Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Miért gondoljátok...

Vallásosak! Miért gondoljátok úgy, hisztek abban, h egy nagy hatalmú és bölcs lény teremtett mindent?

Figyelt kérdés

a kérdést nem ellenszenvből írom, csak megakarom érteni a gondolkodásmódotokat. Válaszokat várok itt mind Keresztényektől, Buddhistáktól, Iszlamistáktól, és minden más vallású embertől.


mint ahogy azt kikövetkeztethető, ateista vagyok, tehát aki térítő szöveggel készül, felejtse el nem érdekel. aki a pokolra akar küldeni nosza, de ne itt.


(aki ezt felfogta, a többi számára érdektelen, írhatja is a válaszát)

aki viszont még mindig azon töri a fejét, h h váltson meg leírom úgy hogy meg is értse. Az én isteneim, Newton, Einstein, Hawking és minden más természettudós aki akár arra vette a fáradságot, h megpróbálja megérteni a körülöttünk lévő világ összetettségét. tehát akár nyomhatsz 1 vissza az előző oldalra gombot, mert nem érdekel az átkozó vagy térítő szöveg.


a válaszok köszönöm!


2011. jún. 2. 22:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
17%
Csak a tudományt nem ismerő primitív buta embereket lehet megetetni egy isteni teremtő létével, akik nem ismerik se a fizikát se a kémiát se a biológiát stb... /Egy ateista/
2011. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Megjelöném a kérdést, ha jönne is a mail, hogy érkezett válasz, de nem jön, így írok, és megtalálom később is könnyen :) Mostmár nagyon álmos vagyok az ilyen kérdések elemzéséhez, de holnap majd írok, engem is nagyon érdekelnének a válaszok :)
2011. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Szubjektív. Így érezzük, és kész. "Boldogok akiket meghív asztalához"


Elsőnek: a tudományok alapjait hívők rakták le, de te ezt biztos tudod. Nem kis emberek voltak. Egy mai ember, aki igazán nyitott a világra, nem becsüli le őket, még ha ateista sem. Ők nem alapoztak senkire, teljesen maguktól jöttek rá olyan dolgokra, amikre ma az új nemzedékek hivatkoznak. Az ő hitüket nem rengette meg. Az enyémet miért kellene? Gyógyszerészetet tanulok, gondolhatod, hogy ott sem teológiát oktatnak...


Kérdező:

[link]

2011. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Az ateista meggyőződése ugyanannyira nélkülöz mindenféle racionális érvet, mint mondjuk egy katolikus vagy muzulmán hite. Az ateizmus is tulajdonképpen csak egy vallás. Ugyanúgy egyetlen helyes útnak ítéli mint egy katolikus vagy muzulmán. A buddhista az egészen más, ő elfogadja hogy másnak is igaza lehet.

Aki pedig természettudomány mögé bújva próbálja megindokolni az ateista hitét, finoman szólva is önámítás. Nem hiszem hogy Newton, Einstein, vagy Hawking bárkinek bizonygatta volna isten nemlétezését.

Én sem vagyok hívő, de kérdés tipikus "más szemében a szálkát is, sajátjában a gerendát sem" eset.

2011. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Engem Newton teremtett!
2011. jún. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Valaminek vagy Valakinek léteznie kellett örökké, kell legyen egy ősok, melytől nem mehetünk időben messzebb.


Már csak az a kérdés, hogy mi vagy ki az az ősok? Vagy a nem értelmes, nem intelligens anyag, vagyis csak az anyag irányítatlan folyamata hozott létre mindent, vagy egy értelemmel rendelkező, intelligens, tervező, több lehetőség ugyanis nincs - azt meg már nem olyan megoldhatatlanul bonyolult eldönti, hogy melyik a valószínűbb!

Az sokkal valószínűbb, hogy nem a véletlen "szükségszerűség".


