Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ölte meg Isten a kisgyer...

Miért ölte meg Isten a kisgyermekeket a bűnös emberekkel együtt? Ezt válaszoljátok meg ti vallásos emberek!

Figyelt kérdés
Régóta érdekel a Biblia. Olvasni is szoktam, és őszintén megmondom hogy érdekes könyv. Egy valamit azonban soha nem értettem és szeretnék megérteni nagyon. Nos, a lényeg hogy írja hogy Isten irgalmas, könyörületes és igazságos Isten. Ha valaki igazságos, akkor ugye bár nem öl meg ártatlan kisgyermekeket, és nem veszi egy kalap alá a bűnöst az ártatlannal. A Bibliában azonban sok helyen (Az ószövetségben) található meg hogy Isten városokat, népeket pusztított vagy pusztíttatott az izraelitákkal, esetleg angyalaival. Egy példa: Sodoma és Gomorra. Még van több példa is, de mindet nem akarom fölsorolni. A bökkenő itt következik: Megértem hogy Isten megölte a bűnösöket, de azt nem értem hogy miért kellett velük együtt az ártatlan kisgyerekeket megölni. Pl: Noé idejében a bűnös felnőttek meghaltak, de akkor a csecsemőket, újszülötteket miért vitte el az özönvíz? Vagy Sodomában miért pusztította el a tűzeső az újszülötteket? Ezek a dolgok mint ellentmondanak ezeknek, amiket Istenről ír a Biblia: Igazságosság, Szeretet, Könyörület...
2011. jún. 3. 14:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Ha ezt szimbolikusan értelmezed, ahogy egyébként én is, akkor is az jön le belőle, hogy van pokol. Nem igazán értem, hogy lehet máshogy értelmezni. Nem mondom, hogy földi értelemben vett férgek és tűz van a pokolban, hanem ez a rész azt jelenti, hogy ha nem térsz meg a bűneidből, akkor a pokolra kerülsz. Mi mást tud szerinted jelenteni?
2011. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
10:29! Igazad van. Ő így értelmezi ezeket, mi máshogy. De attól még mindkét értelmezés nem lehet igaz, mert két igazság nincs. Nagyon jó a válaszod, és ezen most én is elgondolkodtam hogy már a csonkítás-t sem kell szó szerint venni, akkor biztos hogy a többit sem. Ez így van. Itt én úgy vettem észre hogy a gyehenna szó eredeti jelentését kell figyelembe venni. Az örökké égő tűz pedig úgytudom hogy azt szemlélteti hogy onnan már nincs visszaút, azaz a végső halálból nincs feltámadás.
2011. jún. 11. 22:27
 43/49 anonim ***** válasza:

Csak az a kérdés, hogy az ember egésze kerül oda a Gyehennába, vagy csak azon énje, mely a bűnre hajlik(önző), és a tiszta, isteni énje(önzetlen) pedig NEM. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
LOL, fejen találtad a szöget!
2011. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy az ember ne úgy olvassa a bibliát, hogy előre megvan az álláspontja, és azt próbálja meg abból bebizonyítani. Tehát ne "bundázza meg" előre a versenyt, hanem őszintén keresse az igazságot.


Mert akkor lehet megnyugtatná magát, hogy igen, tudtam én, hogy igazam van, de egyúttal be is csapja magát.

Ezért kívánom minden őszinte bibliaolvasónak, hogy Isten világosítsa meg előtte az üzenetének a jelentését.


Vegyünk akkor még egy igét, amiben a pokolról van szó, elég sok ilyen ige van ugyanis, nem olyan kevés azért. Erről mit gondoltok?


" Teremjetek azért megtéréshez méltó gyümölcsöket, és ne mondogassátok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! mert mondom néktek, hogy az Isten ezekből a kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.

9

Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, amely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik."

" Felele János mindeneknek, mondván: Én ugyan keresztellek titeket vízzel; de eljő, aki nálamnál erősebb, akinek nem vagyok méltó, hogy sarujának kötőjét megoldjam: az majd keresztel titeket Szent Lélekkel és tűzzel:

17

Kinek szórólapátja kezében van, és megtisztítja szérűjét; és a gabonát az ő csűrébe takarja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel."

(Lukács 3:8-9;16-17)

2011. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim válasza:
Aki megbánja bűneit, az a tisztítótűzben megválhat tőlük, ez is egy kegyelem, úgyhogy nem mindenki, aki bűnös, a pokolra jut.
2011. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
De én úgy tudom, rátérve a kérdésre, hogy a gyermekek, akik meghaltak, szintén a Tisztítótűzbe jutnak, de azok az emberek (felnőttek, itt nem úgy mondom, hogy a gyermek nem ember, csak még nem döntheti el, követi-e Istent, vagy nem), akiket nem izgatott, mi lesz a halál után velük, mindenkit dolgoztattak, káromkodtak (hadd ne soroljak mindent), és nem bánják meg, ők a pokolra jutnak. Viszont, aki Isten törvényei szerint él, tökéletesen, csak nincs megkeresztelve, Tisztítótűzbe sem jut, hanem egyből Isten Országába. (off : lehet, egy kicsit letértem a témáról, de úgy hiszem, a válasz benne volt)
2011. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

1. Bibliaversekkel alátámasztva kérek válaszokat.

2. Kérem hogy egyes fogalmak (pl: Hádesz, Gyehenna) jelentésére keressetek rá a Google-ba.


Ezután írjatok kérlek titeket. Mert össze-vissza írtok itt olyanokat amik nincsenek se bizonyítve még egy Bibliaverssel se, vagy Bibliamagyarázattal sem, és úgy látszik hogy egyes szavak eredeti jelentését is illene tudni ha már egyszer válaszoltok.:)

2011. jún. 24. 23:08
 49/49 anonim ***** válasza:

Azokban az időkben nagy bűnben éltek .

A test az csak test a lélek pedig lélek .A test a lélek Temploma amelyben a lélek lakozik.Ez a Test pedig múlandó .A Lélek pedig Isten ajándéka amelyre vigyáznunk kell.A Gonosz amely a Lelket megölheti ,vagy kínozza a testet(betegség ).Isten pedig elveheti mind a testet és a lelket is. Ezen a Világon a testünk semmiben sem érvényesül.

Amikor Isten ezt tette figyelmeztette az Ő népét hogy térjenek meg bűneikből,de nem tették.Ha Isten megengedte volna hogy tovább bűnben éljenek ,az Ő fiaik is elvesztek volna.Amennyi Lelket lehetett Atyánk megmentett a Pokoltól.

2012. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!