Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez képmutatásnak számít? Lent.

Ez képmutatásnak számít? Lent.

Figyelt kérdés
Református vagyok. Ha én a Katolikus Papnak 'Dícsértessék'-kel köszönök, amikor szembejön velem az utcán, az képmutatás?
2011. szept. 20. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ez így illik.

De amúgy én "Jó napottal!" köszönök, bár nem így kellene.

2011. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Udvariasság, kedvesség. Egyébként a reformátusok miért ne szerethetnék, hogy dicsértessék Jézus Krisztus.


Állítólag azért nem használják ezt a köszöntést, mert az ellenreformáció idején ezt mondta a pápa, miután lemészároltak számos reformátust. Nem tudom, igaz-e. De talán így néhány száz évvel később már túl lehetne lépni rajta. Természetesen a katolikusok is köszönhetnek áldás-békességgel, vagy erős várral.

2011. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem képmutatás hanem kedvesség. Katolikusként mondom.


Áldás, békesség! :)

2011. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Achillesz megint jó. :)

Dicsértessék a Jézus Krisztus. Mindörökké, ámen.

Szép, és még egy ateista is megszívlelhetné.(aki persze tagad, de csak valamit lehet tagadni, tehát elég jól tudja, hogy van, mehehe Mennyire megvátozna a "kegyetlen" élete, ha dicsérné az Istent, és nem szidná, becsmérelné)

A kegyelem forrása = az Istennek a hálaadás.

Egy erő , ami kifelé és befelé hat.

Nem véletlen (mert az ilyenek nem szoktak véleltenek lenni)hogy az archaikus nyelvekben

a hála és a kegyelem : ugyanaz a szó.

Egyszerre jeleni a kettőt.

Kharis(görög) gratis(latin)

és persze ez kikerül a pénzforgalomból, ezt nem lehet pénzért adni-venni, ez ingyenes (a 3 jelentés, ami később jött az értelméből)


Pax.

2011. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Néha hallgatok Mária Rádiót, és olyan csúcs, mikor egy kat. pap beszél adásban, és betelefonál egy református néni/bácsi (szoktak), és dicsértessékkel köszön, a pap meg áldást, békességet-tel köszön el. :) Szeressük egymást, testvérek vagyunk.

Én minden keresztény lelkésznek azzal köszönök, ami "jár" neki. Erdélyben ref-nek pl. Békesség Istentől!

Különben ez bencés köszöntés is: áldás, béke!


PAX!


rk.

2011. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Békesség néktek! :)



Jó látni, hogy - legalábbis eddig még - nem tépitek egymást. :)


Nekem mindegyik köszönés tetszik.

Nem volt túl sok alkalmam a Dicsértesséket használni, legalábbis hivatalosan nem. De néha "mókából" direkt így köszönök.

Ne értsetek félre, ebben egyáltalán nincs rossz szándék; én teljesen egyetértek azzal, hogy Jézus Krisztus mindörökké dicsérve legyen.

A felejthetetlen plusz élményt a ledöbbent arcok nyújtják bizonyos kisegyházi körökben, amikor így köszönök be... :))


Reformátusokkal való találkozáskor evidens az Áldás, békesség.


A saját köreimben a Békesség! a megszokott, vagy ennek eredetije: a Shalom!



Úgy tudom, az elköszönés mindenhol ugyanaz.


Ezért: Isten áldjon titeket! :)

2011. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem. a keresztény vallásban a szeretetnek kellene lennie az elsődleges szempontnak,nem pedig annak,hogy,hogyan köszönsz egy másik felekezetbe tartozó papnak.Köszönhetsz jó napottal is,nem hiszem,hogy megsértődne.a tisztelet megadása nem ettől függ,hanem,hogy belül,mit gondolsz róla.
2011. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Így illik köszönni neki a vallásban. Meg aztán nem baj, hiszen egy az Isten... ;) Én is református vagyok, és ha tudom valakiről, hogy melyik felekezet tegja, úgy köszönök neki. :)
2011. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!