Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lenne jó (hatásos)...

Hogyan lenne jó (hatásos) imádkozni, kérni az Égiektől? Miért nem működik általában a keresztény összekulcsolt kézzel történő imádkozás?

Figyelt kérdés

Sajnos sok félrevezetés van ebben a világban, Mindenhol és minden szinten. Minden félrevezetés egyetlen negatív (sátáni) cél vezérel, hogy mindenki eltávolodjon az Igazságtól és ezzel a Teremtőjétől, Istentől is...


Ki tudja azt, hogy miért van összekulcsolva a keresztények keze imádkozáskor?


Ki tud arról, hogy ez miért nem működik ez és mi az a mód ami működik?


2011. júl. 19. 09:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Azért van összekulcsolva,hogy ne máshol babráljanak legalább addig:)


Áldozz kecskét,akkor talán meghallgatnak.

2011. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A karizmatikusok kitárt vagy az ég felé emelt kezekkel szoktak imádkozni. Gondolom ez jobb, de azért az összekulcsolt kézzel való imádkozás is működhet, vagyis meghallgatásra kerülhet.


Az imádkozás hatékonyságáról már írtam egy másik kérdésre, ezt akkor ide is be copy-paste-elem:


Az hogy melyik nevén szólítjuk Istent (Jahve vagy Jehova) nem számít, és az se hogy milyen fennkölt szavakat mondunk neki. Jézus imája, a Miatyánk is egy nagyon egyszerűen megfogalmazott ima. Legjobb őszintén, röviden és egyszerűen megfogalmazni a mondandónkat.

Ha van lehetőséged, akkor érdemes félrevonulni valahova. Jézus a természetben szeretett imádkozni. Mondjuk el lehet vonulni az otthonunk legcsendesebb helyére, becsukni ajtót és ablakot. Persze lehet templomban is vagy akár a buszon is imádkozni, de amikor van rá lehetőség, akkor jobb valahova félrevonulni. Fontos az olyan testhelyzet amiben nem álmosodik el az imádkozó.

Az imával nem szabad sietni, mert az tiszteletlenség (hacsak nincs valami vészhelyzet persze). Fontos hogy ne csak automatikusan mondjuk az imát, hanem minden egyes szavát átgondoltan, szívből mondjunk. Persze nem muszály hangosan kimondani a szavakat, lehet magunkban is imádkozni.

Néha érdemes csendes szüneteket tartani, hogy ha Isten akar szólni hozzánk akkor adjunk erre lehetőséget.


"A gonoszoktól távol marad az Úr, de az igazak imáját meghallgatja." (Példabeszédek 15.29)


Vagyis igyekezni kell megtartani az Úr törvényeit. Ez tökéletesen nem szokott sikerülni, ezért az imát érdemes bűnbánattal kezdeni. Fontos az is hogy megbocsássunk mindenkinek, mert ha mi haragot tartunk akkor nem kérhetünk Istentől bocsánatot.

Érdemes még a Szentlelket is hívni, hiszen Jézus mennybemenetele után azért küldte el hogy ilyen módon legyen velünk.


"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak." (Máté 7.7)


Vagyis imádkozzunk sokat és gyakran, Jézus itt arra bitat hogy kitartóan kérjük amit szeretnénk. Sőt, a cél elérése érdekében felajánlásokat is tehetünk, például fel lehet ajánlani jótetteket, imákat, szentmisét, áldozást, böjtöt, virrasztást vagy szenvedést is.

Én ajánlom még a rózsafüzéreket is, például az isteni irgalmasság rózsafüzérét.

A belső ima is nagyon jó ha az a cél hogy Istenhez közelebb kerüljünk vagy hogy az erényekben növekedjünk.

Akinek nincs ideje az is tud imádkozni, egyszerűen az adott tevékenységet kell felajánlani Istennek, és így az is imává válik.

2011. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

"Ki tudja azt, hogy miért van összekulcsolva a keresztények keze imádkozáskor? "-nem minden keresztényé !

ez a fajta imádkozás GERMÁN SZOKÁSként terjedt el a nyugati kereszténységben, a keresztvetésük sem hatásos,

"Ki tud arról, hogy ez miért nem működik ez és mi az a mód ami működik?"

keleti keresztény módra kell keresztet vetni (jobbról balra) , az imádkozás pedig nem összekulcsolt kézzel, hanem kitárt kézzel volt szokásban (így biblikus), ezenkívül meghajlás ima közben (segít hogy az ember gondolatai ne kalandozzanak el), térden és /vagy állva imádkozni, kelet felé fordulva!

2011. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ez az írás nagyon jó, azt elemzi az író hogy Jézus hogyan imádkozott a Biblia szerint:

[link]

2011. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy miért kulcsolja a kezét sok keresztény, már leírták előttem.

"Ki tud arról, hogy ez miért nem működik ez és mi az a mód ami működik?"

