Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, van közöttetek,...

Adventisták, van közöttetek, aki három műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Én folyamatos három műszakban dolgozom.

Így néz ki például egy beosztásom:

Hétfő: 06-14

Kedd: 06-14

Szerda: 22-06

Csütörtök: 22-06

Péntek: 14-22

Szombat: 14-22

Vasárnap: 14-22

Hétfő: Pihenő

Kedd: Pihenő

Szerda: Kezdődik előlről 06-14


Azaz két nap reggel, két nap éjszaka, két nap délután, két nap szabad, és amilyen a péntek, olyan a szombat és a vasárnap. Ha én meg akarom tartani a szombatot, akkor a szabadságaim jelentős részét ki kell vennem a szombat nap megtartása végett, ahogy meg is szoktam tenni. De óhatatlan, hogy ezt egész évben 100%-osan nem tudom megoldani. Ha van köztetek ilyen, akkor hogyan oldja meg?

Könnyű vállrándítással közölni, hogy keress egy másik helyet, de én nem egy-két éve dolgozom a jelenlegi helyemen, nincs olyan helyzetben Magyarországon egy munkavállaló, hogy ripsz-ropsz találhatna másik állást, mint ahogy én sem. Főleg három gyerek mellett nem fogok ugrálgatni szívesen, szerintem nem is tudnék. Hogy tarthatnék meg egy szombat napot, ha nem tudom semmi esetre sem kivenni, és bent dolgozok szombat reggel hattól délután kettőig? Könnyű annak, aki nappalos műszakba jár, gondol egyet, elhatározza, hogy fontos Istennek a parancsolatai, megtartja a szombatot, és gyakorlatilag csak elhatározás kérdése, nincs útjában akadály. De ezzel az akadállyal mit kezdtek?


2011. júl. 17. 22:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok adventista, és nem is dolgozom szombaton, tehát nem vagyok illetékes a válaszadásra.


Csak azért írok, mert néhány éve a témával kapcsolatban nagyon jó bizonyságot hallottam egy adventista tanítótól, bizonyos Egervári Oszkártól. Ha van itt valaki, aki ismeri őt, leírhatná pontosan... :-)


Röviden leírom arra az esetre, ha mások nem ismerik:

Az előző rendszerben (szocializmus) egyrészt nem volt vallásszabadság, másrészt meg kb. 1981-ig minden második hét szombatja munkanap volt. Tehát a mostaninál nehezebb volt a helyzet talán, ő mégis "megúszta", így a szombatot meg tudta tartani. :-)

2011. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

"ő mégis "megúszta", így a szombatot meg tudta tartani. "


Hogyan?


manju!

Köszönöm!

2011. júl. 19. 09:06
 13/32 anonim ***** válasza:
62%
Figyelt testvérem. Ez úgy ahogy van butaság. Persze, hogy kell egy pihenőnap de nem kell annak szombatnak lennie. És a parancsolatokról annyit h kettőt mondott Jézus szeresd a Te atyádat Istened ... ismerjük, és hogy mindenkit úgy szeressetek ahogy én szerettelek titeket. Ezek a megtartani való parancsolatok, az apostolok se ünnepelték a szombatot, ők se tartották már, ez sztem megkötöz téged, jobb ettől szabadnak lenni, meert ahogy a zsidókhoz írt levél írja a szentély első oldalának le kell hullania szentek szentjéhez, és efezusban is írja h Jézus megfizette a törvényt, és Mátéban is mondta h ő betöltötte nem élünk már Törvény alatt maximum a szeretet törvénye alatt, de pontosan utánanézek, nem a Fiúban hívőknek kell az Ószövetség, mert Isten a tökéletlen szövetség helyett Új szövetséget kötött azzal aki elfogadja a Fiút (zsid 8) és a régi használhatatlan és elenyészik mint írja az Ige
2011. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 09:09-es!


Jól értelek, ugye? Szerinted a Tízparancsolatot nem kell betartani. Mert ha a szombat törvénye nem érvényes már, akkor gondolom a többi se. Lehet ölni, paráználkodni, sőt, bálványt imádni Isten helyett, stb. Vagy valamilyen oknál fogva csak a szombat törvénye nem fontos?


