Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete és a Jézus...

A Hit Gyülekezete és a Jézus Szeretete Egyház között mi a különbség, és mik az azonosságok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 21:31
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
78%

Hit Gyülekezetéről hallottam, de Jézus Szeretete Egyház?..hmm

Valamit akarsz tudni, de nem lehet elírtad?

2011. jún. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam el. Van egy ismerősöm, aki a JSzE-nek a tagja, de olyan dalt énekelt a múltkor, amit a HGysek csináltak. (A Hava Nagila dallamára). És azt mondta, hogy ők ezt szokták énekelni. Persze, ez alapján nem lehet következtetéseket levonni, de akkor is érdekel az, amit a kérdésben leírtam.
2011. jún. 24. 09:05
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de a baptisták is szoktak Hit Gyüliben írt dalokat énekelni. Ez feltételez valamekkora szimpátiát, de sokkal többet nem.

Vannak olyan amerikai keresztény zeneszámok is, amiket a Hgy-ben is és máshol is énekelnek magyarul, néha ugyanazzal, nha más szöveggel.

2011. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem KRISZTUS Szeretete Egyháznak hívják. Mindkettő pünkösdi karizmatikus közösség, a Hit-mozgalom (Word of Faith Movement) szellemi irányzat tanításait vallják.
2011. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy annak hívják, az ismerősöm az előbbi kifejezést használta.

Köszi a válaszokat.

2011. jún. 24. 12:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Krisztus Szeretete Egyház. Egyszer már én is nyomoztam ez ügyben. Itt a honlapjuk, nézz körül: [link]

Azért nekem feltűnt, hogy az illető mögött egy Jézus szobor van, ez elgondolkodtató, de azért szerintem nagyjából okésak.

2011. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

A KSZE-t nem ismerem igazán, csak annyit tudok, hogy talán a legnagyobb hangsúlyt a gyógyulásra helyezik, minden más csak ez után jön. Nagy tekintély előttük Kenneth E. Hagin, fordították is néhány könyvét.


Amit az előző válaszoló említett: a szobor, arról nem tudok, de tényleg óvatosnak kell lenni, ha van ilyesmi.

Viszont állítólag a Mo.-i vezetőjüknek, Jim Sandersnek már nem az első felesége van: úgy hallottam, elvált, és elvette az itteni tolmácsát. De ennek utána kellene járni, igaz-e.


A HGY-ben tuti nincsenek szobrok, képek, stb., a vezető lelkész, N. S. nem tudom hány éve él ugyanabban a házasságban.

Kenneth Hagint ők is elismerik, fordítottak tőle, csak épp más könyveket.


Ezeket csak az összehasonlítás miatt írtam, nem ítélkezésből, vagy ilyesmi.

A két közösség nem tart fenn kapcsolatot egymással tudomásom szerint, legalábbis hivatalosan.


Üdv, Berta

2011. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ó, és még egy dolog a zenével kapcsolatban:

Az előző válaszolók említették, hogy pl. baptistáknál is énekelnek hgy-s dalokat, meg a közösségek vesznek át amerikai zenéket, amit gyülekezetenként máshogy fordítanak.

Hát tkp. a HGY-ben a dalok túlnyomó többsége fordítás!!! Utána lehet nézni, a legtöbb dal szerzője Michael W. Smith (fantasztikus dalai vannak szerintem), ill. a Hillsong együttes. A többi most nem jut eszembe. Akinek van benne egy kis gyakorlata, egy idő után felismerhető, melyik dalt ki fordította, mármint a hgy-n belül...:-)


Saját dal kevesebb van, legalábbis olyan, amit közösségben énekelnek is: Németh S. Judit, Abaházi Zoltán (Cerka), Varga Szabolcs meg még néhányan. És főleg Pajor Tamás, aki szerintem egy zseni úgy zeneileg mint szövegíróként. Két saját CD-jét ismerem, nagggggyon jók!


Ha valamit esetleg véletlenül elrontottam, akkor remélhetőleg nemsoká jön egy-két hites, és kijavít.:-)


Üdv, Berta

2011. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem. Úgy tűnik 4-5 felesége volt már. Legalábbis egyik oldalon ezt írják. Itt egy 99-es cikk része:

aki második feleségétől is elválva magyar hölgyet vezetett az oltár elé. "Jim Sanders immár hét éve a férjem, katolikus templomban kötöttünk házasságot"

Szóval olyan katolikus karizmatikus féleségek.


[link]

2011. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kedves Előző!


Hát ez gyors volt, gratula! Jóformán "Még a számon sincs a szó..." :-)

Elolvasva a cikket ez így tényleg nagyon gáz, de az biztos, hogy nem karizmatikus katolikusok.

A hitelesség szempontjából pedig a több házasság, hát, enyhén szólva sem tesz jót... Ezzel nem ítélkezem senki felett, nem ismerem a körülményeket, csak furcsa.

És tényleg, hallottam már női pásztorokról is, itt, a mi városunkban is.


Egyébként kb. '97 - '98-ban volt egy bizonyos "Benny Hinn csodahadjárat" Mo.-on, amit a KSZE szervezett, s amitől az evangéliumi keresztény közösségek vezető pásztorai is elzárkóztak, és a gyülitagoknak sem ajánlották, hogy részt vegyenek ezen. Még vmi olyasmi is dereng, hogy vki okkult személy is részt vett ezen a rendezvényen...


Üdv, Berta

2011. jún. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!