Az a nagy helyzet, hogy a kéztartásról a Bibliában nincs merev előírás. Az egyetlen feltétel amihez a Bibliában Isten köti az ima meghallgatását és a kérések teljesítését, nem más mint a hit. Ha van hited, akkor a fejjel lefelé lelógatva kezek nélkül is meghallgat Isten.Hit nélkül lehetetlen Istennel személyes közösségre lépni, Tőle áldást nyerni. A bibliai hit alapvetően Isten ajándéka, ami által az ember Isten igazságának részesévé válik.

2011. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Alázatot fejez ki Istennel szemben.
2011. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
De a megbánó szívvel egybekötve.
2011. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Igen-igen sok jó dolgot leírtatok, többek között, hogy nem a templomra, hanem inkább a természetre - hiszen az maga ISTEN - vagy csendes helyre van szüksége...


És valaki azt is írta - amire most én igazán szerettem volna utalni -, hogy a karizmatikusok nyitott, az ég felé kitárt kézzel imádkoznak.


Na ez az a pont, amiről szeretném, ha beszélgetnénk.

Miért csak a "karizmatikusok", tehát titokismerők, beavatottak használják az igazi testtartást?


Miért nem árulják el a közembernek, az egyszerű kereszténynek, hogy idefigyelj már fiam, ez az összekulcsolt kéz ez nemigazán működik, ez amikor betanult szövegeket ismételgetsz biztos nem kerül meghallgatásra, stb., stb.

Miért hagyják kisiklani a hívőket?


Talán azért hogy ne változzon jó irányba a világ?


Az összezárt kéz nem szerencsés, főleg nem ha sajnos mindig így imádkozunk. Márpedig legtöbben ezt teszik.


Rendben, hogy tudják a gondolatainkat, de tételezzük fel, hogy ez csak a fél megoldás...


Úgy ahogy van hideg és meleg vagy van férfi és nő vagy fent és lent, úgy az ima is áll egy külső és egy belső részből...


A belső az amit többen szépen leírtak, hogy azt mondjuk amit valóban gondolunk, nem betanult szöveget, stb. Bár sajnos ezt sem tudják legtöbben, pedig ez is nagyon fontos! (Tehát már itt kisiklik szinte mindenki a jó útról.)


A KÜLSŐ viszont, ami az egyensúly, harmónia, teljesség kedvéért ugyanannyira fontos lenne, na ott teljes a félrevezetés és blokkolás.

Tételezzük fel, hogy nem csak gondolati, de fizikai energiaáramlásra is szükség van az ima sikeréhez.


A fizikai energia akkor fog tudni áramolni, ha nem zárt tartásban helyezkedünk el, tehát nem zárjuk az "áramkört", hanem a mindenségre az égiekre nyitottan kérünk, imádkozunk, adunk hálát!


Tehát a Fentiek szerint nagyon fontos, amit előttem leírtak, hogyan kéne (természet, nem betanult, nyugodt körülmény, szívből jön, stb.)

És ugyanennyire fontos a nyitott pozíció, mert így kezd cirkulálni az Isteni energia. Bal kézen beérkezik, jobb kézen kiáramlik... (de ez talán nem is lényeges)


Jó ha valaki érzi - nem feltétel -, hogy ima, kérés, hála közben melegszik a keze. Segíthet az is, ha valaki számol, mint meditáció közben mondjuk 1-től húszig, lehet, hogy már 7-nél elkezd melegedni a keze. Na itt a legjobb imádkozni... Nem kell tovább számolni, hogy ne aludj el..., ott akkor jó szinten vagy.


Jó elképzelni belégzéskor, hogy a bal kézbe energia, erő áramlik befelé és az meleg, Jó érezni, ha kilégzéskor úgy képzeljük, hogy energia áramlik a jobb kézből kifelé...


Nos, ezzel kifelé irányuló energiával tud legsikeresebben a kérés, hála, ima üzenet is feljutni az Égiekhez!


Próbálja ki bárki, baja biztos nem lesz belőle...:)


És ha közben esetleg különös borzongató, meleg, forró érzései lesznek - akár életében először is -, akkor tudja, hogy végre jó helyen jár és legalább köszönje meg a fentieknek és igyekezzen a továbbiakban is jó úton maradni.


Áldás kísérje az Igazságot keresők útját!

2011. júl. 20. 23:20
 9/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de úgy érzem muszály kötekednem egy kicsit :)


"Miért csak a "karizmatikusok", tehát titokismerők, beavatottak használják az igazi testtartást?"


Ez így úgy hangzik mintha a karizmatikusok valamiféle titkos szervezet lennének, pedig az összes keresztény karizmatikus gyülekezet nyitott, nincsenek semmilyen titkos tanok, nincs semmiféle titkos beavatás. Csak azért írom ezt hogy aki olvassa nehogy félreértsen téged.


"Miért nem árulják el a közembernek, az egyszerű kereszténynek, hogy idefigyelj már fiam, ez az összekulcsolt kéz ez nemigazán működik, ez amikor betanult szövegeket ismételgetsz biztos nem kerül meghallgatásra, stb., stb.

Miért hagyják kisiklani a hívőket?"


