Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "ha a halál árnyékának völgyéb...

"ha a halál árnyékának völgyében járok is nem félek a gonosztól " ez hogy van latinul?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Dominus reget me et nihil mihi deerit

in loco pascuae ibi; me conlocavit super aquam refectionis educavit me

animam meam convertit deduxit me super semitas iustitiae propter nomen suum

nam et si ambulavero in medio umbrae mortis non timebo mala quoniam tu mecum es virga tua et baculus tuus ipsa me consolata sunt

parasti in conspectu meo mensam adversus eos qui tribulant me inpinguasti in oleo caput meum et calix meus inebrians quam praeclarus est

et misericordia tua subsequitur me omnibus diebus vitae meae et ut inhabitem in domo Domini in longitudinem dierum


Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2011. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:
64%
sed et si ambulavero in valle mortis non timebo malum quoniam tu mecum
2011. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

A 23. zsoltár, és téged ez a sor érdekel belőle:

Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis non timebo mala quoniam tu mecum es virga tua et baculus tuus ipsa me consolata sunt.

2011. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gábor69 válasza:
Zöld kéz . [link]
2016. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!