Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmán vallású albán férfiak...

Muzulmán vallású albán férfiak valóban másodrendűként kezelik a nőket?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy 21 éves albán sráccal, 2 hónapja együtt vagyunk. 5 éve él Magyarországon. Lehozza nekem a csillagokat az égről, senki nem szeretett ennyire még, mint ő. De félek, mert úgy hallottam kezdetben mindegyik albán férfi ilyen, aztán ha már tudja, hogy elérte célját, uralkodni kezd a nőn. Valóban igaz ez?
2011. ápr. 27. 21:57
1 2 3
 11/22 habibi ***** válasza:
81%

szívecském!

a barátom muszlim, méghozzá arab (elég szigorú országból). Engem is mindenki óvott tőle, hogy jaaaj.. elvisz majd magával és majd úgy leszel, hogy uralkodik rajtad, szülsz neki gyerekeket , akiket majd alvesz tőled, ha elakarsz tőle válni... hjajjj! ezek olyan aggályoskodó és előítéletekkel teli gondolatok! Nem szabad mindenkit egy kalap alá venni! ismerd meg és nem tudom, mi lesz a kapcsolatotokból, ha ennyire tartasz tőle és aggódsz, ne itt kérdezgess a tévhitekről, hanem ismerd meg és őt kérdezd. Mert egyébként azon is gondolkozhatnál, hogy akkor most majd lesz még 3 felesége rajtam kívül? vagy fel kell majd neked is venned a vallást? burkát kell majd hordanod?.. Ez ember függő és nem vallásfüggő, vele beszélj ne velünk.

2011. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Komolyságban:

Lányom nélkül soha=A smaragd románca

:DDD

2011. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Aki itthonról beszél az ne irjon inkàbb. Csakis azok irjanak, akik kint élnek közöttük. A férfi, ha akar, ha nem akkor is visszaesik a környezetébe, mert a csalàd ùgy akarja, ha nem ki lesz közösitve. Ha leéltek több évet kint, akkor beszélhettek.
2011. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%

Az iszlám maga kifejezetten tiltja az ilyen viselkedést viszont az albánokban nem bízok és én muzulmán vagyok. Az albánok többsége tolvaj gazember. Főleg ha magyarországon van. Nem jönnek magyarországra csak csempészni vagy más illicit foglalkozást művelni.


Ismerd meg, de soha de soha ne haggyad hogy magával vigyen albániába. Amúgy egy feleségnek bőven van joga az elváláshoz, és ha ezen vitatkozni merészel akkor olvassad a Koránt, a második igen hosszú fejezetben ki vannak fejtve ezek a dolgok ha jól emlékszem, mindenesetre az első négy fejezetben valahol ott vannak a nők jogai és ha erőszakkal mer magánál tartani akkor egy hű muzulmánt akár meg is kérhetnél hogy ölje meg vagy segítsen. A kérdés csak az hogy hol találsz ilyen embert.

2011. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
Te muzulmàn vagy és arra biztatod a kérdezõt, hogy ölesse meg a férjét. Akkor te milyen muzulmàn vagy, eléggé furcsa. Az igazi muzulmànok nem bùzditanak ilyen dolgokra.
2011. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Természetesen nem az alapján fogom elítélni őt amit általánosságban beszélnek az emberek. De inkább itt tettem fel a kérdést kíváncsiságból, hogy olyan emberektől kapjak információt, akiknek személyes tapasztalataik vannak, mint, hogy olvasgassak olyan cikkeket itt a neten amiknek lehet semmi valóságalapja nincsen. Jó elővigyázatosnak lenni és felkészülni miből adódhatnak problémák, tanulni mások hibáiból, hogy mielőbb át tudjuk beszélni. Köszi szépen még egyszer!
2011. máj. 2. 13:51
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Tudod az egy teljesen más kultúra. Az amit mi félelmetesnek, kegyetlennek és felháborítónak tartunk az nekik teljesen normális. Az ottani nők ehhez a bánásmódhoz szoktak, plusz otthon ott is az asszony szava visz mindent, csak ha más férfiak is látják őket akkor a férfi az úr.

De másik nációba házasodni nagyon veszélyes, mert nem tudhatod milyen az ő kultúrája, persze ha utána jársz és neked belefér az a fajta élet, akkor nincs semmi baj. De ami neked később rossz lehet az neki teljesen normális és ettől nem a férfi lesz gonosz.

2011. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

szia! én albán származású vagyok,és lány. a többiek lefogadom nem ismernek albánokat,én közöttük nőttem fel,és az egész családom albán. a többiek itt a gyik-on gondolom a muszlim férfiakrol,arabokrol álltalában irtak. de az albán az más...

Nem is igazabol attol kell tartania egy embernek ha albánnal van,hogy muszlim vallású.

