Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan azt vallják Jézus maga...

Sokan azt vallják Jézus maga ISTEN megtestesült ISTEN, de vajon ő maga az Atya is? (AtyaISTEN)

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


PL ebben a kérdésben egész jó indokokat irnak és a Bibliába is kb elmondja Jézus hogy ő maga Isten. Sokan mondják a Szentháromság az EGY. Akkor most Jézus maga az Atya is?


ápr. 22. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

"Akkor most Jézus maga az Atya is?"


Nem. De egy szellem ő vele. Rossz hasonlat, de valamennyire szemlélteti


-mint a szűk család.


Atya-Fiu-Szent Lélek

ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Jézus Mária fia, akit Isten termékenyített meg az áldásával. Legalább ha már megpróbálod kifigurázni a Szentírást - ami mellesleg szentségtörés -, akkor olvasd is el.
ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2es 1 rendes kérdést irtam ki kellő tisztelettel, azt gondolom én is várhatok ilyen választ, Szentirást nem figurázom ki forrást linkeltem, hogy miért kérdem.
ápr. 22. 12:50
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyes nem értem, segitenél máshogyan elmagyarázni, ? Eddig azt se értettem, hogy Jézus és ISTEN ugyan az, de ezt már kezdem elfogadni, Akkor az AtyaIsten "külön van? És Jézus maga a mindenható ISTEN? bocsi tényleg nem értem. (hittanra meg nem jártam).
ápr. 22. 12:52
 5/21 KZitus ***** válasza:
48%

Szia

"...a Bibliába is kb elmondja Jézus hogy ő maga Isten." - írod.

Akkor nézzük meg mit ír a Biblia a kérdéseddel kapcsolatosan:

Krisztus származása:

Máté 1:16

"Jákob fia volt József, Mária férje. Mária szülte Jézust, akit Krisztusnak hívnak."

Krisztus emberré válása előtt is létezett az égben, ő ezt mondja erről az Atyjával kapcsolatosan: "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem." János 6:38

János 8:42

"Jézus ezt mondta nekik: „Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem, és most itt vagyok. Nem a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Isten küldött engem."

Nem tekintette magát Istennek.

Márk 13:32

"Senki sem tudja, melyik az a nap, vagy melyik az az óra, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya."

Máté 20:23

"Így szólt hozzájuk: „A poharamat kiisszátok ugyan, de hogy ki ül a jobb kezemhez, és ki a balhoz, azt nem én döntöm el. Azok fognak ott ülni, akiknek elkészítette azt az én Atyám.”

János 14:28

"Hallottátok, hogy ezt mondtam nektek: »Elmegyek, és visszajövök hozzátok.« Ha igazán szerettek engem, örültök, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam."

Arról is ír a Biblia, hogy Krisztus és Isten egyek. De milyen értelemben egyek? Krisztus tanítása szerint olyan értelemben egyek, ahogyan mi is egységben lehetünk mindkettőjükkel. Ezt mondta főpapi imájában: "És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk." János 17:11

Ezt mondja az Atyának a tanítványival kapcsolatban: "És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk." János 17:20-23

Ezek a szavak is tükrözik, Krisztus alárendelte magát az Istenének, és ugyan erről árulkodnak a további szavai is: " Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt+ szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én ismerlek, és ők felismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.” (23-26)

ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

Isten szava nem tanítja ezt. Az új szövetségben Isten személye nem változik, marad mint egyedüli kizárólagos hatalommal rendelkező egy Isten, és ezt a fia is megerősítette amikor idézte a törvényt.

Jézus az Istentől kapott megbízatását jött teljesíteni, nem pedig Isten hatalmát megosztani a saját személyével, plusz még egy személlyel.


Amikor Isten azt mondja, hogy örömét leli a fiában, akkor azt nem azért mondja, mert egyenlő hatalommal rendelkeznek, hanem azért, mert Jézus nem válogat a feladatok elvégzése között, és mindent olyan módon valósít meg, ahogy az Atyja kérte.

