Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten végtelen akkor...

Ha Isten végtelen akkor végtelen univerzumot is hozott már létre gyakorlatilag minden verzió megtalálható és minden emberből gyakorlatilg végtelen található? Belőled és belőelem is sok él a multiverzmban aikkel majd találkozni fogunk a mennyországba?

Figyelt kérdés
Nekem volt egy álmom, hogy Isten olyan szinten végtelen, hogy gyakorlatilag számtalan univerumot hozott már létre ahol van olyan is ahol Ádám és Éva nem bukott el és nagyon sok olyan van ahol elbukot, gyakorlatilag belőled belőlem is él egy másik ugyanilyen ember egy másik univerumba mult és a jővőnk is előre megvan yrva gyakorlatilag ezek az emberek irják a jövőben a mi életunket ami velunk történi az mind egy másik velem történt vaahola multiverumba, én tudom e lképzelnia végtelen Istent. És ti hogyan képzelitek Isten végtelenségét

márc. 11. 09:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
én így tudom elképzelni a a végtelent, hogy mindenki számtalanszor megtalálhato az univerzumba
márc. 11. 09:04
 2/11 A kérdező kommentje:
vagyis a multiverzmba mert tudjuk, hogy az univerzum nem végtetelen
márc. 11. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nos azt nem tudjuk, hogy Isten mennyi mindent hozott létre, de biztos, hogy nem korlátozott lehetőségei vannak.

Egy valamit viszont tudunk, és erre az egyre sem figyelünk.

Létre hozta számunkra ezt a csodálatos bolygót, tele élettel, szebbnél szebb

színekkel, felfedezni valókkal, látnivalókkal, ízekkel, hangokkal, stb

Ha Ádám itt nem tudott helytállni, akkor máshol sem tudott volna, Mivel Sátán jelenleg ha korlátozottan is, de hatalmat kapott.

Ugyanakkor Ádám elvesztette a tökéletességét, és ezzel az élethez való jogát is.

Isten pedig amit kijelent, azt nem vonja vissza, ellenben a szava és a személye hiteltelen, és kijátszható lenne.

Nekünk, akik szeretjük az életet, és Azt akitől kaptuk, arra kellene fókuszálni, hogy végre figyeljünk már oda arra amit mond, és tegyük meg.

Mert Isten helyre szeretné állítani a földdel és az emberekkel való szándékát. Nem pedig lerombolni, és újat kezdeni.

A hibákat kellene kijavítani.

Ha felépítünk egy házat, és eltörik a vízvezeték, nem romboljuk le a házat, hanem a vízvezetéket javítjuk meg, kicseréljük.


Isten kicseréli az elromlott dolgokat, és abból az "anyagból' fog helyreállítani, ami adva van.

Ami pedig javíthatatlan, az megy a megsemmisítésbe.

márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudjuk elképzelni a végtelent, és a multiverzum egy olyan fantazmagória ami a tudomány hatókörén is kívül esik és a Bibliában se találunk rá semmilyen megerősitést.
márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Abból, hogy Isten végtelen, nem következik, hogy végtelen számú univerzumot hozott volna létre. Bár szerintem nem lehet végtelen számú, legyen bármennyire is sok (bár egyelőre csak egyről tudunk).
márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező


Ha minden univerzumban megölöd saját magad, a végén te leszel az "egyetlen"


Istenné válhatsz!

márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elképzelésed egy paranoiás gondolkozás képét idézi.


Belőled CSAK egy van,mint mindenkiből.

Javaslom,hogy válaszd el az álmot a valóságtól.

márc. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

7


Akkor nézd meg az "egyetlen" című filmet!

márc. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8.Hsz!


Nem nézem meg,mert butaságokkal nem töltöm az időmet.


Szerintem rajtad kívül mindenki tudja,hogy minden film fikció s nem valóság.

márc. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

9


😁

Okos vagy látom!

(Válaszom a te kommentedre érkezett "Az elképzelésed egy paranoiás gondolkozás képét idézi."


Vagyis nem a kérdező találta ki a fikciót, hanem egy író!)


Gondolom olvasással és hasonló butaságokkal sem töltöd az idődet! Egészségedre!

márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!