Az összekulcsolt kéz és a fix szövegű ismételt ima is lehet eredményes és jó. Sok olyan hívő van akinek ha azt mondod hogy imádkozzon kitárt karokkal, akkor nem is lesz rá hajlandó. Szerintem ezek a dolgok (pl. összekulcsolt kéz) nem szándékosak, hanem inkább megszokásból adódnak. Az mondjuk igaz hogy a nem karizmatikus papok megnehezítik a Szentlélek működését, ez valóban komoly baj, és az ő felelősségük is. Ezért kell sokat imádkozni a papokért. De ezek a papok se rosszindulatúak, azt teszik amit jónak látnak.


Az energia szót én itt nem használnám mert ezt a szót ezoterikus körökben szokták használni és így kicsit zavaró.

Még annyi hogy az ima akkor kerül meghallgatásra ha Isten úgy dönt, a testtartás meg a többi dolog ilyen szempontból mindig másodrendű.


Remélem nem haragszol a kötekedés miatt :) Azért a lényeges dolgokban szerintem egyetértünk, én amit írtam azt csak a félreértések elkerülése végett írtam.


Áldjon meg az Úr!

2011. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak:


Én úgy vélem nagy tévedésben vagy, vagy – de remélem nem így van - másokat akarsz abban tartani.


De igen, vannak titkos szertartások, minden héten például orgiák, ahol kiosztanak minden fontos pozíciót, de azokat csak az orgiákra járók között, és bizony a titkokat sem árulják el.


Az Emberek oly mértékű tudatlanságban leledzenek, hogy gyakorlatilag 2 világ fut párhuzamosan.


Az egyik a titok ismerőié, akik tudják, hogy nekik mindenre, de legalábbis sok mindenre van lehetőségük csak neki vannak emberi jogaik és igazságszolgáltatás, jogszolgáltatás, menedékjog, kivándorlási lehetőség, emelt szintű segélyezés, ha nem dolgoznak, akkor is sok pénzt kapnak a rabszolgák adóiból és a tőlük való sikkasztásokból, stb.


A másik csoport a tudatlan Emberiség, akik nem járnak az orgiákra, akiknek nincsenek lehetőségeik, nem gazdagodhatnak meg, nem élhetnek boldogan, nincsenek emberi és fogyasztó jogai, nincs igazság és jogszolgáltatás sem számukra. Nincsen menedékjoguk, kivándorlási lehetőségük, nem értékesíthetnek találmányt, nincs szabadsághoz, élet méltóságához való joguk. Egyszóval rabszolgák.


Többek között ezért nem tudnak még imádkozni sem, mert félre vannak ebben is vezetve, mint minden másban is.



Én az Égiektől úgy tudom, hogy az összekulcsolt kéz és a fix szövegű ima semmit sem ér, még akkor sem, ha hallják mit kér. Méghozzá azért nem ér semmit ,mert nem is szívből, hanem csak betanult megszokásból jön. Ha nem megszokásból jönne, akkor nem a fix szöveget hajtogatná. De ezt sem mondják el az egyszerű embereknek.

A Vatikán nagyon sötét titkokat rejteget az Emberiség elől...

Tudom, hogy a Pápa is sakkba van tartva, no de hát ő mennyire hisz Istenben ha félti az életét?

Egy ember élete nem lehet fontosabb sok milliárd ember életénél...



Az, hogy a papok rosszindulatúak vagy sem – innen nehéz eldönteni -, maradjunk abban, hogy majd Isten eldönti.

Én úgy tudom vannak olyan papok, aki az Igazság mellett kiálltak, de azok ki is lettek tagadva, tehát már nem papok...

Az energia szó nem feltétlen ezoterikus témakör. Nem én találtam ki, csak idéztem.

Egész pontosan így szólt tőlük a megnevezés: „pozitív Univerzális Energia”. Tehát szó szerint energia! Szerintem az, hogy ez most ezoterikus témakörnek tartott dolog, ez is a félrevezetés része lehet.


Ja és egy fontos dolog jutott eszembe. Ők tanácsolták és tapasztaltam is a meditáció sokat tud segíteni a jó imádkozáshoz! Akkor a meditáció is ezoterikus? Akkor az Égiek ezoterikusok? Szerintem nem kellene így beskatulyázni mindent.

Ne legyen zavaró.


Igen, Isten minden imát meghallgat ez igaz, de nem feltétlen mindegyik lesz teljesítve. Ez is igaz! És ezt már nagyon sokan tapasztalhatták!


Én abban biztos vagyok, hogy senki sem veszít akkor ha kipróbálja amit javasoltam, sőt csak nyerhet vele, de ha nem próbálja ki, akkor lehet, hogy ugyanúgy nem ér el semmit, mint eddig!


Figyelem, lemaradhatsz az utolsó vonatról!

Tehát lehet, hogy mégsem másodrendű az, hogy hogyan imádkozunk!


Amúgy nem haragszom, de fontosnak tartom az Igazság mellett az érvelést.


Remélem ezért Te sem haragszol!


Isten Áldjon mindenkit, aki az Igazság útját járja!

2011. júl. 23. 02:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!