Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, van közöttetek,...

Adventisták, van közöttetek, aki három műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Én folyamatos három műszakban dolgozom.

Így néz ki például egy beosztásom:

Hétfő: 06-14

Kedd: 06-14

Szerda: 22-06

Csütörtök: 22-06

Péntek: 14-22

Szombat: 14-22

Vasárnap: 14-22

Hétfő: Pihenő

Kedd: Pihenő

Szerda: Kezdődik előlről 06-14


Azaz két nap reggel, két nap éjszaka, két nap délután, két nap szabad, és amilyen a péntek, olyan a szombat és a vasárnap. Ha én meg akarom tartani a szombatot, akkor a szabadságaim jelentős részét ki kell vennem a szombat nap megtartása végett, ahogy meg is szoktam tenni. De óhatatlan, hogy ezt egész évben 100%-osan nem tudom megoldani. Ha van köztetek ilyen, akkor hogyan oldja meg?

Könnyű vállrándítással közölni, hogy keress egy másik helyet, de én nem egy-két éve dolgozom a jelenlegi helyemen, nincs olyan helyzetben Magyarországon egy munkavállaló, hogy ripsz-ropsz találhatna másik állást, mint ahogy én sem. Főleg három gyerek mellett nem fogok ugrálgatni szívesen, szerintem nem is tudnék. Hogy tarthatnék meg egy szombat napot, ha nem tudom semmi esetre sem kivenni, és bent dolgozok szombat reggel hattól délután kettőig? Könnyű annak, aki nappalos műszakba jár, gondol egyet, elhatározza, hogy fontos Istennek a parancsolatai, megtartja a szombatot, és gyakorlatilag csak elhatározás kérdése, nincs útjában akadály. De ezzel az akadállyal mit kezdtek?


2011. júl. 17. 22:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Hm.. skacok értelek én titeket, de a törvény nemcsak a tíz parancsolat, és az egész a szeretetre épül, ezért tartok minden mást huszadrangúnak a szereteten kívül, mert Isten szeretet. Számonmra mindegy, hgy szombat vagy vasárnap vagy kedd, de legyen a ti hitetek szerint, bár kedves adventisták, ha Péternek így szólt az Úr, hogy mindent megtisztított, akkor miért nem esztek még mindig disznót? Tehát komolyan nem értelek titeket, de legyen a ti hitetek szerint, lényeg az Úr Jézus Krisztusban való hit szerintem.
2011. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

" ha Péternek így szólt az Úr, hogy mindent megtisztított, akkor miért nem esztek még mindig disznót?"


Egyrészt, mert nem szeretem, másrészt meg a csirke hamarabb megfől. :) Amúgy megenném, ahogy meg is ettem egy párszor.


Péternek mit is mondott? Hogy mindent megtisztított? NEM!


Csel 10,15 "És ismét szózat lőn ő hozzá másodszor is: A miket az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalanoknak."


Nem mindent, hanem amit...


Amúgy itt speciel a pogányokhoz való elküldést kapta, és sem a disznóhúsról, sem a parancsolatokról szó nincs.

2011. júl. 22. 09:43
 23/32 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:41


Köszönöm a kiszemezgetést, a felsorolást, a válaszod!

Tehát a hitem szerint a törvény örök, és Isten általi, melyet Krisztus magyarázott és megerősített. Szeretnék végre egy olyan emberrel beszélni, aki ebben a cipőben járva tapasztalata van erről, vagy ilyen helyzetben volt.

Nem akarok teológiai vitát indítani.

2011. júl. 22. 09:50
 24/32 anonim ***** válasza:

Persze kérdező, megértettem! Remélem valaki tud érdemben válaszolni a kérdésedre! Az ima segít!

Viszont nem mehettem el szó nélkül a mellett, amit olvastam a félreértelmezett Igéről. Feladatunk van, azt se felejtsük el!

További szép napot mindenkinek!

2011. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Salx Narval ***** válasza:
45%
Egyet kell értsek azzal a válaszadóval, aki azt írta, hogy Jézus is megtette amit kell, függetlenül attól, hogy milyen nap van.Valakiknek szombaton is dolgozni kell, nagy bajban lennénk, ha nem így lenne.Szerintem ez inkább dicséretes, mintsem elítélendő.Menny szabira, ha tudsz, ha nem tudsz akkor dolgozz.A munka csak a pihenésben akadályoz, pihenni viszont tudsz máskor.Nincs ezen mit gondolkodni.
2011. júl. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Salx Narval ***** válasza:
Ha beszélnél a kollégákkal, elképzelhető, hogy akadna valaki,aki műszakot cserélne veled.Mi úgy oldottuk meg a 3 műszakot, hogy volt aki csak délelőtt , volt aki csak délután és aki este járt.Persze ehhez jó adag szerencse is kellett, mármint, hogy ez így mindenkinek megfeleljen.Minden esetre érdemes megkérdezni, hátha a vasárnapra felcserélheted.
2011. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy adventista a cég tulajdonosa, ahol dolgozom.


Két dolgot tudok mondani: az első, hogy mindenképpen érdemes lenne a cég vezetőivel beszélned, ahol dolgozol és őszintén elmondanod nekik a problémádat. Nagyon sok testvértől hallottam már, hogy ezt megtette, és a vezetők segítettek neki a megoldásban. Persze előtte sokat kell imádkoznod az Istenhez, hogy segítsen ebben.