A materialista gondolkozásúak a végén, mikor már minden bevethető érvük elfogyott, amivel a hiszékenynek hitt ellenfelet "megtéríthetnék" (mert ti is ezt csináljátok ám, kedves kérdező), az általuk ismert "kereszténység" téves tanításait és mítoszait szokták felhozni, mint "morális problémákat", amik miatt kizárt, hogy legyen Teremtő Isten.


A Biblia ezzel szemben elég tárgyilagos - "minden háznak van építője..." - és ezzel nem érdemes vitába szállni.

2011. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Ha egy intelligens, teremtő, tervező hatalom által jött létre minden, akkor mi, elvileg intelligens, sőt, még teremteni is tudó lények (normális életet még nem, de ki tudja?) miért nem látjuk ennek megdönthetetlen bizonyítékát? Maga az élet nem bizonyíték, hisz épp erről van szó, a Biblia pedig nem tekinthető hiteles forrásnak.


Nem vagyok ateista a szó szoros értelmében, de isten létezésében sem hiszek. Lehet, hogy tévedek, lehet, hogy nem... na de nekem már késő van ehhez, majd holnap :)

2011. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Ja még az egyik válaszolónak üzenném azért, aki azt írta, hogy őt Newton teremtette: Newton volt, aki azt mondta, hogy: (nem pontos idézet, ezért nem idézőjelezem, de a lényege)

Aki egyszer belekóstolt a természettudományok poharába, az abban a pillanatban ateistává válik. Majd kiürítve a poharat az alján leli meg magát, Istent.

2011. jún. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

18 éves lány vagyok. Vallásos, katolikus, de nem hitbuzgó, álszenteskedő családból, minden vasárnap járok templomba. (gyors profilkép magamról:D)

Igazából nem tudom, hogy miért, ezt nem lehet meghatározni. Abszolút racionálisan gondolkodó ember vagyok, tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet igaz a teremtéstörténet. Látom az egyház hibáit a történelem során, és még ma is. Szerintem az egyik legfontosabb, hogy én NEM az egyházban, hanem Istenben, a szeretetben hiszek.

18 évesen nyilván nem tudom teljes mértékben átérezni a dolgokat, bármennyire szeretném, a legtöbb misén az öcsémmel hülyéskedünk (nem hahotázva, csak néha egymásra mosolygunk, megbökjük egymást), nem tudok mindig imádkozó, átszellemült hangulatba kerülni. Viszont van, amikor a buszon ülök, látok egy vak lányt, aki mosolyog, és akaratlanul Istenre gondolok. Mikor valami baj van, őt kérem, hogy segítsen, ha valami miatt ideges vagyok, kiborulok, akkor néha számon kérem, de aztán mindig bocsánatot kérek. Lehet, hülyén hangzik az egész, de így van :)

Elítélem a pedofil papokat, és azt hogy az egyház mentegetni próbálja őket, áthelyezéssel, nem hiszem, hogy halálos bűn lenne szeretkezni házasság előtt,azzal, akit szeretsz, még akkor is, ha elsodródtok egymás mellől Annak ellenére, hogy még szűz vagyok, és amilyen remek a kínálat lehet, maradok is még egy darabig XD

A vallás adott nekem egy erős erkölcsiséget (nem az egyház) Isten, de még inkább Jézus. Nem tudom, hogy az ateisták közül bárki valaha vett-e kezébe Bibliát, de az Ószövetség egy bosszúálló, szinte félelmetes Istenről szól.... nem is szeretem. Az Újszövetség viszont (nagy részét csak gyerekbibliában olvastam, rajzokkal XD) sokkal szebb. Jézus a feltétlen szeretet, a megbocsátást (amit erősen gyakorolnom kéne, mert hihetetlen haragtartó vagyok) tanította.

Én speciel úgy gondolom, hogy egy olyan Istenben hiszek, aki azt is a mennyországba küldi, aki nem jár templomba,esetleg nem is hisz benne (de mondjuk, nem szidja folyamatosan Őt, meg a hívet), de példamutató életet él ezek tekintetében.

