Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e az ha nemrégiben hazudta...

Bűn-e az ha nemrégiben hazudtam a páromnak? De megbántam és Istentől bocsánatot kértem, de a férjemtől nem.

Figyelt kérdés

Nem megcsalásról van szó, hanem arról hogy valakinek adtam pénzt( 30 euro)(elég szegény személyről van szó) abból amit nekem a férjem arra adott hogy vásárolgassak magamnak és valami iratokat is intézzek el.

Mikor megkérdezte hogy mire ment el a pénzem azt mondtam hogy az iratokra 25 euro ment el( pedig csak 5euro)és a többire vásároltam.

Isten megbocsájtja-e nekem csak ugy ezt a hazugságot hogy ha csak tőlle kérek bocsánatot mert mar néhány hét amugyis eltelt, és már a férjem is elfelejtette mindezt; vagy csak akkor fog megbocsájtani Isten ha mindezeket elmondom a férjemnek??


Többet soha nem akarok hazudni, de nagyon nem szeretném elmondani ezt neki..


2011. jún. 27. 08:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%

Gyáva konfliktuskerülő vagy,nem vállalod a tetteid következményét,ez a helyzet.Ha a férjed szeret téged,akkor meg kell értenie,hogy félelemből hazudtál.bízz benne,hogy meg fog bocsájtani.

Ne Istent szedd elő ilyen esetekben,mert ez képmutatás! az első válaszoló sajnos egy helytálló dolgot írt,még ha keményen is fogalmazott.

tisztázzátok a helyzetet,és saját magadnak is bocsásd meg a tévedésedet."szeresd felebarátodat,mint önmagadat".ha esetleg semmiképp sem bízol magadban,és nem tudod neki elmondani,akkor rendben,hagyd az egészet,de tanuld meg,hogy az Isten nem arra van,hogy visszaélj vele...Isten nem fog rád erőszakolni semmit,ő arra szeretne megtanítani,hogy tisztán lásd a dolgokat...és ne legyen szükséged arra,hogy az ő nevét használd fel problémahárításra ilyen ügyekben.

2011. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, addig nincs rendezve a dolog, amíg a férjednek el nem mondtad, illetve tőle bocsánatot nem kértél.
2011. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Érdekes helyzetbe kerültél. Tudod, írásodból sok minden jutott az eszembe.

1. Alapjában véve igen őszinte teremtés vagy, aki nem tudja eldönteni, mennyire legyen önálló, vagy mennyire merjen önálló lenni. Ugyanakkor saját keresettel nem igen rendelkezel.

2. Pénzügyileg kiszolgáltatott helyzetben vagy, egyébként anyagilag igen jó helyzetben levő férjed mellett.

3. A két heti "zsebpénz" menyisége arra utal, előfordulhat, hogy egy hőnapban közel 100.000 HUF fölött is tudsz rendelkezni, ami saját célra költhetőség esetén igen magas összeg mo-i viszonyok tekintetében.

4. Ehhez képest a 6.000 HUF, amivel segítettél egy szegénynek - elenyésző összeg.

5. Segítő szándékod egy magyar királylányt juttatott az eszembe: Árpádházi Szent Erzsébetet (IV. Béla húga, s a "Bánk bán" Gertrúd királynéjának a leánya). Wittenberg várában Hermann őrgróf fiának, Lajosnak lett a felesége. Férje korai halála után 20 évesen megözvegyült. Jó szívvel árvákat, és betegeket igyekezett felkarolni. Férje rokonsága nem nézte jó szemmel, hogy a szegények felé nyitott a szíve. Hozzá kötődik a "rózsákká vált kenyér" legendája.

[link]

[link]

6. Vedd komolyan a lelki életet - és az erre irányuló tanácsokat te magad is tartsd be. S férjeddel segítő szándékodat is osszad meg.

7. Isten világában nincsenek "véletlenek". Egy számítógépen hasonló oldalakat néztek a férjeddel és az ő bejelentkezett oldalán írtál. A megválaszolt kérdések között hamar megtalálja "anonim" feltett üzenetedet. Amennyiben egymás között megbeszélitek a dolgaitokat, ennek már nem lesz jelentősége. Ellenben, ha elhallgatni akarnád, innen akkor is értesülni fog az említettek következtében.

8. Ha igazán szeretitek egymást - és miért ne beszélnétek meg mindent? - őszinteséged jutalmaként jótékonykodásra hajlamos és Istent félő lelkedet még jobban fogja szeretni.

2011. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

off:


"22 éves nő(asszony) 1 éve házasok vagyunk majdnem"


Majdnem házasok vagytok 1 éve? :)

2011. jún. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, majdnem 1 év telt el azóta hogy házasságot kötöttünk.
2011. jún. 28. 08:55
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen 69% :)

Jól rájöttél a dolgokra, amugy aférjem inkább hétvégén lépeget erre a weboldalra -nincs gond.

Köszi a megértésed elsősorban és a tanácsodat!

2011. jún. 28. 09:03
 17/19 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted ha kinyírsz egy embert (pusztán szóbéli illusztráció)és jön a rendőrség, akkor nem visznek el, mert Istentől bocsánatot kértél. Hülye kérdés hülye válasz.
2012. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már több mint egy éves.
2012. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bűn a hazugság, de Isten mindenre feloldozást tud és akar adni. Gyakran egy hazugságot egy másik hazugság követ és igy egész sorozat kezdődik ami függőséghez vezet, konkrétan azt értem, hogy mindig hazudsz még ha nincs is miért, persze sosincs miért, de érted miről beszélek. Azt irja a Biblia: "Ha pedig nem bocsátotok meg egymásnak, Atyátok sem bocsájta meg a ti vétkeiteket" Szerintem megértené a férjed, persze nem ismerem a térmészetét ezért nem mondok semmit, de ha szívből megbánod a bűneidet és többet nem teszed, igen Isten megbocsát.
2013. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!