Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találhatunk-e a Bibliában...

Találhatunk-e a Bibliában példát arra,hogy Jézus,vagy más bibliai személy meghalt emberek lelkéhez imádkozott,vagy kommunikált azokkal?

Figyelt kérdés

Nyilván van egy(az endori boszorkány)aki a gonosz lélek segítségével Saulnak játszotta meg,mintha Sámuel lelke lenne.

Sok keresztény Szűzmáriához,és más meghalt szentekhez imádkozik akiknek a közbenjárását kérik.

Van erre bibliai példa?



máj. 21. 16:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha nem találhatunk bibliai példát a holtakhoz való imádságra,kijelenthetjük, hogy azon vallások,amelyekben azt gyakorolják, pogány gyökerű vallások,hisz nem Krisztust követik ebben,hanem pogány szokásokat?
máj. 21. 17:07
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
A Biblia nem támogatja, jobban mondva tiltja a halottakhoz való ,vagy a halottakért való imádkozást. Mert semmi értelme, a meghalt személy állapotán nem lehet változtatni, vagy a pokolban van , vagy a mennyországban van.
máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Nem
máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 IstenGyermeke1 ***** válasza:
52%

Legalább 15x fel volt téve hasonló kérdés az elmúlt évben. Tényleg olyan nagy tudomány visszaolvasni a régi válaszokat?

Ahol a Szentírásban angyal közbenjárása van, az a Tób 12,12; amit ugye nagy ravaszul kihagytak a protestánsok kánonjából.

Továbbá javaslom neked, hogy nézz utána az imádás (adoratio, latria) és a tisztelet (cultus sanctorum) közti különbségnek. Mert aki ezt nem érti, az ne menjen katolikus teológiát kritizálni, mert nem tudja, miről van szó.

máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Persze, ott beszélgetett Mózessel és Illéssel is Jézus.
máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

IstenGyermeke1!


Kérlek idézd ide azt a 15 kérdést,mert én nem találom!

Köszönöm.

máj. 21. 19:23
 7/24 A kérdező kommentje:

@ 5.


Illés nem halt meg.(2 Kir 2:11)


Mózes,a halála után feltámadt és Illéshez,Énokhoz hasonlóan elragadtatott.


Nem jó példák!

máj. 21. 19:29
 8/24 anonim ***** válasza:
62%

#7

Minden Krisztusban elhunyt él Jézus tanítása alapján :)

Örülök, hogy segíthettem.


Amúgy Mózesről nem írja, hogy feltámadt volna, hol olvasod ezt? Illés pedig élő emberként nem léphetett be a mennybe, mert írva van, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát.

máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

@ 8.


Tanulmányozd még azt,hogy mit jelent a jézusi mondás:


"Jézus ekkor ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?”(Jn11:25,26)


és:



"Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot."(1 Kor 11:50)


Közelebb juthatsz a megértéshez,ha szövegkörnyezetében vizsgálod mindegyiket!

máj. 21. 19:47
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

#9

Tanulmányoztam, te miért nem hiszed, amit Jézus mond?


De nem idézted nekem Mózes feltámadását. Hol írja a Biblia? Mert én csak arra emlékszem, hogy Isten testét ismeretlen helyre rejtette.

máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!