vagy is már létezett. NEM OLVASSUK, HOGY EGYÜTT TEREMTETTÉK VOLNA EZEKET.


A "nélküle semmi nem lett" kifejezés nem azt jelenti, hogy a fia olyasmiben is részt vett volna, ami meghalatta volna a képességét.

Mivel nem rendelkezik mindenható képességgel, és az életforrása is csak az Atyára értendő, ami által a fiú is létezik.


A szellemnek a "születéséről", vagy kezdeti szakaszáról nem olvasunk semmit. Arról a Biblia végig azt mondja, hogy Isten ezzel alkotta a világegyetemet, és hozta létre az élőlényeket, a földet, stb.

TEHÁT HA SZEMÉLY VOLNA, AKKOR JÓVAL ELŐBB LÉTEZETT A FIÚNÁL.

A teremtés kezdeti szakaszában is csak Isten szelleméről olvasunk, a fiú megsincs említve:

(1Mózes 1:2) 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett.

"ISTEN szelleme LEBEGETT A VIZEK FELETT.

Oda kellett volna írni, hogy a fiú pedig ott volt mellette.


Ugyan ez megfigyelhető más Biblia verseknél, ahol vagy a fiú marad ki a felsorolásból, vagy a szellem. De az Atya soha.

Jézus fogantatásáról olvassuk, hogy Isten ereje árnyékolja be Máriát.

Az az Jézus égi életét a szelleme által ülteti át emberi embrióként Mária méhébe.

Vagy is Istennek ez a képessége, erre is alkalmas. Nem pedig egy másik személyt használ fel erre.

Ebből következik, hogy aki a "SZELLEM ELLEN BESZÉL" azt jelenti, hogy NEM ISTENNEK TULJAJDONÍTJA a csodákat, tetteket, hanem egy másik személynek.

PL Sátánnak,

SÁTÁN SEM TÖBB SZEMÉLYBŐL ÁLL, ÉS KÉPES EGYEDÜL NAGY DOLGOKAT VÉGREHAJTANI.

ISTENNEK MIÉRT KELLENE EHHEZ TÖBBSZEMÉLYRE SZÜKSÉGE?

Akkor Sátán különb lenne, mert egyedül is képes bizonyos hatalmat gyakorolni.


Ami pedig az idézett verseket illeti, az nem a háromságot magyarázza.


Ebben a versben miért nem fontos Isten szellemét is megismerni?

(János 17:2, 3) . . .. 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.

Mert csak személyeket lehet megismerni, nekik vannak gondolataik, tulajdonságaik.

márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%

"Az "általa lett" nem jelenti, hogy teljes hatalma van életet biztosítani.

Sajnos ezt értik sokan félre."

Így van, láthatóan nagyon félreértitek. Hiszen ha minden a Fiú által lett, akkor tényleg minden általa lett. Hiszen Isten szavában olvashatjuk, hogy az "az élet szerzőjét pedig megöltétek". Tehát az élet Jézustól van, Ő alkotta az embert, Ő adott életet az embernek testi és később lelki értelemben is.

márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"ISTENNEK MIÉRT KELLENE EHHEZ TÖBBSZEMÉLYRE SZÜKSÉGE?"


A Teremtés könyvében elhangzik az elohim szó, mely az Istent zöbbesszámba használja. Ez okot és alapot ad arra, hogy akkor még valakinek lennie kell.


Másodszor is Istennek azért van szüksége még egy isteni személyre, mert az emberiséget hasonlatossá tette saját képére teremtette egyrészt. Ez már gyanút ébreszthet benned ugyan miért?


Másrészt az ember így része az Istenségnek, valamint a választottak elrendelt sorsát az elohim lét felé. Az emberiség végső sorsa az, hogy részesedjen az elohim, vagy theoi létben, amint azt a korai kereszténység is tanította.


Emiatt elküldte Fiát Krisztust, hogy tanítsa az emberiséget hasonlatosnak lenni az Istenhez, a hit által.


Mert Isten végső célja hogy hasonlatosak legyünk őhozzá és erre csak is egy isteni személy tud megtanítani minket.


Harmadrészt az első emberpárral együtt élt Isten, de bűnbeesésük utàn megigérte nem lesz köztünk. Ezt be is tartotta és tartja is.


Mózesnek ugyan megmutatta magát, de megigérte neki senki másnak nem fogja. Neki elég egyszer. Az emberiségnek a hitetlenség miatt minden generácionak meg kellene mutatnia magát.


Ezután Krisztusnak sem jelent meg csak szózatot halott az égből.


Tehát végül a kérdésedre a válasz, hogy az ígérete miatt, hogy nem a fizikai jelenlétével fog megtanítani minket arra, hogy Őhozzá hasonlatosnak legyünk, emiatt van szüksége két személyre egy meg nem testesült Szentlélekre és a megtestesült Fiúra.


