Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mit "mond" a pszichológi...

Isten mit "mond" a pszichológiáról, pszichiátriáról? Tiltja a jóslást, asztrológiát stb. -t.

Figyelt kérdés
Miben különbözik, ha valaki pszichológussal beszélget vagy a ma elterjedt ezoterikus módszerekkel dolgozó egyikével. Van olyan, hogy az utóbbi segít, az előbbi ( vagy semmi egyéb) nem.
2011. aug. 8. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus azért tud egy csomó mindent az emberi játszmákról, érzelmi zsarolásról, negatív sorskönyvről, manipulálásról, amit a páciens esetleg nem vesz észre, vagy nem tud megfogalmazni,mert benne van a helyzetben, és nem lát tisztán.

A jóslás megfoghatatlan dolog.

Lehet, hogy a jós hülyeségeket beszél, és összezavarja a kérdezőt.

2011. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Isten marhára nem foglalkozik ezzel, ami segít, azt használd.
2011. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ava87 ***** válasza:
100%

A jóslást igen.

De a pszichológia nem hókusz-pókusz, hanem az emberi lélek tudománya, az érzések, viselkedések elemzése.

2011. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad összemosni az ezotériát a pszichiátriával. Az utóbbi az egy tudomány az előbbi lenyúlás
2011. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Sziasztok!

A pszichiátria az elmebetegségekkel foglalkozó tudományág, és ezt semmilyen vallás nem ítéli el, még az ezotériát igen.

Vannak olyan elmebetegségek, amelyek kialakulásáról az egyén nem tehet, de vannak olyan típusú elmebetegségek, amelyek kialakulásáért a rossz életvezetés, túlzott türelmetlenség, és meggondolatlanul meghozott döntések sorozata vezet.

Ebben az esetben Isten számonkéri rajtunk, hogy hogyan sáfárkodtunk az egészségünkkel, mert az egészségéért mindenki felelős, nem szabad azt szándékosan, vagy gondatlanságból tönkretenni.

Ha pl. meghozunk egy döntést, és annak megvalósításához nincsenek meg a feltételek, de mi azért is erőltetjük a dolgokat, az könnyen vezethet pszichiátriai betegségekhez. Ebben az esetben vallási értelemben nem cselekedtünk helyesen, mivel nem vigyáztunk az egészségünkre.

A jó pszichiáter, aki maga is istenhívő, felhívja erre a betege figyelmét. Ha valaki már pszichésen beteg lett, annyira, hogy csak pszichiáter tud rajta segíteni, akkor nem elég beszedni a felírt gyógyszereket, hanem végig kell gondolni, hogy az életét hogyan ba..ta el, és az elcseszett életet kell rendbehozni, természetesen ehhez Isten segítsége nélkülözhetetlen, az imák nélkülözhetetlenek.

Üdv: Annazara

2011. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Golden Axe ***** válasza:
88%

Az ezoterikát messziről kerülni kellene, mivel az az ördögöt szolgálja. Ez teljesen egyértelműen le van írva a Bibliában is!


Pszichológia/pszichiátria: én még nem hallottam olyat, hogy hívő ember a lelki gondjaival előbb fordulna ezekhez a megoldásokhoz, mint Istenhez. Nem megbántani akarok senkit, én csak magamból indulok ki: volt időszak, mikor rendszeresen szedtem nyugtatót (igaz, elég gyengét), de akkoriban nem is igazán bíztam az Úrban! Amint javult a kapcsolatom Vele, máris nem volt szükségem más segítségre.

2011. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A papok többsége nagyon is részletes pszichológiai képzést kap, hogy minél szakavatottabban segíthessenek azokon, akik hozzájuk fordulnak.
2011. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!