Ha már úgyis utána nézel, légy kedves ezeket is olvasd át:


"Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt. Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen. Avagy nem tudjátok, hogy akinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, akinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?" Róma 6:14-16


"Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik. Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen." Máté 5:18-19


manju

2011. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:09


Barátom! Köszönöm az igyekezetedet, de hidd el, nagyon zárva van ez az ajtó, felesleges ezen dübörögnöd. Én megtartom a sabbatot, a szombatnapon. Lehet, hogy gyengeségem, nyomorúságom, hitetlenségem miatt ezt nem tudom teljesen betartani, de mindenesetre a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy be kell, vagy nem kell tartani a tízparancsolatot. Gondolom ha azt kérdeztem volna, hogy akkora késztetést érzek, hogy embert öljek, de segítsetek, hogy ne tegyem és hogyan ne tegyem, akkor sem azt tanácsoltad volna, hogy Krisztus csak két parancsolatot adott, azt próbáljam betartani?


Én arra lettem volna és arra vagyok kíváncsi, hogy az adventisták között van-e valaki, vagy volt-e valaki, aki hasonló cipőben van, mint én, és ő hogyan olja, oldotta meg a maga sajátos módján ezt a problémát?

2011. júl. 19. 15:26
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Kedves manju. Az én Uram betöltötte a törvényt a kereszten. De a római levélből csúnyán kiragadtad az Igéket, mert eről is részletesen beszél. De ahogy lesz időm, kicsit összeszedem a dolgokat :)

Kedves kérdező, legyen a te hited szerint


„Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból, és felragyog neked a Krisztus.” (Efézusi levél 5,14.)

2011. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%

Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára. Róm 10:4


Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte. Róm 13:8 (Itt hol a szombat?)


A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet. Róm 13:10



És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem; A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg. 1Kor 9:20-21


Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem. Gal 2:16


Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek. Gal 2:19


Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. Gal 2:21



Csak azt akarom megtudni tőletek: a törvény cselekedeteiből kaptátok-é a Lelket, avagy a hit hallásából? Gal 3:2



Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él. Gal 3:11


Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán függ: Gal 3:13


Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében. Gal 3:19 (és eljött a Mag)


Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek. Gal 5:4


Ha azonban a Lélektől vezéreltettek, nem vagytok a törvény alatt. Gal 5:18


Az ellenségeskedést az Ő testében, a parancsolatoknak tételekben való törvényét eltörölvén; hogy ama kettőt egy új emberré teremtse Ő magában, békességet szerezvén; Ef 2:15


Döntsétek el, hogy Mózes törvényében vagy a Krisztuséban akrtok élni mert látjátok, hogy a kettő együtt nem megy

2011. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10:32-es!


Nagyon köszönöm, hogy segíteni próbálsz. Igaz, azt nem értem, hogy miért mondod, hogy csúnyán kiragadtam az igét, aztán felsorolsz kb. 15-öt különböző helyekről... Na, ez most nem is számít. Lényeg, hogy látszik rajtad a segítő szándék.


Én azt gondolom, hogy szeretem annyira az Urat, hogy nem szomorítom meg azzal, hogy nem tartom be a parancsolatait. Nem szeretném ismételni magam, de ezzel a logikával akkor a többi parancsolatot sem kellene betartani. A törvényeket pedig nem azért tartjuk be, mert azt hisszük, így lehet üdvözülni. Azért tartjuk be, mert (és most megint ismétlem magam) nem szeretnénk az Urat megszomorítani.


Pál is megtartotta a szombatot.


"Mikor pedig kimentek a zsidók zsinagógájából, kérék a pogányok, hogy a következő szombaton prédikálják nékik ezen beszédeket. Mikor pedig eloszlott a gyülekezet, sokan a zsidók közül és az istenfélő prozelitusok közül követék Pált és Barnabást; akik szólván hozzájuk, biztaták őket, hogy maradjanak meg az Isten kegyelmében. A következő szombaton aztán majdnem az egész város egybegyűle az Isten ígéjének hallgatására" ApCsel 13:42-44


"És szombatnapon kimenénk a városon kívül egy folyóvíz mellé, hol az imádkozás szokott lenni; és leülvén, beszélgeténk az egybegyűlt asszonyokkal." ApCsel 16:13


Amikor pedig új föld lesz, akkor is szombaton fogjuk az Urat ünnepelni.


"Mert mint az új egek és az új föld, amelyeket én teremtek, megállnak én előttem, szól az Úr, azonképpen megáll a ti magvatok és nevetek; És lesz, hogy hónapról-hónapra és szombatról-szombatra eljő minden test engem imádni, szól az Úr." Ésa 66:22-23


Még egyszer köszönöm, hogy ilyen normálisan álltál a dologhoz. De már a kedves kérdező is elmondta, hogy az eredeti kérdés nem az volt, hogy helyes-e így, hanem hogyan oldjuk meg?


manju

2011. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Kedves ma 10:32-es!


