Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményük Jehova tanúina...

Ozmium42 kérdése:

Mi a véleményük Jehova tanúinak, a Hit Gyülekezetének, és más adventi/pünkösdi felekezeteknek egymásról, illetve egymás tanairól? + bónusz kérdés: tartozhat-e valaki a fent felsorolt felekezetek közül többe is?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megöl a kíváncsiság, hogy egymást is a Sátán szolgáinak tartják-e, vagy csak a katolikusok a pokol-töltelékek :)
2011. máj. 1. 21:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hit Gyülis vagyok, de csak a magam nevében válaszolhatok, nem tudom mindenkiről egyenként, mit gondol. Csak az istentiszteleteken tájékozódom, teológiát nem végeztem, így simán lehet, hogy amit írok, abba bele lehet kötni, de véleménynek talán elmegy.

A Jehova Tanúiról vegyes a véleményem, igaz, csak egyszer beszélgettem egy házaspárral, de a városomban csomóan vannak, így már számtalan kiadványt nyomtak a kezembe. A teológiájuk nekem kicsit zavaros, nem értem ezt a Mihály arkangyal=Jézus dolgot meg még párat, igaz, nagyon nem is érdekel. Bizonyos dolgokban (karácsony, szülinap), szerintem törvényeskedőek. Ugyanakkor őszinte, Istent szerető embereknek ismertem meg őket, biztos vagyok benne, hogy egy átlagos JT nem "pokoltöltelék".

Adventi: ezzel nem nagyon vagyok képben, annyit tudok róluk, hogy vegetariánusok és nem isznak alkoholt. Ez megint csak törvényeskedés, hiszen Jézus is evett húst és ivott bort, de ha nekik így jó, ám legyen.

Többi gyüli: agapésokat és golgisokat ismerek párat, csak jót tudok elmondani róluk. Másokról nincs tapasztalatom.


Sőt, a katolikusokat sem tartom "pokoltölteléknek", amennyiben nem formális "majdmeggyónom" vallásosak, hanem tényleg odaszánják magukat.

2011. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%
Én a hitgyülit tartom pokoltölteléknek.
2011. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Első: végre egy Hitgyülis, aki nem tart sátáni elmebetegnek! :D Te biztos nem veszed komolyan ezt a felekezetesdit! :D "hivatalos" állásponttal tudsz esetleg szolgálni?


második: köszönöm hozzátrollkodásodat. Fel akartam pontozni, de véletlenül kettővel félrenyomtam.

2011. máj. 1. 22:49
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Hites "szektához"tartozok,de ez az ítéletkor semmit sem fog a latba nyomni. Nem kell ilyesmivel senkinek se felfuvalkodni a másikkal szemben. Csakis a hitbéli cselekedeteket mérik majd a serpenyőkben. Viszont óvakodok az olyan kovászos teológiáktól ahol Jézust nem Istenként tisztelik,mivel ez tévút,és a Szent Szellemet is sértegetik hogy Ő nem személy,hanem "erő",vagy a názáreti Máriát felemelik társmegváltónak. Ezek a felekezetek nem Istenhez viszik közelebb az Istenkeresőket,hanem a pokolhoz. Ráadásul kimerítik az eretnekség tárgykörét,és az ilyeneket a Biblia szerint kerülni kell egy vagy két intés után. A jó szándékú emberek is pokolba mennek ha hagyják magukat félrevezettetni csaló tévtanításokkal,és nem töltik be az isteni feltételeket a megmenekülésük érdekében. Ha neked a Szent Szellemtől való újraszületés csak egy képzeletbeli maszlag,és még nem tapasztaltad meg valóságosan,akkor biztos lehetsz benne hogy még mindig a pokol felé tartassz. Sőt még ez a "karizmatikus" megtapasztalás után is a lélek üdvösségét és megszentelődését életünk végéig munkálni kell."Légy hű mindhalálig" Vagy úgy tiszteljük az Igét mint magát az Atyát,vagy jön az ítélet részrehajlás nélkül. A Bibliának nagy szakértője a sátán is,különben nem merte volna megkísérteni Jézust. Ő tudja nagyon jól hogyan lehet úgy csűrni-csavarni a szentírást,hogy ne higgyenek,hanem elkárhozzanak az emberek.
2011. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
"Mihály arkangyal=Jézus"?? = Istenkáromlás! Ezt itt olvastam és ha tényleg ezt tanítják,akkor elszakadtak. Átok alatt vannak. Bármilyen jóhiszeműek,ebből meg kell térni.
2011. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
No, akkor egy kérdést már kipipálhatok a 9+1-ből! A Hitgyülisek szerint Jehova tanúi istenkáromlók, és elkárhoznak. Folytassuk, folytassuk! :) Vajon Jehova tanúi mit gondolnak a Hit Gyülekezetéről, és a többi adventista felekezetről? Még sokan nem szólaltak meg! Pedig tudom, hogy van itt szép számmal mindenki! :)
2011. máj. 2. 01:02
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.

"Hivatalos" állásponttal nem tudok szolgálni, nem tudom, van-e egyáltalán olyan. De pont tegnap volt róla szó, hogy aki betölti a kereszténnyé válás feltételeit, az mindegy, katolikus, baptista vagy hites, üdvözülni fog. Ha érdekel, akár vissza is nézheted a hit.hu-n, ha már fent van. :)


Viszont ha őszintén szereted Istent, és az Ő útjain jársz, olvasod a Bibliát stb, akkor azt javaslom, egyáltalán ne foglalkozz vele, ki mit gondol, hova fogsz kerülni. Itt is olvashattunk már olyan véleményt, hogy a hitesek a pokolfejzatok, de mivel nincs igaza, nem érdekel.

További szép napot!


U.i: a Hgy nem adventista, hanem pünkösdi-karizmatikus.

2011. máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"U.i: a Hgy nem adventista, hanem pünkösdi-karizmatikus."


Én eddig azt hittem, hogy ezek szinonimák...

2011. máj. 2. 14:46
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

A komment megírásának időpontja: tegnap 22:49


és ez a "hír" engem nagyon földhöz vágott :(

2011. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok ismét.

Nem szinonimák. Hogy mi a pontos különbség, nem tudom, ha Péter idekeveredik, biztosan elmondja, mondtam, hogy nem igazán vagyok otthon az ilyen teológiai dolgokban, az adventistáról annyit tudok, hogy nem esznek húst, és ezt is csak a Gilmore Girlsből (elnézést...)

Azt pedig, hogy Jézus=Mihály arkangyal, nem csak a hitesek tartják istenkáromlásnak, hanem minden magára valamit is adó keresztény, legyen az katolikus, református, adventista, golgis vagy hgy-s. Szerintem.

2011. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!