Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hithü katolikusok olvasnak...

Hithü katolikusok olvasnak Károli Bibliát (1909-es revidreált stb), vagy RÚF Bibliát?

Figyelt kérdés
Interneten szinte csak az 1909 es Károli van, vagy RÚF, egy helyen a Szentiras.hu-n van katolikus Biblia, máshol nem láttam, mobil appon is amit használok RÚF van vagy 1909 es Károli. Én katolikusnak lettem keresztelve de nem vagyok vallásos, "Csak" Isten hivő, én Eddig a RÚF-ot olvastam netten online, de most átváltottam a 1909 es Károlira,olyan szép és meginditó szerintem. Most jöttem rá, hogy ez református Biblia, de azt gondolom Jézusnak mindegy milyen Bibliát olvasunk csak Biblia legyen. Szeretném megkérdezni a hithü katolikusok csak a katolikusnak nevezett Bibliát olvassák, vagy ők is szoktak RÚF-ot vagy Károlit olvasni? (nem az 1500 as évekbelit 😊, hanem mondjuk az 1909 es változatot). Vagy csak Katolikus Bibliát fogadják el ?
ápr. 14. 22:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%

Mivel a Károliból kivágtak több könyvet is, ezért nem olvasom.

Katolikus fordítás pedig sok helyen is van fent, lehet nem kerested eléggé. Amúgy az se lenne baj, ha csak egy helyen lenne, amíg lehet olvasni, ez mit határoz meg?

ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%

Alapjában véve a SZIT-et olvassák

[link]


ami appon is elérhető:

[link]

ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

1es ezt hogy érted ? "Amúgy az se lenne baj, ha csak egy helyen lenne, amíg lehet olvasni, ez mit határoz meg?"


"Mivel a Károliból kivágtak több könyvet is, ezért nem olvasom." Neten megnézheted a kimaradt részeket, A Tamás evangélium egyikbe sincs egyik Bibliába mégis a neten elolvasható. :)

ápr. 15. 09:43
 4/51 A kérdező kommentje:
2es köszi
ápr. 15. 09:44
 5/51 Potyondi Gergely ***** válasza:
Én szoktam Károli Bibliát olvasni, és ezen a honlapon általában abból szoktam bemásolni az Igéket.
ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csak úgy, érdekességképpen én is sokszor megnézem egy-egy rövidebb idézet esetében, hogy milyen különbségek vannak a különféle fordítások között, de azért katolikus lévén a SZIT-et tekintem alapnak.
ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Potyondi Gergely te hithü vagy? Tehát aki úgy él ahogy a pápa, a pap, a vallási szabályok mondják? Milyen gyakran olvasod?


6os köszi akkor gondolom te hithü vagy aki minden szabályt megtart, . Akkor te a Károlit nem is tartod Bibliának, vagy hogy van ez , ha megkérdezhetem? (tudom a Károli egy két könyvet nem ir ami a katolikus Bibliába van, de ugye a neten "fél pillanat" alatt meg lehet találni 1 katolikus Bibliába amit a Károli nem tartalmaz.

ápr. 15. 14:39
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

"hithü vagy aki minden szabályt megtart"

Senki sem tart meg minden szabályt, nem vagyunk bűn nélkül valók. De azért igyekszem, igen.


"Akkor te a Károlit nem is tartod Bibliának"

Nem vagyok bibliaszakértő, csak egy egyszerű katolikus. Ha a katolikusok a SZIT-et tartják a legjobb fordításnak, akkor elhiszem nekik, hogy az a legjobb. Ennyi. Nem érek rá mindennek utánajárni, más dolgom van az életben, meg nincs is semmi okom rá, hogy kételkedjek benne, hogy az a legjobb.

ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

#7

Minek keresgéljünk neten külön, ha van olyan is, amiben egyben benne van minden, mint a SZIT vagy Káldi?

ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
Nem 1908-as...?
ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!