Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet két vallásom? ( a...

Lehet két vallásom? ( a kérdésed túl rövid blablabla )

Figyelt kérdés

Magyar-Bosnyák vagyok, tehát a felmenőim között van mind a kettő.

Jónak tartom a katolikus hitet is, meg az iszlám-ot is, mind a kettőben van igazság szerintem.....nem tudom eldönteni, h milyen vallású legyek, nem lehet mind a kettő? :D

nem vagyok olyan hú de vallásos, hogy most mindig templomba menjek, vagy napi 5-ször imádkozzak stb....de akkor is fontos.

Mit gondoltok, mit csináljak?

köszönöm a válaszokat! Üdv!


2011. jan. 6. 02:25
1 2
 1/11 Phoney ***** válasza:

Akkor lehet két vallásod, ha a kettő nem követel ellenkező dolgokat. Ha jól emlékszem, ez a kettő pont ütközik, de Te jobban ismered őket, tehát jobban átlátod ezt.


Valószínűleg találsz valamelyikben olyat, amit a lelkiismereted teljesen helytelennek tart, tehát válaszd a másikat. Ha mindkettőben találsz ilyet az baj, mert akkor minek követnéd bármelyiket.

2011. jan. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Bár a papok általában azt mondják, hogy egy vallást kövess, én is többet is követek egyszerre. Ami a veszélye lehet ennek, hogy ez magában hordozza azt, hogy egyik vallást sem fogadod el, és a saját utadat keresed, de ez könnyen tévösvényre viheti az embert. Elkezdheted esetleg a saját kedved szerint értelmezni a leírtakat, úgy értelmezni, ahogy neked tetszik, ahogy neked könnyebb, ahogy igazolhatja a gyűlöleted, vagy valami más anyagi eredetű érzelmed.


Erre vigyázz, de egyébként szerintem jó dolog több vallást is megismerni :)

2011. jan. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem derul ki, hogy hany eves vagy.

En is ismerem a 2 vallast, illetve szent konyvet. Van igazad abban, hogy nagyon sok a kozos a bibliaban, es a koranban pl.

En pl. amikor valamelyiket olvasom, akkor a profeta tanitasara figyelek, tehat Mohamed es Jezus tanitasa legyen a fontos.

2011. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám vallás szerint egy embernek csak egy vallása lehet. A Korán szerint, aki más vallásra vágyakozik mint az iszlám, attól azt Allah nem fogadja el.


Gyanítom, hogy ez katolikuséknál sincs másképp.

2011. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

elég ha ember vagy...és amúgy is vallás csak egy van...ezek vallási csoportok, de a vallás az egy gyűjtőnév, vagy micsoda, és kapcsolatot jelent Istennel...van aki a pszichológiában lelte meg az Urat, van aki a matematikában...tökmindegy mit csinálsz, mert szerintem ez nem szimpátián nyugszik, hanem azon, hogy benne vagy e a buliba, vagy nem. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vallásos teljesen mindegy, ha megkérdezik mi vagy mond azt amelyik szimpatikusabb vagy hogy te mind2 vallást egyaránt tiszteled, bár ez elég idiótán hangzik mivel az Iszlám és a Kereszténység éppen egymás ellentéte és tiltják a másban való hitet.
2011. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van olyan vallás, ami keresztény, zsidó és iszlám elemekből áll, ez a bahái, ha jól tudom.
2011. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne kívülről várj eligazítást, hanem belölről, lelkiismereted felől. Meg kell tanulnod, hogy érett lélek vagy már, és Isten igenis szól közvetlenül neked belülről is. Problémáidra természetesen kívülről is kapsz segítséget, de ezek csak annyiban igazi segítségek, amennyiben benned békét teremtenek. Tehát mégiscsak belülről, lelkiismereted hangja miatt kell elfogadnod azokat is, amik kívülről kínálják fel magukat.

Nem kell ehhez semmi egyéb, mint reggel pár percet szánnod arra, hogy felajánld magadat Istennek, aztán napközben többször is figyelned kell befelé, tehát Rá, hogy örül-e neked. Majd este szintén pár percet szánj arra, hogy megköszönd még az esetleges butaságokat is, amiket elkövettél, mert azokkal is tanítani akart valamire.

Ezeket elmondani egyszerű. A gyakorlati élet azonban egy olyan terület, ahol sok a zavaró állomás. Ezért a reggeli és esti pár percet, amit Vele akarsz tölteni, komolyan meg kell tervezned és szervezned. Nem felületes futó találkozásokra van szükséged Vele, hanem olyanra, melyben az Ő teremtő erejének érintését élheted át. Új világot akar teremteni benned! Erre kell neked Számára lehetőséget biztosítanod.


Közösség



Keress magadnak olyan közösséget, amelyben nemcsak Róla, hanem Vele és Tőle tanulhatsz. Vagyis olyan közösséget, melynek tagjai egyaránt imádkoznak és tanulnak, vagyis beszélnek Vele és beszélnek Róla.


Az ősellenség mindent elkövet, hogy egyre kevesebb legyen az ilyen közösség, de azért, ha valaki akar, akkor talál ilyet. Ha pedig nem talál, akkor teremt.

2011. jan. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 26 éves vagyok, tudom, hogy úgy az iszlám, mint a kereszténység tiltják más vallások követését (lásd. 3. parancsolat ill. a sehadet...nem idézném most őket)DE én úgy gondolom, h nem MÁS Istenről van szó, hanem ugyanarról, én azt gondolom, h a legtöbb vallás ugyanazt a célt szolgálja az egy Isten tiszteletét, csak más-más formában, és más szokásokkal, mint ahogy a világ különböző tájain semmi sem egyforma.

Nem tartom be egyik vallás szabályait sem 100%-osan...nem szoktam templomba járni, vagy gyónni, de napi ötször nem is imádkozom, és disznóhúst is szoktam enni :)

Szerintem mindét vallásból tudok meríteni olyat, ami jó...és nem gondlom, hogy egymást kizárná a kettő igazából, formailag persze igen, ahogy említettem is, de jobban belegondolva nem, és szerintem Isten a katolikusokat, ortodoxokat, muzulmánokat stb ugyanúgy szereti, az, h ha nem tartozol xy valláshoz, akkor a pokolba kerülsz, az marhaság, és középkori fölfogás.

Ahogyan valaki írta is, szerintem a Koránban, és a Bibliában is vannak érdekes, hasznos dolgok, mind a kettő szent könyv...tkp. nincs is igényem arra, h döntsek, és valamelyik vallás mellett elkötelezzem magam, csak külső véleményekre is kíváncsi voltam, de jöhetnek még :)

Aki még szeretne írni, az nyugodtan írjon!

2011. jan. 8. 00:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Szép és sokat emlegetett gondolat, hogy 1 az Isten, mindegy minek nevezzük, ugyanaz van mögötte, de NEM IGAZ. Ha mindkét vallásból illetve szent könyvükből azt válogatod ki, ami neked szimpatikus, ami szerinted hasznos, akkor bizonyára összeegyeztethető a kettő. Ha viszont komolyan akarod venni egy kicsit is valamelyiket, akkor választanod kell: a Bibliát veszed komolyan és fogadod el vagy a Koránt. Ha valamelyiket komolyan veszed, akkor megfogod látni, hogy alapvetően eltér az istenképük. Egészen máshogy és másnak ismerheted meg a Biblia Istenét és Allaht. Nem középkori marhaság, hogy csak az mehet a mennybe, aki Jézust követi. Ezt a Biblia írja.
2011. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!