Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért imádkoznak...

A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz? Pl Szüz Mária.

Figyelt kérdés
Milyen alapon teszik ezt a katolikusok? Én is annak lettem keresztelve, de nem élem meg teljesen a vallást, és ezt nagyon nem tudom "benyelni", hogy nem csak magához Istenhez megy az ima vagy ugye Jézushoz. Szóval legyen szives valaki mondja el ezt, hogy a Katolikus "milyen jogon" imádkozik máshoz is. (Tudom a szüz hosszú ü de olyan nincs a laptopomon. ) köszi.
ápr. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 IstenGyermeke1 ***** válasza:
83%

#30

Elolvastad te a bibliai idézeteket, amikre hivatkoztam? Mert a Tób 12,12 ékesen beszél arról, hogy igenis van hatalmuk az angyaloknak közbenjárni.

Lennél szíves elárulni nekem, hogy milyen alapon imádkozom én a testvéremhez (aki él jelenleg, s (remélem sokáig fog még), ha azt kérem, hogy imádkozzon értem? S Szent Pál is imádkozott a hívek közösségéhez, amikor közbenjárásukat kérte?

A katolicizmus egyik jellemzője, hogy nem szabja meg Istennek, hogy mit tehet és mit nem. Mi merünk dolgokat kapcsolatba hozni Vele, valljuk hogy személyek által, is cselekedhet. Hisszük, hogy Krisztust képviseljük, s Ő köztünk van, az Egyház közösségében; s Benne mint Főben egy a zarándokló, a szenvedő és a megdicsőült egyház. Egy közösség, amely egybetartozik, s imáiban hordozza azt, akinek szüksége van rá.


#29

Nem is érvnek szántam, nem célom meggyőzni mindenkit. TE magad azt kérdezted, “milyen jogon” kérjük szentjeink közbenjárását.

ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
40%

"Mert a Tób 12,12 ékesen beszél arról, hogy igenis van hatalmuk az angyaloknak közbenjárni"

Ez egy vitatott hitelességű könyv, nem a legjobb ötlet erre hivatkozni. Egyébként meg az Ószövetségben az angyal nem mindig egyértelmű, hogy mit jelent. Mózesnek ki jelent meg a csipkebokorban? Angyal vagy maga Isten? Te el tudod dönteni?

"Lennél szíves elárulni nekem, hogy milyen alapon imádkozom én a testvéremhez"

De hát pontosan arról beszélek, hogy ne keverjük össze a kettőt. Teljes mértékben egyetértek veled ebben. Az, hogy a testvéredet imára kéred, nem egyenértékű azzal, amikor Szűz Máriához vagy Szent Gipszjakabhoz imádkozol. Ezt a közbenjárós érvet Pál leveleire hivatkozva megfogalmazni enyhén szólva csúsztatás.

"Mi merünk dolgokat kapcsolatba hozni Vele"

Még olyat is, ami szembemegy az Igével.

"valljuk hogy személyek által, is cselekedhet"

Csak nem mindegy, hogy hogyan szeretnéd ezt elérni. Igei módon vagy igeellenes módon.

ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 A kérdező kommentje:
"Hisszük, hogy Krisztust képviseljük, s Ő köztünk van" és mindenki mással is OTT van, aki nrm a gyülekezet tagja.
ápr. 30. 13:06
 34/73 anonim ***** válasza:
82%

#30

Te csak mellébeszélsz, mert az érved a Biblia alapján hülyeség. :)


Ezt írtad:

"A protekciónk egyes egyedül Jézus Krisztus. Miért gondolod úgy, hogy Isten Fia számodra nem elég protekció?"


Újra kérdezem, Pál apostol miért gondolta, hogy nem elég protekció neki Jézus és mások imája is kell?


Egyébként lehet közvetlenül is imádkozni az Atyához, például a zsidók is így tesznek és tettek. Vagy lehet a Szentlélek által is, mert Ő is közbenjárónk a Biblia szerint.

ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:
Igen JÉZUS 1 imát tanitott a Mi Atyánk-ot
ápr. 30. 18:00
 36/73 anonim ***** válasza:
49%

"Te csak mellébeszélsz"

Veled ellentétben érvekkel reagáltam arra, amit írtál.

"mert az érved a Biblia alapján hülyeség"

Mutasd!

"Ezt írtad"

És még ezen kívül sok mindent, de a többit kerülöd.

"Újra kérdezem, Pál apostol miért gondolta, hogy nem elég protekció neki Jézus és mások imája is kell?"

Erre újra azt válaszolom, hogy Pál nem imádkozott senkihez Istenen kívül, veletek ellentétben. Pál a vele egy időben élő embereket kérte meg arra, hogy hordozzák őt imában. Nem Máriához imádkozott, nem egy elhunyt személyhez imádkozott, hanem megkért élő embereket, hogy imádkozzanak érte. Ezek az emberek nem protekciók, hanem egyszerű, hétköznapi hívő emberek voltak.

"Egyébként lehet közvetlenül is imádkozni az Atyához"

Szerintem meg aki hisz Jézus Krisztusban, az mindig Őrá hivatkozva megy az Atya elé, mert Ő szerezte meg számunkra a bűnbocsánatot. A bűnbocsánat pedig alapvető szükséglet ahhoz, hogy Istennel egyáltalán kapcsolatban lehessünk.

ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
46%

#36

Miből gondolod, hogy Pál apostol nem kérte Máriát, hogy imádkozzon érte?

máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
38%

#37

Miből gondoljam?

máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
57%
Elég random hívőket is kért, Mária azért mégis Jézus édesanyja, többször is találkozhattak.
máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
40%

#39

Mária halála után biztosan nem kérte őt meg, efelől biztos lehetsz.

máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!