A második, hogy érdemes lenne a közösségedben kérdezősködni, mert hátha éppen a testvérek tudnak segíteni...


Üdv. Péter

2011. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter a válaszod!


Nem tudom, hogy folyamatos három műszakos szerződésemet hogyan tudnám lobogtatni egy olajfinomítóban, mondván, na most innentől kezdve nem dolgozom szombaton.

Persze mindent meg lehet próbálni.


Ami érdekesség eszembe jutott, hogy néhány évtizeddel ezelőtt az 'átkosban' mikor a szombat nap vagy minden második szombat nap kötelező munkabér nélküli munkanap, tanítási nap volt. Az akkor élő emberek nehezebb helyzetben voltak, mint ma én szerintem. Akkor is voltak adventisták. Ők mit tettek? Bementek, de fennhangon szóltak, hogy ők adventisták, akik betartják a szombat napot, és ők nem dolgoznak? Furcsán néztek rájuk, de békén hagyták őket?

Lehet, hogy nem is voltak nehezebb helyzetben, mivel mindenkinek kötelező volt munkahelyet biztosítani akkor, tehát nem függött a megélhetése. Ezért ha ki is rúgták, addig ment a gyárakba sorba, míg meg nem tudta oldani.


Nem tudom, hogy Péter te mit tennél, ha a főnököd nem adventista lenne, te mondjuk egy jól kereső, de nem vezető beosztásban lévő beosztott lennél, és minden második szombaton meg kellene jelenned reggel hétre? A főnöködnek egy ilyen kérés esetén a válasza a következő lenne: Sorban állnak a kapunál, a munkádért. Mit teszel? Kilépsz? Oké, de hova? Megbeszéled. Mit? Ez olyan, mintha valaki meg akarná beszélni veled, hogy ő nem dolgozik az ebédidő után még másfél órát, mert neki a szomszéd bácsi ezt mondta, hogy ez így jó. Te mosolygnál, és közölnéd, hogy mivel a munkaidő kötött, ezért a napi plusz másfél óra szabadidőt nem tudja bepótolni, de ha a szomszéd bácsi ezt mondta, akkor természetesen biztosítjuk neki ezt a szabadságot. Nem, ez nem így működik. A lehetőségek, hogy szólsz, lesz@rják, megy minden tovább, vagy elmész onnan. Három gyerek mellett legfeljebb a híd alá.

2011. júl. 28. 12:21
 29/32 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A mai este kaptam egy gyakorikérdések hírlevelet és abban is volt hasonló kérdés, és a te kérdésed linkjét tette be vki, így jutottam erre az oldalra.De azt is látom, hogy több hónapja fenn van ez a téma, elolvastam a válaszokat is, amely igen vegyes képet mutat. Én második generációs adventista vagyok, ami azt jelenti, hogy már a szüleim házasság kötésükkor advent hívők voltak, és valóban az 50-es és 60-as években nem volt szabad szombat az iskolákban sem. Én mikor 8. osztályos voltam nem soklehetőségem volt a tovább tanulást illetően, mehettem volna gimnáziumba, de én saját magam gyerekként úgy gondoltam nem volna helyes szombaton iskolába járni - bár azén szüleim, és mások is a gyülekezetben nem tartották fontosnak "megküzdeni" a gyerek szombatjáért, elég ha a sajátjukat meg tudják oldani. A hozzászólások elején valaki megemlítette Egervári Oszkárt, aki adventista prédikátor (ma is él)és 6 gyermeket nevelt, ő úgy nevelte a gyermekeit, hogy azok szombaton nem jártak iskolába. 1968-ban merítkeztem alá és dolgozni jártam, és megtartottam a szombatot. A gimnáziumot esti tagozaton végeztem. Mindig nehéz munkát kellett végeznem, hogy a szombatot megtarthassam, de soha nem merült fel bennem, hogy feladjam, vagy megalkudjam, igaz nekem nem volt 3 gyermekem, de volt néhány próbatétel, de mindig bíztam Istenben és ő gondot viselt rólam. Hiszem, hogy most még sokkal nehezebb idők elé nézünk, mert a próféciákban meg van jövendölve, hogy Jézus második eljövetele előtt a harc a szombat vagy vasárnap kérdésében fog kicsúcsosodni. Isten jegyül adta, a vasárnap pedig a fenevad jele lesz, amint a Jelenések könyvében olvassuk. Szeretnék még több mindenről írni, de már késő van, de ha gondolod privátban válthatunk néhány levelet.


Sok szeretettel: juli

2011. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Szia, Juli!


Annyira vicces: Én linkeltem be ezt a kérdést a másik, hasonló témájú kérdéshez; és én emlegettem Egervári Oszi bácsit is itt, ebben a kérdésben.

Pedig nem is vagyok adventista. :)


De voltam Oszi bácsi néhány előadásán, ill. egy régész hölgynek is volt egy sorozata, a neve valamilyen Viktória; elnézést, legalább 10 évvel ezelőtt volt, már elfelejtettem a vezetéknevét.

Ill. ismertem egy pásztort is; mindaddig azt gondoltam, hogy ő írogat itt, a gyk-n "Péter" aláírással, amíg ki nem derült, hogy a vezetéknevük nem ugyanaz.


Isten áldjon Titeket!

2011. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!