Érdekes, hogy pl. a legjobb barátnőm nem vallásos, de mégis meglehetősen "jólelkűnek" tartom, pl nem élvezi mások kínzását, megalázását, semmilyen szinten, míg hittanon ismertem ilyen lányokat. A templom, a mise nem minden ebben teljesen egyetértek azokkal akik ezt szajkózzák, de ennek ellenére nem tartom jónak azt sem, hogy sokan, akik vallásosnak tartják magukat egész évben nem látnak templomot (esetleg a húsvéti körmenetre eljönnek).

Kicsit hosszú lett, de remélem ha nem is érted a dolgot, legalább kaptál róla egy képet. Egyébként beszélgettem már ún ateistával, és teljesen normálisan lehett beszélni vele az egészről, bár nyitottabb volt, pl együtt láttuk suliban egy törifakton Szent Ferenc életéről szóló filmet. Igazából én minden vallást abszolút tisztelek, abban az esetben, ha nincs valami teljesen ellentétes a tanításában attól, amiben hiszek (pl fizetős szekták/vallások alapból kizárva). Az iszlám vallás több tanítása is különös nekem, nem vagyok a szakértője, nemtudom mennyire hangsúlyos benne a szent háború, de azt egyértelműen elítélem. A buddhizmus azt hiszem az egyetlen vallás, aminek az alaptanításai között szerepel az összes vallás tisztelete, ez nagyon szimpatikus számomra.

Na megyek, mert bealszom... sziasztok :)

2011. jún. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Khm... Súlyos tárgyi tévedések vannak itt egyesek részéről.


"Az ateista meggyőződése ugyanannyira nélkülöz mindenféle racionális érvet, mint mondjuk egy katolikus vagy muzulmán hite."


Számomra teljesen racionális, hogy ha Isten maga a tökéletesség, akkor KIZÁRT, hogy bármi tökéletlent teremtsen.

Márpedig egy olyan lény, aki akár szabad akarat birtokában is, de rosszul dönt, és "gonosz" útra téved, az máris tökéletlen.

De ugye a tökéletesség nem teremthet tökéletlent.

Ennyi, Isten megdöntve, teljes racionalitással.


"Az ateizmus is tulajdonképpen csak egy vallás."


Az ateizmus csak annyira vallás, amennyire a kopaszság hajszín.


"Ugyanúgy egyetlen helyes útnak ítéli mint egy katolikus vagy muzulmán."


Az ateizmus nem út, hanem az istenhit elvetése. Az utat ki-ki a neki tetsző gondolati irányzatokban, filozófiákban, stb. találhatja meg.



---



"A Biblia ezzel szemben elég tárgyilagos - "minden háznak van építője..." - és ezzel nem érdemes vitába szállni."


Nos, ugyanezen logika mentén, az Isten nevezetű házat ki építette?

És ha Istenre rámondhatod, hogy mindig is volt, akkor én meg a kvantumrészecskékre és az energiákra mondom rá, hogy mindig is volt.

A különbség az, hogy az utóbbi sokkal valószínűbb, mint az előbbi.

Miért?

Azért, mert sokkal egyszerűbb: semmi egyebet nem igényel, csak egy egyszeri véletlen "balesetet" (Ősrobbanás), aztán már mehet minden a maga útján.

Míg ezzel szemben egy végtelen, abszolút, mindenható, mindentudó, stb. lény már önmagában sokkal komplexebb és bonyolultabb, mint az általa állítólag teremtetett világ, így a feltételezésével nemhogy egyszerűen megválaszoltuk volna a világ keletkezésének kérdését, hanem feleslegesen tovább bonyolítottuk.



----



"Aki egyszer belekóstolt a természettudományok poharába, az abban a pillanatban ateistává válik. Majd kiürítve a poharat az alján leli meg magát, Istent."


Igen, Einstein is rendszeresen emlegette Istent, de ő is csak a mindenségre és a természetre értette szinonimaként. :)

2011. jún. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!