Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus maga ISTEN, akkor...

Ha Jézus maga ISTEN, akkor hogyan lehet IISTEN fia, és aakkor most ő magához imádkozott?

Figyelt kérdés

megelőzve a kérdést ezt is én inditottam https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A gyk szabályai nem tiltják több kérdés ki irását, . Most azon gondolkodom, ha ő maga az Isten, akkor miért mondják Jézust az Isten fiának? A keresztre feszités előtt imádkozott most akkor magához imádkozott? A kereszten könyörgött, akkor ezt magához tette az égben maradt Isteni részéhez? Most ez hogy van?


ápr. 22. 18:10
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűbb megértened-ha családként gondolsz rájuk


Isten egy család. Atya, Fiu, Szent Lélek.


3 különálló személy, de ugyan ahhoz a családhoz tartoznak.

ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
1es köszönöm. (mindenki más, nem nem vagyok Jehovás, csak egyszerüen nem értem , elfogadom a Szentháromság egy ISTEN tant(!), csak nem értem emberi ésszel pl ezt, hogy Jézus most akkor magához imádkozott ill könyörgött e) Azt is el tudom fogadni, hogy az Ő testében nyilvánul meg ISTEN de ezzel nem tudok mit kezdeni akkor hogyan könyöröghet magához, hogy legyen elvéve tőle a kehely ha lehetséges, ill mint irtam az ima.. (mikor a Tanitványok alszanak ugye)
ápr. 22. 18:36
 3/58 A kérdező kommentje:
1es egy család ezt hogy érted? A szót értem . :)
ápr. 22. 18:38
 4/58 anonim ***** válasza:
100%

Kiss család Isten összefoglaló néven


Kiss Antal-apuka Atya

Kiss Ferenc-egyik gyerek Fiu

Kiss Lajos-másik gyerek Szent Lélek

ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%

4+ Jézus mindig kizárólag az Atyához imádkozott


A Szent Lélek az Úrhoz, aki nem más mint Jézus Krisztus-a megszentelt hívőn keresztül.


Lásd nyelveken szólás

ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy nem lehetett, de szükség van erre, hogy a hívő agyát kondícionálják az egyéb irracionális állításokhoz.
ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem , és ugye akkor ha Jézus maga Isten a mindenható akkor ezt gondolhatom úgy hogy mint az Atya a család "feje" átadta a teljes hatalmat a Fiúnak?
ápr. 22. 18:56
 8/58 A kérdező kommentje:
4 lemaradt a köszönöm. :)
ápr. 22. 18:57
 9/58 anonim ***** válasza:
54%
7 pontosan.
ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 22. 18:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!