Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek az állítása alapján...

Kinek az állítása alapján azonos Jézus a Logosszal?

Figyelt kérdés
Ki ellenőrizte az állítás helyességét?

ápr. 24. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mivel "A teljes Írás Istentől ihletett..." (2Timóteusz 3:16) és ez a megállapítás Jézusról a Szentírásban, pl a János 1:1-nben szerepel, így Isten ellenőrizte, vagy hitelesítette azt.
ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

"Kinek az állítása alapján azonos Jézus a Logosszal?"


Sokan, Keresztelő János pl


"Ki ellenőrizte az állítás helyességét?"


Az Atya, a szellemvilág és a Szent Lélek.


Nem tudott volna Jézus semmi csodát tennie emberi testben ha a Szent Lélek nem támogatta volna.

ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

1#


Az eredeti könyveket tán a saját magát Istennek beállító entitás ihlette, de ezek a könyvek már nem léteznek! A mai könyvek köszönőviszonyban sincsenek azzal!


János evangéliuma sem eredeti, ráadásul ott Isten van megszólítva, tehát nem ő teszi a megállapítást!

János 90 éves szenilis bácsika volt, amikor írta, ha egyáltalán ő írta. Mennyire lehet hiteles, ha még ennek sincs meg az eredetije?


2


"Nem tudott volna Jézus semmi csodát tennie emberi testben ha a Szent Lélek"


Jézus csodácskái gagyi kis csodácskák😁😁😁(cölöpök a vizben, bortabletta, mérgekkel előre megbetegíteni embereket, majd jöhet a gyógymód, hipnózis...). A mai csodák mellett eltörpülnek, s ezek is mind elbuknak az Egyház csodatesztjein!

ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:
37%

Szia

A Szentírásban többnyire a héber dá·várʹ és a görög loʹgosz szavakat fordítják „szó”-nak. ... Néhány helyen a Loʹgosz ( jel.: ’Szó’) Jézus Krisztusnak a címe.

ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha az egész létezés Isten festménye, akkor Isten Jézusként magát is belefestette az alkotásába.


Ha az egész létezés Isten által írt könyvsorozat, akkor egy fejezetben saját magát is megörökítette. Ez a fejezet Jézus.


Ha pedig Az egész létezést egy mondattal szemléltetjük, akkor abban Jézus az ige. A legegyszerűbb mondat a létezéssel kapcsolatban:

"Én vagyok."

ápr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
János evangéliuma így kezdődik.
ápr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok újra, válaszom a 3-nak:

Nem azt írtam, hogy Isten teszi ezt a kijelentést az adott idézetben. Azt írtam, hogy a kijelentés BENNE VAN a Szentírásban és mivel a TELJES ÍRÁST ISTEN IHLETTE, benne ezt a kijelentést is, tehát maga Isten ezt is "jóváhagyta" -mondjuk így. Ezért fogadjuk el épp úgy, mint a Szentírás egyéb részeit.

ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as

Azt honnan veszed, hogy János 90 éves volt, mikor az evangéliumát írta?

A fellelt evangéliumi példányok datálása is bizonytalan, arról meg végkép nem tudhatunk semmit, hogy az eredetit megtaláltuk-e.


És honnan tudod, hogy szenilis volt?

Az apostolok közvetlen kapcsolatban áltak Krisztus Jézussal. Ne feledd sa pünkösdi történnetet, amikor különleges hatalmat kaptak tőle. Az apostolok cselekedetiben is van példa, hogy szavuk emberfeletti tudást közvetít.



Kérdező!

Az Ige János evangéliumának elején használt kifejezés. Az evangélium ottani "összefoglalója" egyértelműen Jézusra vonatkoztatja a kifejezést. De ez nem csupán János állítása, hanem minden keresztény gyülekezet által elfogadott tény.

ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8


Ha az eredeti sincs meg, mi alapján hivatkozol rá válaszként?

Talán köszönő viszonyban sincs az eredetivel, vagy épp ellentétes állításokkal bír!

Ha gyarló emberek, pedofil papok, vagy politikai hatalmasságok végezték/ végeztették a "másolást", akkor nem túl megbízható.

ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne azonos?? Vagy tán, amikor Jézussal beszélt az Atya, hogy "ez az én Szeretettem", akkor az égi hang és infó maga Jézus volt, és akivel beszélt, az is? Nem. Ez ostobaság és misztika lenne. Ilyen értelemben nem azonos, hanem mit képviselő, felhatalmazott, a Messiás teljes mértékben képviseli az Isten beszédét/szavát/logoszát, mint kirendelt: Név, cím titulus: "Vértől ázott ruha van rajta, a nevét Isten Igéjének neveztetik" (Jel. 19:13).
ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!