Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az idő múlásával a Biblia...

Az idő múlásával a Biblia veszített az erejéből, vagy tanácsai kiállják az idő próbáját?

Figyelt kérdés
Ki, hogyan tudja ma az életében alkalmazni a Biblia több, mint ezer éves tanácsait?
ápr. 29. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az emberek veszítették el a hitüket!

A világ beszippantotta őket.

ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

9


Kedves Hozzászóló.

Talán nem olvastad, vagy nem ismered azt az igét:

(Róma 10:4) 4 Mert a törvény vége Krisztus,. . .

Isten már nem a mózesi törvény alapján ítél, ahogy az előző vers írja is, sokan még akkor is ragaszkodtak hozzá, és erről írt Pál:

(Róma 10:3) 3 Mivel nem tudják, mi alapján tekint Isten valakit igazságosnak, hanem a saját maguk módján akarják igazságosnak bizonyítani magukat, ezért nem akarnak Isten igazságos alapelveihez igazodni.

(Róma 7:6) 6 Most azonban kikerültünk a törvény alól,. . .


A keresztényeknek az erkölcsi alapelvek maradtak, amit bekell tartaniuk.

Krisztus sehol nem mondta, hogy azonnal megkell kérnie a kezét, hanem azt, hogy paráznaság történt. Az ilyen személyt a keresztény iratok alapján nem kényszerítettek, hogy vegye elfeleségül a lányt, hanem kizárták a gyülekezetből.

ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Isten Igéjének nincs szavatossága. Örökérvényű igazságokat tartalmaz. Az érvényessége teljesen független attól, hogy ki hogyan él. Aki tényleg újjászületett, és betöltekezik rendszeresen Szentlélekkel, az zsigerből megcsinálja a Törvényt, annak nem kell pszichésen erőlködnie.
ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A 9-es válaszhoz szeretnék annyit fűzni, hogy én is úgy tudom, hogy Jézus a tíz parancsolatot kettőbe sűrítette a Máté 22:36-40-ben: „Tanító, melyik a legfontosabb parancsolat a törvényben?” Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták. Aki ezt a két parancsolatot betartja, az betartja a mózesi tizet is.



János 13:34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

máj. 4. 11:27
 15/19 anonim ***** válasza:

"Jézus a tíz parancsolatot kettőbe sűrítette"

Ezek a legfontosabbak. A többit is be kell tartani, csak ha annyira bűnös vagy, hogy képtelen vagy rá, akkor koncentrálj erre a kettőre, és csak arra az időre, amíg képes nem leszel megjavulni. Jézus azt is mondta, hogy nem a régi törvényeket akarja eltörölni. Az Ószövetség nem viccből a keresztény tanítások része, és nem dísznek van ott.

máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15 a Keresztények miért olvassák az Ó Szövetséget is?
máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Például azért, mert a vallásuk fontos része?
máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt sejtettem sőt papiron én is katolikus vagyok. De több vallásos embertől hallottam már, hogy csak az Új szövetséget tanulmányozza.
máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor ők nem jó keresztények, hiszen a Bibliában benne van, hogy az egész fontos, az utolsó betűig.
máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!