Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Nagy Figyelmeztetés! Pontosa...

A Nagy Figyelmeztetés! Pontosabban mikre is kéne számítanunk? Milyen figyelmeztetés lessz az elragadtatás előtt?

Figyelt kérdés
Aki még külön meg is kérdezi, hogy milyen vallásra gondolok, azt külön megdicsérem.
2011. okt. 23. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Miii? Milyen? Hol? Külön: "milyen vallásra gondolok"?
2011. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

He? Szerintem elfogy a pálinka...


Külön kérésre: Milyen vallásra is gondolsz?

2011. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
[link] Egy politikus már meghalt a három közül...
2011. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. János 10,27.
2011. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Vedd a kezedbe a bibliát, olvasd el, értsd meg, és máris figyelmeztetve vagy!
2011. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Kérem a külön megdicsérést! első vagyok. Mindig csak szidnak,csepülnek,le-százalékolnak.

hadd legyen 1 dicséretem, mielőtt meghalok.

2011. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Meg dícsérlek drága! :)

(de ettől függetlenül még le vagy pontozva)

2011. okt. 24. 15:00
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezért én felpontozom! Muhahaha! Második vaqgyok, lepontozhatsz engem is.
2011. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

édes, aranyos, kedves Kérdező: megdicsérlek -írd már egybe, a kedvemért..

és miért pontoztál le, Te kedves, jólelkű, tudós Kérdező engem?

rohadtul nem tudom, milyen vallásra gondolsz! elárulod, vagy titok? nnaaa.. ne haljak meg bután (inkább propán)

2011. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle nagy figyelmeztetés.

Úgy ahogy terjesztik, legalábbis.


"Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne."


"Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is."


"Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok."


Ennyit a vagdalkozott idézetekből.


Tessék elolvasni Krisztus beszédét a vég napjairól például a Máté 24-et.

Ha elolvastuk, láthatjuk ott a "nagy figyelmeztetést", mert "A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár: Azonképen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt."


És lehet komolyan venni Krisztust:

"Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is."


Nincs semmilyen nagy figyelmeztetés.


A nyomorúság ideje 1800-as évektől a nemzet nemzet ellen, ország ország ellen indult sorozatos támadásokkal, a hírek elterjedésével elkezdődött.


"Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.

Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete."


De nem ez a nyomorúság. Krisztus többször felhívta a figyelmet a nagy nyomorúság mibenlétére:

" Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket"

" és sokakat elhitetnek."

" És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek."

" ne higyjétek"

" hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is"

" ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek"


Ezt se feledjétek: "Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok." Krisztus nem hablatyol. Jelek vannak és talán lesznek is, de ez arról tanúskodik, hogy ő eleve megmondta. Krisztus az ajtó előtt áll és zörget. Nyissátok meg az ajtót, hogy veletek vacsorázzon.

2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!