Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen újpogány vallásokat...

Milyen újpogány vallásokat ismertek?

Figyelt kérdés
A wiccát ne írjátok bele, azt ismerem.
2011. márc. 15. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz a vallástol?

A pogány vallások nem az egy igaz Istent imádják hanem az ellenkezőjét (Isten ellenkezője a Sátán) .

Jo ha tudod..

2011. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

09:43


Hogy lehet imádni valakit, akit nem is ismernek el? ;)


Egyébként nekem van egy pogány vallású barátnőm, bár nem tudom pontosan, miben is hisz. Istenek, ennyi lejött (nem wicca!).

Viszont nemigen ismerek nála jobb embert, pedig nehéz gyerekkora volt (a családjában nem volt minden rendben), azt hisze, meg is taposta kicsit az élet és mégis azt mondom: le a kalapom előtte.

Ő komolyan hisz a vallásában, ezt is megértettem, és néha említette is, hogy a hite erőt ad a nehézségek közepette. Na jó, nem vagyok valami nagy vallásban, ezért nem tudok többet mondani erről, de a lányt magát elég jól ismerem. Tényleg nem tudok mást mondani, csakhogy jó ember: önkénteskedik, nem szeret másokat bántani, szerény és ő aztán tényleg képes megbocsátani, és még azokhoz is szeretettel fordulni, akik bántják. Persze ez nyilván nem csak a vallása miatt van, csak arra akarok utalni, hogy ha ilyen emberek a "Sátán követői", akkor éljen a sátánizmus ;)


Eszembe sem jut, hogy bármilyen isten is van, ne látná benne ezt a jóságot, főleg nem azt, hogy semmibe venné.

2011. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es egy idióta.
2015. dec. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!