Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A maszturbálás bűn?!

A maszturbálás bűn?!

Figyelt kérdés

Hogyan lehet szex nélkül élni (házasság előtt)?

Mennyire bűn a maszturbáció?


Régen elég sokat csináltam, de megtértem. Iszonyat nehéz az önmegtartóztatás, ti hogy bírjátok ki? - Néha már aludni sem tudok...


Persze könnyű annak gondolom, akit helyesen neveltek és nem állt rá a szervezete. De nálam elég nagy vágyak vannak, néha már a bekattanás szintjén vagyok.


2011. szept. 18. 09:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy bűn, ilyen hülyeséget amit te csinálsz már bocs de még nem hallottam, én is vallásos vagyok, de eszembe sem jutna megtartóztatni magam akkor csinálom, amikor jólesik hülyeség, hogy bűn...
2011. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Túlzásba vinni nem szabad, mert amikor lesz párod, akkor a normális szex rovására mehet, nem tudod majd úgy élvezni. Ritkábban viszont, amikor úgy érzed, hogy szükséges, akkor azért ajánlott kicsavarni.

Megkérdezhetem milyen hitre tértél?

2011. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem bűn és ez nem nevelés, hanem ösztönök kérdése.

Serdülő, ifjú, de még felnőtt férfinél is (alkalom hiányában) normális dolog.

2011. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

"De nálam elég nagy vágyak vannak,"

Mert pasiból vagy. Ennyi.

A bűn, amiről beszélsz egy teológiai koncepció, az a bűn, amit annak tartanak. Mi lehet a bűn abban, ha jól érzed magad, és senkinek sem ártasz?

2011. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

A pokol legmélyebb bugyraiban fogsz szenvedni a bűnödért!!!4!négynégy4!!!


Az egyetlen bűn az, ha nem úgy cselekszel mint ahogy érzed, hogy kellene. Bár azt is csak önmagad ellen követed el.

2011. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Keresztény hitre.


De gondolattal is lehet vétkezni, ha pedig valaki maszturbál általában gondol is valamire... Tehát akkor már bűn, nem?


Jézus azt mondta, ha csak úgy nézünk egy nőre (és nyilván gondolunk is), már az is bűn.

2011. szept. 18. 09:45
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem bűn. Én kipróbáltam egyszer azt hogy 1 hónapig nem maszturbálok, 11 napig bírtam ki nélküle, ez van.
2011. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem bűn, de, ha túlzásba viszed, és évekig ez van szex helyett, akkor annyira megszokhatod a saját kezed, illetve annyira rögzül benned az, hogy így elégülsz ki, hogy a hagyományos szexet nem fogod majd úgy élvezni.
2011. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Tessék... ragyogó példa arra, mekkora ökörség a vallásos hit.


BIZONYÍTOTT TÉNY, hogy a rendszeres maszturbálás JELENTŐSEN csökkenti a prosztatarák kialakulásának kockázatát, ergo KIFEJEZETTEN EGÉSZSÉGES. Ha egy vallás bűnösnek nyilvánít egy egészséges dolgot, akkor az a vallás egyértelműen ökörség.


Arról nem is szólva, hogy ezzel legalább levezeti az ember a vágyait valamennyire. Szerinted az talán jobb, ha nem vezeti le, és helyette inkább kisfiúkat molesztál, mint oly sok pap bácsi? Vagy megerőszakol egy nőt az utcán, ha már végképp nem bírja tovább?


Hülyeség.


Maszturbálj nyugodtan, gondolj, akire és amire tetszik. A gondolataid szabadok.

2011. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

"Jézus azt mondta, ha csak úgy nézünk egy nőre (és nyilván gondolunk is), már az is bűn."

Szerintem ezt meg nagyn sokan sokféleképpen értelmezik. Én úgy értelmezem, hogyha mondjuk más feleségére nézel úgy úgy, és gondolsz rá úgy, akkor igen az műr bűn. Deha férfi ember soha nem nézne "úgy" egy nőre, az azt jelentené, hogy nem kíván egy nőt sem, ha nem kívánja, akkor el sem veszi, ha el sem veszi és nem is kívánja, akkor meg sem dugja, ha meg sem dugja és minden férfi így élne, akkor meg néhány évtized alatt kihalna az emberiség. Szóval énszerintem kizárt, hogy Jézus ez utóbbi szerint értelmezett volna bármit is. Ez egy agyatlan emberi értelmezése Jézus tanításának.

Jézus tanításaiban meg szó sem volt még arról, hogy a világ egy siralomház, és csak szenvedni vagyunk itt, tehát hogy úgy kellene elvenned egy nőt és gyereket csinálni neki, hogy nem is szereted, nem is kívánod. Ez inkább majd középkori papduma már csak. Jézus egy nagyon is vidám, barátságos természetű ember volt, aki például a lakodalomban is csodát művelt, és csinált egy rohedli jó bort, és mindenki azt itta, és mindenki jól érezte magát. Egyedül azt vetették a házigazda szemére, hogy miért nem ezzel a jó borral jött előbb. :D


Kizártnak tartom, hogy Jézus szerint bűnt követnél el azzal, ha "úgy" néznél egy szép nőre. Nem kéne a cölibátusban megsavanyodott papoknak hinned.

2011. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!