Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet valakiből apáca?...

Hogy lehet valakiből apáca? Hogy telnek a napjaik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 18:55
 1/4 napietus ***** válasza:
100%
nekem egy másodnagynéném apáca volt egy belgiumi rendben. nagyon sokat dolgozott, annak a rendháznak a gazdasági vezetését is ő látta el, de részt vett a napi betegápolási munkában is. 96 évet élt, utolsó percéig friss volt szellemileg. azt mondta, őt a munka élteti. tényleg így lehetett.
2011. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

vannak betegápoló és tanítórendek.

reggel mise, utána munka közben ima,tanulás,munka,ima.....

2011. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Google ad néhány találatot, érdemes böngészni. Egyébként amennyire én tudom, a napjaik főleg munkával és imádkozással telnek. Vannak kolostorok, ahol például birtok van és azt művelik, de vannak tanító apácák is, valamint nyilván az egészségügyben is dolgoznak.

Ha jól tippelem, úgy kellene kezdened, ha érdekel a dolog, hogy beszélsz a papotokkal. Ő biztosan tájékozott ezekben a témákban és tud neked segíteni.

Azt tudom még, hogy az apácává válás hosszadalmas folyamat, többek között azért is, mert közben mindent megismersz az életükről, és ha úgy érzed, mégsem neked való, még a rendbe lépés előtt feladhatod.

2011. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak nyílt napok, hivatástisztázó lelkigyakorlatok, amiken érdemes részt venni. Közelebb visz a döntéshez, illetve betekintést kapsz az életükbe.


pl.: [link]

2011. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!