Ezért mindig is úgy utalt magára mint aki küldött, Isten szövetségének nagykövete.

Azzal, hogy Jézusnak ad egy időre királyi hatalmat, ezt sokan úgy értelmezik, hogy Jézus egyenlő hatalommal rendelkezik mint az Atyja, és a személye is mindenható Istenség.

Figyelmen kívül hagyják azt, hogy Isten amikor elkezdett teremteni, egyedül volt, és semmilyen másik személy nem élt vele együtt hatalomban.

Az első munkáját úgy nevezi, hogy elsőszülött.

Ebbe pedig azt magyarázzák bele, hogy hogy az egyenlő hatalommal, tekintéllyel, és személyiséggel rendelkezik, az Alkotójával.

Azzal erősítik meg ezt az állításukat, hogy Isten felhasználta, hogy vegyen részt a teremtés bizonyos fázisaiban, ezt pedig csak olyan valaki képes, aki maga is mindenható Isten.

Viszont az életét Jézus is az Atyjának köszönheti, ami azt jelenti, hogy életet csak Isten tud adni. Aki életet kap, az nem tud életet lehelni, vagy indítani egy anyagnak. Halhatatlanságot pedig eddig, csak Jézus kaphatott, ami nem jelenti, hogy az Életforrásával egy hatalmú, vagy személyiségű. Eszébe sincs ezt a kapott ajándékot arra használni, hogy ami Istent illeti meg, abban osztozzon az Atyjával. Ezért is olvassuk, hogy nem tekinti a jutalmát annak, hogy visszaélve ezzel, egyenrangúnak, mindenható Istennek járó imádatban részesüljön.

Ezért ne keverjük össze ezt azzal, hogy Isten elvárja, hogy a fiának engedelmeskedjünk, a kapott hatalma miatt.

ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
[link] Kzitus és hatos,,, itt is olvasni , hogy Ő maga Isten embertestben, .
ápr. 22. 14:20
 8/21 Potyondi Gergely ***** válasza:

János10,30

Én és az Atya egy vagyunk.

ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 KZitus ***** válasza:
71%

#8

egyek: Vagy: „egységben”. Jézus szavai azt mutatják, hogy ő és az Atyja egyaránt azon van, hogy megvédje a juhokhoz hasonló személyeket, és elvezesse őket az örök élethez. Az Atya és a Fiú együtt pásztorkodnak felettük. Egyformán törődnek a nyájjal, és nem hagyják, hogy bárki is kiragadja őket a kezükből (Az én juhaim figyelnek a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Örök életet adok nekik, és soha, semmiképpen nem pusztulnak el, és senki sem fogja kiragadni őket a kezemből. Akiket az Atyám nekem adott, mindennél értékesebbek, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. János 10:27–29). János evangéliuma gyakran megemlíti, hogy az Atya és a Fiú egy célért fáradoznak, ugyanaz a szándékuk és az akaratuk. Az itt „egyek”-nek fordított görög szó nem hímnemben szerepel („egy személy”-re utalva), hanem semlegesnemben („egy dolog”-ra utalva). Ez azt támasztja alá, hogy Jézus és az Atyja nem abban az értelemben „egyek”, hogy egyetlen személy lennének, hanem a tetteikben „egyek”, vagyis együttműködnek. Így: "Jézus erre ezt mondta nekik: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak azt teszi, amit az Atyától lát. Mert amiket az Atya tesz, ugyanazokat teszi a Fiú is." János 5:19 Ha összevetjük Jézusnak ezeket a szavait a János 17. fejezetében feljegyzett imájával, az szintén megerősíti, hogy itt nem arra utalt, hogy ő és az Atyja egy istent alkotnak, hanem arra, hogy ugyanaz a szándékuk, és együttműködnek

ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Potyondi Gergely köszi
ápr. 22. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!