Ők ISTEN KIÁRADÁSAI. (Hátha saját kiabálós nagybetűid stílusával jobban megérted.)

márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
19%
Bocsánatot kérek, a nagy betűket nem a kiabálásnak szántam, hanem fontos, kiemelésnek. Ezt legközelebb oda fogom írni, nehogy valaki félreértse ezeket.
márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Elohim

A héberben itt használt többes számú főnév esetében a királyi vagy fejedelmi többesről van szó. Egyáltalán nem az egyetlen istenségben tömörített több személy gondolatát tükrözi vissza. A hozzá tartozó ige egyes számban áll, ami mutatja, hogy csak egy istenről van szó

Hasonló módon a Bírák 16:23-ban a hamis Dágon istenre való utalásnál is az ’eló·hímʹ cím egyik formáját használják

Az 1Mózes 42:30 Józsefet Egyiptom ’urának’ (’adhó·néʹ, fejedelmi többes) nevezi.

A görög nyelvben nem ismert a királyi vagy fejedelmi többes. A Septuaginta fordítói az 1Mózes 1:1-ben ezért a ho The·oszʹ-t (Isten, egyes szám) írták az ’Eló·hímʹ megfelelőjeként

A babilóniaiak és az egyiptomiak imádtak istenhármasokat, Izrael nemzete előtt azonban világosan ki lett emelve, hogy Jehova különbözik ezektől az istenektől.

Az 5Mózes 6:4 a héberben kétszer is tartalmazza a tetragramot, ezért helyesen így kellene hangoznia: „Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova”


Aki figyelmen kívül hagyja a Biblia más részleteit, s hitét valamelyik vers neki tetsző fordítására alapozza, annak hite a valóságban nem Isten Szavát, hanem a saját elgondolását vagy talán más, tökéletlen emberek gondolatait tükrözi vissza.

Jézus is úgy szólítja meg az Atyát, mint „az egyedül igaz Istent”.

(János 17:3) . . .hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.


Jézus az örök életet ahhoz a feltételhez kötötte, hogy az egyetlen Istent kell megismerni, és az Atyja küldöttjét.

Semmilyen isteni hármasról nincs szó, és más Biblia versek is erre utalnak.

Az újszövetségben, Isten személye nem változik, nem lesz egy Istenből kettő, sem három.

Jézus mint hű Tanú az Atyjáról jött tanúskodni, nem saját magáról.


Az egyházak nem csak ebben tértek el az egyéni magyarázatukkal, de a keresztény élet, és az Istennek járó imádat minden területén. Jézus nem mondta, és a Biblia sem tanítja, hogy a keresztények, államvallásá alakulnak, és a világ részévé válnak.

A Bibliában írtak alapján a vallásokat sorra leplezi le Isten a szava alapján, az emberek még sem veszik ezeket észre.

márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Aki figyelmen kívül hagyja a Biblia más részleteit, s hitét valamelyik vers neki tetsző fordítására alapozza, annak hite a valóságban nem Isten Szavát, hanem a saját elgondolását vagy talán más, tökéletlen emberek gondolatait tükrözi vissza."


Pontosan, ezt teszik Jehova tanúi, akik meghamisítják Isten szavát és pogány tanításukat keverik a kereszténység ősi hitével. Például a Bibliában többször is Istennek nevezik Jézust.


De az idők végén majd ennek a vallásnak hamisságai is lelepleződnek, tévtanítói pedig ítélet alá esnek, hogy oly sokakat megtévesztettek.

márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A bennem lakozást nyert Szent Szellem eléggé Isteni. Igaz, hogy mindig Jézusra mutat Rá, mindeközben segít jól imádkozni az Atyához.

Aki még nem kapott, mert nem kért Szent Szellemet sz meg honnan is tudhatná....én sem tudtam. Mindannyiunknak szüksége van a Megváltóra, hogy megmeneküljünk. Csakis a Szent Szellem képes elvégezni egy emberben.


János 16,8

És az, mikor eljõ, megfeddi a világot bûn, igazság és ítélet tekintetében:

János 16,9

Bûn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

14 Az engem dicsõít majd, mert az enyémbõl vesz, és megjelenti néktek.

15 Mindaz, a mi az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémbõl vesz, és megjelenti néktek.

márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Jézust a Biblia nem nevezi Istennek, hanem inkább "isteninek".

Egyébként pedig emberekre is használják ezt a kifejezést, hogy "Isten".

De attól még nem az, Csak egy bizonyos dologban felülmúl másokat.

A görög íratok pedig nem mondanak ellent a Héber iratoknak, mivel próféciai alapjai vannak amik akkor, és most teljesülnek.

Isten személye nem változott Jézus messiási feladatával.

márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19 Fogadjunk nem is érted a Bibliát...
márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!