Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, házasok! Mit...

Keresztények, házasok! Mit éreztetek, honnan tudtátok?

Figyelt kérdés

Éreztétek-e, hogy nem birtokolni akarjátok?

Ez egy heves vagy szelíd szeretet volt?

Feleségek! Valamilyen tiszteletből fakadó félelmet éreztetek-e ismerkedésetek során is a férjetek iránt?


2010. nov. 11. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtuk és kész. Nem soha nem éreztem félelemmel vegyes tiszteletet a férjem iránt. egyszerűen tisztelem és szeretem, feltétel nélkül bízom benne.
2010. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs,hogy heves vagy szelíd szeretet,CSAk szeretet van. Birtokolni pedig egyikünk sem karata soha a másikat,félelmet sem éreztünk soha a másikkal szemben.

Szeterjük,tiszteljük egymást és megbízunk a másikban.

2010. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a kérdésben a félelem szó nem félelmet jelent, hanem a tisztelet egy fajtáját. Ahogyan az istenfélelem sem rettegés, hanem tisztelet. Azt hiszem, ilyet valami nagy szellemi tanító irányába tudnék érezni.


Tudtuk, hogy így kell lennie. Szeretjük és tiszteljük egymást. Ennyi.

2010. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok valami konkrétat, hogy honnan ismerétek fel....honnan tudtátok, hogy nem megcsalattatás?
2010. nov. 11. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát együtt jártunk már négy éve, nagyon-nagyon szerettük egymást, nem lett volna értelme tovább húzni. Ennyi. Az a baj, hogy sokan túlbonyolítják, mindenféle isteni sugallatra várnak, pedig ha szeretitek egymást, az a sugallat.

A férjemet szeretem, tisztelem, nem félek tőle. Ő is szeret, tisztel, ő se fél. :)

Egyébként a gyülink a Károli fordítást használja, de az esküvőnkön "az asszony félje a férjét" helyett "tisztelje"-t mondtak. Gondolom 500 éve a félje hangulata-jelentése egészen más volt, mint ma. Sehol nem hallottam, hogy a házastársak közti kapcsoat leírására használták volna.

2010. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy Ő az igazi! Azt mondtam, hogy Ő lesz a Férjem! Biztos voltam benne! Ha már feltetted ezt a kérdést, akkor valami nem stimmel. Ha nem vagytok mindketten függetlenek, az már egyértelmű jel, de ha valamiben nagyon nem értetek egyet.... Isten megmutatja, hogy Ő az igazi vagy sem... Miért nem írod ki konkrétan, hogy mi a helyzet? Így csak általánosságban válaszolunk.
2010. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs konkrétum.. mindig mindenki konkrétumot akar. De ez nem ilyen egyszerű.. pontosabban igen egyszerű tudod és kész.
2010. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
13.00 Írtam neked levelet, csak sajnos nem tudtam elküldeni. Tudnál esetleg adni egy címet, ahova írhatok?
2010. nov. 12. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
13:00 vagyok. Mostmár menni fog. Küld el újra.
2010. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elküldtem.
2010. nov. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!