Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kulon katolikus es evangel...

Van kulon katolikus es evangelikus biblia vagy ugyanaz?

Figyelt kérdés
Kerem szepen mondja meg valaki

2011. okt. 29. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van.

Van katolikus, református, mintha egyszer már láttam volna valahol evangelikust is.

2011. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt udtam hogy van kulon reformatus hiszen az nagyban elter a katolikus es evangelikus hitvallastol de mintha luther atirta volna a bibliat egy kicsit? Mindenesetre koszonom a valaszt csak nem talaltam sehol eltero bibliat
2011. okt. 29. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Többféle magyar bibliafordítás létezik. Amire szerintem Te rá szerettél volna kérdezni: a katolikusok és a protestánsok (evangélikusok és reformátusok ugyanazt) mást használnak.

A katolikusok a Káldi-félét, az ev.-ok és ref.-ok pedig a Vizsolyi vagy más néven Károlyi Bibliát.


Ennek oka, hogy a katolikusok a Septuagintát fordították le, míg a protestánsok eredeti héberből s görögből. Ennek végeredményeként a Káldi-féle Bibliában 6 könyvvel van több, mint a protestánsban, illetve a nyelvezete is kicsit más. De lényegében ugyanaz mindkettő.


Remélem kielégítő volt a válaszom.

2011. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem átírásról van szó, ezek fordításbeli különbségek. Különben én evangélikus vagyok, viszont katolikus gimnáziumba jártam, és a pap mindig veszekedett velem hittanon, hogy hozzak "rendes" Bibliát, csak én meg nem voltam hajlandó ezért másikat venni, ha már egyszer volt otthon egy - szerintem szintén - "rendes" :)

Szóval vannak eltérések, de azért tartalmilag kb. ugyan az van mindkettőben.

2011. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Akkor egy viszolyi biblia kell ha jol szurtem le. :) Csak nekem a Karoli biblia nagyon nehez nyelvezetu de hat nem art kitanulmanyozni:)
2011. okt. 30. 10:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Akkor ne a régi fordításút vedd, hanem az 1975-ös, újfordítású, protestánst. Ilyet nem csak a gyülekezeteknél, de bármilyen könyvesboltban tudsz venni. ;)


Olyan néven: Protestáns Biblia... :)

2011. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 yuda ***** válasza:
100%

Magam részéről és a környezetemben mindenki Károly bibliát használjuk. Legnagyszerűbb fordítás a mai napig és a többi közelébe sem ér (elnézést a többiektől, nem sértésnek szántam)

Ezt ajánlom, barátkozz meg inkább a nyelvezetével, mert lényegesebben jobban van még így is fordítva. . .

Ha nem értesz valamit, tegyél úgy mint a régi időkben, kérd Istent magyarázza el, mert Isten magyarázata nélkül hiába bármelyik fordítás... csak ferdítés lesz. :)

2011. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg ezek a teljes Bibliák kaphatók a boltokban általában:

- Károli (ez az 1590-ben kiadott Vizsolyi Biblia 1908-as revideálása), ezt tekintik a leghagyományosabbnak, a legveretesebbnek

[link]


- Újonnan revideált Károli Biblia (2011)

[link]


- Új fordítású Biblia (Magyar Bibliatársulat, 1990)

[link]

Űjabb kiadása várható:

[link]



A neten magyar Bibliák gyűjteménye:

[link]


Elektronikusan sok modul itt:

[link]


Katolikus Biblia is sok féle létezik:

Szent István Társulat

Jeruzsálem

Káldi

Új Káldi

BékésDalos

2013. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%

egyátalán nem ugyanaz a protestans illetve a katolikus Biblia.

Nem véletlen az egyiknél a Mária kultusz a jelenvalo, a másiknál pedig Jezus krisztus veszik személyes megvaltónak!

2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%

Utolsónak üzenem:

Az ilyen kijelentések előtt érdemes megnézni azt, amiről bármit is kijelentesz, azaz érdemes lett volna megnézni mit ír Máriáról a katolikus fordítás.

Hidd el nekem, pont ugyanannyit, mint a Károli :)

2016. márc. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!