Az albánoknak olyan szigorú hagyományaik vannak,amiket mindenki betart.kivétel nélkül.

az igaz.. hogy az albánok a kapcsolatok elején igérnek minden szépet és jot. És minden tölük telhetöt meg is adnak neked,a tenyerükön hordoznak és fényesre nyalják a s*eged! ha szerencsés vagy,ez továbbra is igyfog majd menni,némi visszafogással. ha nincs szerencséd akkor ennek az ellenkezője..

igazabol nem kell tartani az albánoktol. ahoz hozzá kell szokni,hogy iszonyatosan tudnak szeretni,és ez bizony azzal jár hogy nagyon féltékenyek. a magyarorszagon élö albanok anyira nem durvák már féltékenység terén,és az albán szabályokat se veszik olyan komolyan,de azér vannak dolgok amikhez ragaszkodnak..

2011. júl. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

folytatom akkor pár "albán hagyománnyal" ami nem is igazan hagyomány,sokkal inkább olyan szabályok (szigorú szabályok) amiket nem irnak könyvekben, (mint pl arab muszlimok a korán szerint élnek) de mégis minden albán tudja hogy mit szabad és mit nem. szval ha te most igy becsöppenel albán városokba (gondolom kosovoi a baratod) akkor nemnagyon tudnad mit csinalj.


- nö nem mehet férfi fodrászhoz!!! ott megvannak a női fodrászok,csak a nök mehetnek oda,és a férfi fodrászok,ahová a nönek tilos bemennie

- a férfiak és a nök mindig külön étkeznek!!! nem ugy mint magyaroknal hogy a férj ölébe ul a feleseg.

- a nönek elkell végeznie a házimunkákat minden nap. és 6 max 7kor kell kelnie,hogy mindennel idöbe végezhessen

nem nyafoghat,hogy jaj ma milyen sokat kellett valasni stb. megcsinalni és kussolni!

- ha vendegeket hoz az urad a házhoz, töled sose kell engedélytkérnie,vagy megbeszélni veled.. mint MO-n hogy 1 héttel elöre betervezik a vendégek érkezését. igyhat mindig kell hogy legyen a házba cola,fanta ilyenek. édessegek amiket szeretnek. és mindig ha jön vendeg neked ki KELL öket szolgalnod azonnal. hamutarto,pia,kaja azonnal az asztalra. nem kérdezgetni hogy ki mit kér stb. vagy hogy szomjasak vagytok-e. NEM!

- kavet kell csinálni nekik mindig! erösen szeretik.

- nemszeretik ha viszautasitod a szexet. (persze ezt lehet most nem veszed még észre,mert mindig akkor van amikor te akarod,de ez változni fog)

- mindig bekell számolnod hogy hol voltál,merre mentáél,kikkel találkoztál. és ha elmész a zöldségeshez és utkozben talalkozol valakivel férfival nem beszélhetsz vele! zöldségestöl is csak vásárolsz,nem kezdesz el vele haveri viszonyt alkotni.

- minden szobába jobb lábbal lépj be (anyira nem fotnos,nem nézik amajd a lábad.

- soha semmilyen körülmények között ne szidd a családját,föként ne az apját!!!! a legkisebb cinikus megjegyzésre és akkora haragra fog támadni hogy azt ne akard inkább megtudni. ha majd szakitani akarnál vele,akkorse mondj semmit a családjára. ne akard magadra hozni az albanok haragjat!

- és mindig dicsérd az orszagat,akkoris ha neked nem tetszik! sose mond hogy koszos,vagy ilyesmi. és sose hozd hasonlosagra az albanokat a ciganyokkal


NE FELJ,SOSE KELL MAJD CSADORT HORDANOD. AZ ALBÁNAK ALLAHBAN HISZNEK,ÉS IMÁDKOZNAK IS NAPI 5X. DE NEMSZERETIK A VALLÁSI FANATIZMUST! (nem kényszeritik a nöt csadorba stb.)


de ha össze akartok a jövöbe házasodni,és albán esküvöd lesz (a pasid mást ugyse fog engedni) akkor még RENGETEG dolgot kell tanulnod. szval ha még van kérdésed vagy valami irj nekem privibe. mert mondom ott nőttem fel,most is havonta kijárok. és mindent tudok,csak nemtom mikre vagy kiváncsi,vagy hogy aktuális -e még ez a kapcsolat..

2011. júl. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 arturrimbaud ***** válasza:

AZ ALBÁN SZABáLYRENDSZER NAGYON IS IGAZ!!!


de kedves ALBÁN SZAKÉRTõ BARÁTUNK egy lényegi dogot nem említ meg:


Albán fiú CSAL és kizárólag ALBÁN lány vehet feleségül, mUgpedig azt akit a család választ neki és ez ellen nincs kibúvó mert kitagadják árulásért őket...


és az ha valaki elárulja a népét az a legnagyobb bün...


lehetsz szerető állandó de FELESÉG SOHA jĂ ha tudod!!!

2013. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!