Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szentháromság tagjai külön-k...

A szentháromság tagjai külön-külön is Istenek, vagy csak együtt?

Figyelt kérdés

márc. 21. 21:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
26%

Nem fogadok, egy keresztény nem tesz ilyet....


Olyat nem mondhatok, mint ahogy mások sem, hogy teljesen értem a Bibliát, még akkor sem, ha 32 éve alaposan kutatom, tanulmányozom. Mivel annak megértésére Isten folyamatosan ad magyarázatot, a megfelelő időben és módon.

DE igyekszem megérteni azáltal, hogy összefüggés, egység legyen ebben, ne ellentmondás. Ha ellentmondást vélek felfedezni, akkor a személyes értelmezéssel van baj, nem a Bibliával.

Isten nem tanít, nem mond két félét.

márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
63%

#19

Már Izajás is Istennek nevezi próféciájában a Megváltót, de Tamás apostol is megvallja ugyanezt. Lehet a ti hamis bibliátokban ezeket is eltörölték, de az eredetiben ott vannak. Én nagyon sajnálom, hogy ennyire eltértetek a kereszténységtől, ennyire beszennyeztétek Isten tiszta imádatát a brooklyni hamis próféták és tévtanítók zagyvaságával.

márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

21

Ha JW tanúi nem is keresztények... de mindegy.

Ha nem imádod Jézus Krisztust, még az Igazságban sem vagy Benne.


Csak is Márta lehetsz jobb esetben...

Csak a Máriák választották a jobb részt, ami el nem vétetik tőlük. Ők leborulnak Jézus lábai elé és imádják Őt. Isten ilyeneket keres ..

márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#10

Nem célom a Jehova tanúival vitatkozni, mert értelmetlen. A következő az lesz, hogy "idézik" a New Catholic Encyclopedia-ból, hogy a Szentháromság valóban ilyen-olyan babiloni tévtanítás, amelyet az első keresztények nem is ismertek (és hopsz, itt már nincs is forrás).


#12

Elolvastad egyáltalán mit írtam? Az Atyának tulajdonítjuk a teremtést, Ő azonban a Fiú és a Szentlélek által teremt.

A Szentlélek az isteni lényeg, az Isten ajándékozó, végtelen és éltető szeretete. Nem véletlenül hívjuk héberül רוח״"-nak (ejtsd: ruach, a németes "ach" h-val), latinul pedig Spiritus-nak, melyek elsődleges jelentése lélegzet. Az Isten éltető lélegzete, ereje; akit belénk lehelt; s fizikai fogalmakkal ki sem lehet fejezni ezért van, hogy a "vizek fölött lebeg" s misztikusan viselkedik a Szentírásban.

Remélem érthető voltam.


#21

Primo, nem vagy keresztény, mert nem a SZENTHÁROMSÁG Nevére keresztelkedtél, s nem fogadod el az APOSTOLI hitvallást. Értem én, hogy a JW kereszténynek vallja magát; de a férfiból sem lesz nő, hiába gondolja magát annak.

Secundo, hol állítottuk, hogy az Isten kétfélét tanít?

márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Látom alapvető fogalmi zavarok vannak.

A יהוה (helyes kiejtése Jahve) az Isten az Ószövetségben kinyilatkoztatott neve.

Az egyetlen, igaz és élő Isten a Szentháromság. A Szentháromság isteni lényegénél s végtelen szereteténél fogva egy, habár három személyből áll: az Atyából, a Fiúból és a Szentlélekből.

Félreértésre adhat okot, hogy a latin liturgikus szövegek könyörgései "Deus"-ként (= Isten) szólítják meg az Atyát. Ez nem jelenti, hogy egyedül az Atya lenne az Isten.


Aki a Szentháromság létéről akar vitatkozni, az legyen szíves, és olvassa el a https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. közelmúltban kiírt kérdésnél írtakat, s az esetleges ellenérvet ott írja le, köszi.

márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Hopsz, rossz kérdésre ment a válasz... Elnézést kérek. Ha egy moderátor erre tévedne, kérem legyen szíves törölni.
márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!