Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az idő múlásával a Biblia...

Az idő múlásával a Biblia veszített az erejéből, vagy tanácsai kiállják az idő próbáját?

Figyelt kérdés
Ki, hogyan tudja ma az életében alkalmazni a Biblia több, mint ezer éves tanácsait?
ápr. 29. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A tízparancsolat bizonyos alapelvei ma is megtalálhatók a jogszabályokban. (Pl ne ölj, ne lopj)
ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Szia


Kiállják az idő próbáját. De csak azokonál, akik komolyan veszik, mert tudják, hogy csak a rosszat kerülik el.

ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen kiállják az idő próbáját.

Mindenképpen szabadítsd fel az összes rabszolgádat 7 éven belül.

Ha valaki leborotválja a szakállát, az meg kell ölni.

Ha valaki kétféle anyagból készült ruhát visel, azt is meg kell ölni. Ma nálunk már minden ruha ilyen, nem találsz másfélét.

ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Ha valaki szombaton dolgozik, őt is meg kell ölni.

Mentős, rendőr, tűzoltó, rádiós, tv-s, és a szolgáltatókat (áram, víz, fűtés) is.

A rádióst és a tv-st csak akkor, ha pénzt is kapnak a munkájukért, különben veheted úgy, hogy csak viccből bohóckodnak.

ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Potyondi Gergely ***** válasza:
70%

Máté24,35

Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.

ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Potyondi Gergely ***** válasza:

Márk2,27-28

És monda nekik: A szombat lőn az emberért, nem az ember a szombatért.

Annak okáért az Embernek Fia a szombatnak is az ura.

ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

Ha egy nem házas fiú és lány egymással hálnak, akkor a fiúnak azonnal meg kell kérni a lány kezét, amit annak el kell fogadnia.

Minden más esetben (ha valamelyik házas, vagy ha nincs házasság utána) - meg kell halniuk.

ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:
23%

Szia

Ha Isten szavaként tekintesz a Bibliára és alaposan tanulmányozod, akkor magad is rájöhetsz, hogy Isten Szava időtálló.

Miért mondhatjuk ezt?

Mert úgy kell a benne lévő törvényeket és alapelveket értelmezni, ahogyan azt Isten akarja. Ebben nem hagy magunkra. A szent szellemével támogat a megértésben, különben valóban össze vissza értelmezzük mindenki a saját vérmérséklete szerint.

Ha valaki elkezdi olvasni a Bibliát, hát nem sokat ért meg belőle. Így voltam ezzel én is. Többet nem értettem belőle, mint amit megértettem. De olvastam olyan tanítását, tanácsát is, amelyeket észrevettem: én ezt nem így csinálom az életemben. Amikor megfogadtam az olvasott tanácsot, kezdett megváltozni a helyzet, és egyre több mindent értettem meg az olvasottakból, és persze egyre több mindent vettem észre, amit nem jól csinálok az életemben.

Pl. olyan, amit a 7-es hsz írt, nincsen a Bibliában, de van hasonló az Ó szövetségben, amely a mai keresztényekre nem vonatkozik, illetve Krisztus azt másként fogalmazta meg. Mi a krisztusi alapelvek szerint éljük az életünket, és hosszú évek óta tapasztalom, mennyire jobb minőségű lett a kapcsolatom a családban, a munkahelyemen, és úgy általában az emberekkel.

Tehát személyesen megtapasztaltam milyen a Biblia tanácsai nélkül, és milyen annak alapelvei szerint élni. A különbség óriási! Ég és föld.

ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

"nincsen a Bibliában, de van hasonló az Ó szövetségben, amely a mai keresztényekre nem vonatkozik"

DE, vonatkozik, kedves jehovás.

KIVÉVE azt, amiről Jézus egyenesen megmondta, hogy nem érvényes többé.

De ez éppen nem olyan.

Amúgy csak szólok, hogy a tízparancsolat IS az ószövetségben van.

ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Örökidőkre szól.
ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!