Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adullám-gyülekezetről mi a...

Az Adullám-gyülekezetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kik ők? Miben hisznek? Mennyiben mások, mint a Hit gyülekezete, Jehova tanúi vagy a Hetednapi Adventista egyház?
2011. febr. 8. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia László!


Te ide jársz? Elolvastam a hitelveiket, és nem sok különbséget látok a Hit gyülekezettel szemben. Talán a zsidó nép szerepe a végidőben nem olyan hangsúlyos.


A tanúkkal és az adventistákkal szemben ők hisznek az örök kárhozatban, a tanúkkal szemben Krisztus istenségében, és a Lélek (Szellem) isteni személy voltában, valamint Jehovával szemben Jézus nevét használják. Mindkettővel szemben a nyelveken szólásban és a karizmák kiemelt szerepében, valamint a Szellemkeresztségben.


Bizonyára hasonlóak az alkalmak a hitesekhez.


Üdv. Péter

2011. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
semmi.
2011. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Péter! Köszönöm! Nem nem ide járok, én nem akarok sehova sem járni! Én Krisztussal akarok járni, Ő meg nincs bezárva gyülekezetekbe, ember által csinált templomokba!

Csak nagyon egy tőről fakadottnak tűnik a Hit gyülekezete, Jehova Tanúi Egyház, Adullám gyüllekezet, Hetednapi adventista gyülekezet! Mindegyikbe találtam hol kevesebb, hol több belemagyarázást, téves eszmét, hamis tanítást, de mindegyiknek a profilját, alapját (nem tudom normálisan megfogalmazni) ugyan olyannak érzem!

2011. febr. 13. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Pedig azért elég jelentősek a különbségek, én például nem tudtam megmaradni a karizmatikus körben, de otthon érzem magam az adventistáknál...


Üdv. Péter

2011. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az Adullám jelentése Menedékhelyet jelent ez egy barlang volt ahová Dávid elrejtőzött az embereivel.

Amúgy a NYÚTSD KI KEZED KRISZTUSÉRT misszióhóz tartoznak akik jogi lefedetséget adtak nekik.

ez egy nagy terjeszkedő karizmatikus közösség és misszió nagyon sokat evangélizálnak és ébredési alkalmakat tartanak az egész ország területén.

A vezetőjük nagyon Izrael párti és szereiti a Zsidókat.

Sok tanítása van neki az utolsó időkről az egyház és Izrael párhuzamos helyreállásáról.

elég erős a kenet áradása és a jelek meg a csodák kisérik őket vakok süketek nyomorékok gyógyulnak.

Szent Szelemmel teljesek és szolnak is.

Vizkeresztséget tartanak.

A teljes Evangéliumot hírdetik.

www.adullam.hu

2011. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!