Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány egyház van bejegyezve...

Hány egyház van bejegyezve Mo-n? Mind kap állami támogatást? - és mennyit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az alábbi lista olyan összeállítás, amely számos forrásra alapoz, de nem tekinthető "hivatalosnak". Magyarországon bárki által hozzáférhető egyházlista nem létezik. Az egyházak nyilvántartását a Fővárosi Bíróság végzi.


[link]

2011. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy csak a történelmi egyházak részesülnek támogatásban (katolikus, református, evangélikus, izraelita)
2011. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Állami támogatást egy egyház se kap.

amelyik végez valamilyen közfeladatot (iskola kórház, öregek otthona) az megkapja ugyanazt a fejkvótát, amit egy állami vagy önkormányzati iskola, kórház megkap. Tehát ezek feladathoz köthető pénzek.

És megkapja az emberek 1%-os adó felajánlásait.

Tehát azért nem érdemes egyházat csinálni, hogy pénzt kapj,mert nem kapsz.

2011. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ÉN NEM IGY HALLOTTAM.
2011. máj. 12. 10:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne halld, hanem olvasd el a törvényt
2011. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

10:14

ez baromság, már hogyne kapnának ...

Éppen emiatt van jelenleg is nagy cirkusz, hogy melyeket ismernek el és melyeket nem hivatalosan, ugye Viktor kitalálta, hogy csak azokat támogatja, amelyek szerződést kötnek az állammal, azaz amelyek támogatják az ő ideológiáját

(lehet h ezen már túljutottak, nem vagyok naprakész, csak volt ilyesmi)

2011. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"volt valami ilyesmi"

imádom amikor valaki véleményt mondd arról amit nem tud.


Az 1% miatt van azért harc, hogy ki lehet egyház. Hiszen az 1%-ok adómentes jövedelem azoknak akik jogosultak, hogy kapják. (azért adómentes, mert te az adódbóladod, tehát egyszer már adózott pénz)


De az állam, nem célzott (tehát nem munka nélküli pénzt) nem ad az egyházaknak.

2011. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"nem ad az egyházaknak."


bizony ad! sőt volt egy idő, amikor külön támogatást kaptak azért, hogy ne vigyék túlzásba az aktivitásukat, ezen kívül tehát normatív támogatást kap

2011. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Birom ezt a tudást.

Rakd akkor már be légyszives azt a törvényt amiben szabályozva van,hogy az egyházak pénzt kapnának! Nincs ilyen és nem is volt.

Tevékenységet támogatnak. Iskálát, kórházat,öregek otthonát. Ugyanúgy kapnak pénzt az államtól mint az állami iskola, állami kórház, állami öregek otthona.

Ne beszélj a levegőbe. A "DE" nem érv.

2011. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1990. évi IV. törvény


"A lelkiismereti és vallásszabadságról, valamint az egyházakról"

19. § (1) Az állam az egyházi jogi személy nevelési-oktatási, szociális és egészségügyi, sport, gyermek- és ifjúságvédelmi intézményei működéséhez - külön törvény rendelkezései szerint - normatív módon meghatározott, a hasonló állami intézményekkel azonos mértékű költségvetési támogatást nyújt, illetőleg a támogatás az ilyen ellátásokra elkülönített pénzeszközökből történik.



Tehát közcélú tevékenységének arányában kap támogatást.

2011. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!