Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg paráznaságnak számít...

Tényleg paráznaságnak számít a csókolózás?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Bizony :P

Választanod kell: csókolózás, vagy dogma.

2011. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem, de még a csókolózás sem.


Kivéve ha olyan házas emberrel csókolózol, aki nem a te párod.

2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. A paráznaság a házasságon kívüli nemi életet jelenti.
2011. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező!


Ha már megkérdezted, akkor nekem kötelességem igazán válaszolni neked.

A paráznaság, az a házasság elötti szexuális kapcsolat, amelybe beletartozik a csók is. Vagy te nem tartanád szexuális erkölcstelenségnek ha a házastársadat mással látnád csókolózni?

Elkötelezettség nélkül lehet szabadon szexuális kapcsolatot létesíteni bárkivel, csak akkor nem mehetsz be Isten országába, hanem marad a gyehenna. Az ember szexuális élete nem a magánügye, hiszen Isten ezen a területen is ítélkezni fog, akár lázadnak ezek a parancsok ellen az emberek, akár nem.

2011. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

A csók határeset. Én úgy tudom, hogy nem bűn azzal, akivel szándékodban áll összeházasodni. Persze maga a csók is vihet bűnbe, ezért csak akkor csináld, ha uralkodni tudsz magadon.


Ugyanakkor ha csak az érzéki vágyak miatt és nem a szereteted kifejezése érdekében csinálod, akkor bűn. Ha kétséged van, akkor jobb meggyónni, mint megmaradni a rosszban. De ha a szerelmeddel csókolózol, akkor ne legyen állandó lelkiismeretfurdalásod. Inkább igyekezz mértéket tartani és a bűnt elkerülni!


Egy jó módszer eldönteni, hogy mi a bűn: mit szólna hozzá a leendő házastársad, ha kiderülne? Tegyük fel, hogy nagyon érzékeny lélek. Ha valakivel úgy csókolóztál, hogy nem volt mögötte lelki tartalom, az bizonyára bántaná. Viszont ha akkor úgy gondoltad, hogy őt akarod feleségül venni/hozzá akarsz menni feleségül, akkor a későbbi házastársad nem haragudhat emiatt.

2011. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szexuális kapcsolat=behatolás

A Biblia sehol nem említi,hogy a csókkal probléma lenne,sót ha jobban utánaolvasol az ószövetségben is azt kövezték halálra ,akiben nem volt szüzesség.kérdem én ,ki törődött a csókkal ,pettinggel?:D

Amit Jézus mondott hogy"aki kívánsággal tekint..."-szintén házasságtörésre mondta.

És az ellen ,aki nincs még ,nem tudsz vétkezni.Ez hülyeség.

Szal nem kell hozzátenni a Bibliához a mi kis szabályainkat szerintem.

2011. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem számít paráznaságnak! Képzeld még a kefélés sem az! Csináld ne fossál! :D
2013. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!