Mint már írtam nem az a kérdés, hogy megtartsam-e a nyugalom napját, vagy sem!


Idézlek: "Döntsétek el, hogy Mózes törvényében vagy a Krisztuséban akrtok élni mert látjátok, hogy a kettő együtt nem megy"


Elmagyráznád, hogy konkrétan a tízparancsolat mely része áll szemben Krisztus tanításával?


Köszönöm!

2011. júl. 21. 22:07
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:32


Nos az a helyzet, hogy Jézus kijelenti:


Máté 5:17-20

"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.

Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.

Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába."


Tudod a kiragadott igerészeidben az a baj, hogy a farizeusoknak szól, akik a törvényt hit nélkül, pusztán szárazon (ám ki-és betéve tudták) tartották meg.

Arról beszélt Jézus, hogy ez nem elég, mert a törvényt érteni kell, nem bemagolni és szeretet nélkül betartani, mint egy kényszeres terhet.


"inkább, hogy betöltsem"

Jézus csak még inkább megerősítette a törvényeket és nyomatékosította, hogy hit által kell ezeket cselekedni, mert ha ezeket a törvényeket úgy tartják meg az emberek, mint a farizeusok, akkor nem jutnak üdvösségre.


Tehát Isten nem azt szeretné, hogy ne tartsuk be a törvényeket, hanem az nem mindegy, hogy kényszerből (mint a farizeusok)tartjuk-e meg, vagy szeretetből.


Jakab 4:11

"Ha pedig a törvényt kárhoztatod, nem megtartója, hanem bírája vagy a törvénynek."


Lukács 16:17

"Hamarabb elmúlik az ég és a föld, minthogy a törvényből egyetlen vessző is elveszne."


5 Mózes 12:32

"semmit ne tégy ahhoz, és el se ne végy abból" (a törvényből)


Hogy lásd azt, hogy Jézus megerősítette a törvénypontokat, itt van mindegyik parancsolatra pár ige az ÚJSZÖVETSÉGBEN is:


1. Parancsolat;


" ... Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj!" (Máté 4:10)


"...Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.!" (Máté 22:37)


"...mert meg van írva: Az Urat a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj." (Lukács 4:8) (Itt vissza is utal a törvényre, hogy meg van írva...)


2. Parancsolat;


"...Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj." (Máté 4:10)


"De van valami kevés panaszom ellened, mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálvány áldozatokból, és paráználkodjanak." (Jelenések 2:14)


3. Parancsolat;


"Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nrm bocsáttatik meg az embereknek." (Máté 12:31)


"Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.

Ezek fertőztetik meg az embert..." (Máté 15:19-20)


4. Parancsolat;


"Imádkozzatok pedig, hogy a ti futásotok ne télen legyen, se szombatnapon." (Máté 24:20)

Ha a szombat nem lenne érvényben, akkor semmi értelme nem lenne azért imádkozni, hogy a menekülés ne szombatnapon történjék.


"És a mint eljött vala a szombat, tanítani kezde a zsinagógában..." (Márk 6:2) Jézus is megtartotta a szombatot és tanított.


5. Parancsolat;


"Mert Isten parancsolta ezt, mondván: Tiszteld atyádat és anyádat, és: A ki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal lakoljon." (Máté 15:4)


"A parancsolatokat tudod: Ne paráználkodjál; ne ölj; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy; tiszteld atyádat és anyádat." (Lukács 18:20).


6. Parancsolat;


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre." (Máté 5:21-22)


"...Ne ölj ..." (Máté 19:18).


"A parancsolatokat tudod: Ne ölj ..." (Lukács 18:20)


7. Parancsolat;


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében." (Máté 5:27-28).


8. Parancsolat;


"...Ne lopj..." (Máté 19:18)


"Meg van írva: Az én házam imádság házának mondatik.

Ti pedig azt latroknak (rablók) barlangjává tettétek." (Máté 21:13)


"A parancsolatokat tudod: ... ne lopj ..." (Lukács 18:20)


9. Parancsolat;


"Ismét hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Hamisan ne esküdjél, hanem teljesítsd az Úrnak tett esküidet.

Én pedig azt mondom néktek: Teljességgel ne esküdjetek; se az égre, mert az az Istennek királyi széke..." (Máté 5:33-34).


10. Parancsolat;


"...Ne aggodalmaskodjatok a ti ételetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek..." (Máté 6:25)


"Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében." (János 15:10)


További kellemes időtöltést!

2011. júl. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!