Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lefeküdtem a barátommal, és...

Lefeküdtem a barátommal, és most lelkiismeret-furdalásom van. Helyre tudjuk még hozni, vagy már késő?

Figyelt kérdés
Alig egy éve vagyunk együtt. Mindenféleképpen várni szerettünk volna, amíg teljesen el nem köteleződünk, ilyen nászajándéknak tartogattuk, de sajnos túl gyöngének bizonyultunk:( Olvastuk a Spielhóznit is, teljesen tisztában voltunk vele, hogy mit csinálunk. Attól félek, hogy innentől kezdve nincs megállás, mert nagyon nehéz olyan alá húzni a határt, ami már megtörtént. Mi kell ahhoz, hogy ezt leállítsuk? (nem véletlen ide írtam a kérdést:))
2011. szept. 22. 14:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Meg kell gyónni (vagy ha protestáns vagy akkor őszintén bocsánatot kérni Istentől) és aztán össze kell házasodni. Addig meg kerülni kell a "veszélyes" helyzeteket.
2011. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

1. ne legyen bűntudatod, élvezd a szexualitást, de légy felelősségteljes.


2. figyeljetek oda a védekezésre.

2011. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Második válaszadóval teljes mértékben egyet értek!
2011. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Sághegyi Csaba ***** válasza:
68%

Én is házasságba valónak gondolom a szexualitást, és én sem tudtam betartani. Jól figyelj!

1. Isten szeretete nem változik semmilyen bűn miatt sem! Add át neki, és ne félj.

2. Ha gyengék vagytok mégis, akkor a védekezésre bizony figyeljetek nagyon oda! Nálam egyszer a gumi, egyszer a tabletta bizonyult kevésnek! A magzatok elvetéltek valamiért...

2011. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A házasság intézményét kellene deffiniálni Isten segítségével.

Szerinted Isten előtt egy harmadik ember által kimondott kérdés megerősítő igenje lesz a házasság? Az a két test házassága, mely sátora a szentléleknek?


Nézd meg a Biblia alapján mi a házasság. Ezt leginkább ott találhatjuk meg, amikor ezt az "intézményt" bevezette, és ez nem volt máshol, mint az Édenben.


". És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté. "


Tehát a házasság, mikor a férfi szerelmes lévén szülei szárnyait elhagyja, (illetve érett az elhagyásra), ragaszkodik feleségéhez és egyesülnek testileg.

Ez a házasság folyamata, ez a három pillér megléte és sorrendje. És a paráznaság ennek a házasságnak megtörése. Ugyanis a paráznaság jelentése nemes egyszerűséggel házasságtörés.

Ezért is értelmetlen az a kérdés például, hogy bűn-e a házasság előtti szex. Olyan ez, mintha azt kérdezném, hogy lehet-e enni az étkezés előtt.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha lefeküdtél a szerelmeddel, de legyél felnőtt, és vigyázz, hogy házasságot ne tőrj a te férjeddel, és ő sem, mert ti már házasok vagytok. Mert amit az Isten egybeszerkesztett, ember az szét ne válassza!


Szeressétek és élvezzétek egymást, Istennek ajándékát, egymást, és ne paráználkodjatok!


üdv: én lászló

2011. szept. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Még valami!


Olvasd el a Korinthusbeliekhez írt I. levél 7. részt a 17. versig és nagyon szívleljétek meg.


Például itt:

[link]


üdv: én lászló

2011. szept. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Abban a tekintetben túl késő, hogy visszacsinálni már nem lehet. De nem kárhoztatlak; és tudd meg, hogy Isten sem kárhoztat, ha hibázol valamiben.

Viszont az Ő véleménye az ilyen esetekről az, hogy bűn, mert azelőtt történt, mielőtt szellemi szinten megkötöttétek volna a szövetséget (ami "hármas kötél": egy férfi, egy nő és Isten szövetsége) - ti csak testi szinten kötöttétek meg, és a leírásod alapján talán lelki szinten is megkötöttétek.


A Spielhóznival nem vagyok tisztában... de úgy gondolom, hogy a dolog megoldása mindenképpen az, hogy most már örökre ragaszkodjatok egymáshoz, helyezzétek a kapcsolatotokat pásztorlás alá (azaz beszéljétek meg a dolgot egy lelkipásztorral, akiben megbíztok), és értelmes időn belül kössetek házasságot Isten és emberek előtt.

Nem éppen okos dolog, amit tettetek, de ha mindketten be tudjátok ezt látni, és nem egy vallási tanítás vagy dogma miatt, hanem szívből Istenhez fordulva segítségért, akkor Ő helyre tudja hozni a dolgot. Viszont azt tanácsolom, hogy ne keressetek mentséget vagy felmentést, hanem őszintén keressétek Istent. Mert bűnbocsánatra van szükségetek a házasságban átveendő örökség idő előtti átvétele miatt. (Lásd 5Mózes 22:28-29.)


(Tp.)

2011. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Spielhózni nagyon jóó:)
2011. szept. 24. 11:31
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
Én is olvastam a könyvet, és tényleg nagyon jó! Szerintem gyóndd meg, és attól meg fogsz könnyebbülni. Olyan lesz, mintha meg se történt volna. El lesz nézve.
2011. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

A szexualitás nem bűn, amit meg kéne gyónni. Ha a megfelelő partnerrel szerelemből csinálod, nem pedig puszta kéjenckedésből, akkor az egy csodás érzés. Megtanulsz vigyázni magadra és a párodra.

Az, hogy a szex bűn = agymosás.

2011. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!