Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban mindent...

Lucifer-666 kérdése:

A mennyországban mindent fogunk tudni, mint Isten?

Figyelt kérdés
Érdemes a földön olyan dolgokat kipróbálni, amire ott már nem lesz lehetőség?

ápr. 3. 03:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
74%
Lehetne, ám ezt nem állíthatod meggyőződéssel. Mert ugyanekkora eséllyel a világegyetem is létezhet öröktől fogva.
ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

"a világegyetem is létezhet öröktől fogva"

És akkor mi van a Nagy Bummal? Nem az van, hogy abból, hogy a világegyetem tágul, tudni lehet, hogy volt egy kezdete, vagyis hogy nem létezett öröktől fogva?

Abba, hogy Isten teremtette a világot, belefér a Nagy Bumm, de abba, hogy öröktől fogva létezett a világegyetem, abba hogyan?

ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
A nagy bumm valójában nem a világegyetem kezdete, hisz az a bizonyos szingularitás is létezett és volt valami. A nagy bumm az elmélet szerint csupán a ma ismert univerzum kiindulópontja. Azt hogy mi volt előtte, azt viszont senki nem tudja. Pedig az lenne az igazi kérdés.
ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
40%
Ég és föld között Putnoki Tibor youtube.
ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
59%

"ezt nem állíthatod meggyőződéssel"

Attól, hogy te nem vagy meggyőződve valamiről, más még meg lehet róla győződve, úgyhogy bárki bármit állíthat meggyőződéssel.

ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
67%

Ő sincs róla meggyőződve.


Hisz valamiben, ami sem nem bizonyítható, sem nem cáfolható.


A nulla bizonyíték kizárja a meggyőződés lehetőségét.


Amiről ír, az csupán hit. Ami elég gyenge lábakon áll...

ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%
Bár tényleg valóban igaz lenne, hogy tényleg nem kellene a halált szégyellni, mert úgyis lehetne a mennyországba kerülni, de az a baj, hogy csak ígérgetés ez az embereknek és az lesz sajnos a halálunk után, ami születésünk előtt volt. Ez az elszomorító sajnos.
ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

"az lesz sajnos a halálunk után, ami születésünk előtt volt. Ez az elszomorító sajnos."

1. Miért lesz az elszomorító meg sajnos?

2. Milyen alapon kéne ezt elhinnünk neked?

ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

1. Ha halál után valóban létezne mennyország, akkor az embereknek már vissza is kellett volna jönni azaz megjelenni, hogy valóban létezik tovább a halál után, de onnan még nem tért vissza senki.

2. Ha meg tényleg nincs semmi a halálunk után, hanem a mennyországot és a poklot is meg Jézus tanításait is meg mindent, csak elhitették az emberekkel és valójában semmi közünk nincs nekünk embereknek hozzá Jézus Krisztushoz és ha a halál után sem lesz semmi, így akkor mit sem ér az élet, csak élünk, élvezzük a világainkat, egyszer hol vidámak és boldogok vagyunk, egyszer magunk alatt vagyunk, idegesek, szomorúak vagyunk, vagyis csak indulatainkkal és érzelmeinkkel reagáljuk le az életben megélt dolgainkat.

ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

@58


Nem tőlem kérdezted, de leírom, mit gondolok.


1. Számomra (!) azért elszomorító, mert (számomra) rövid az élet. Mert én szeretek élni, felfedezni új dolgokat, megismerni új embereket, élvezni az életet. Sajnos, az a pár évtized, ami "jár" az embernek, az édeskevés.


2. Nem "kell" elhinned. Ám, nem tudod sem cáfolni, sem bizonyítani az állítását. Nincs semmi, amivel cáfolhatnád. S nincs semmi, amivel bizonyíthatnád az állítása ellenkezőjét.

ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!