Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy az Isten...

Lehetséges, hogy az Isten akihez az emberek imádkoznak valójában a Sátán, és caak elhiteti velünk, hogy nem ő az?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 17:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Most akkor isten megengedi neki, hogy gonoszkodjon amikor elvileg a ő szeretet és a cukormáz minta képe?
2011. nov. 5. 11:37
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de csak azért mert Isten a rosszból is tud jót kihozni. És csak annyit enged meg neki amennyi a lelkeknek a javára válik.
2011. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

"a ő szeretet és a cukormáz minta képe?" -

Kérdező: Ez a Te istenképed.

HA én imádkozom Istenhez: nem a te istenképedhez imádkozom. És nem a sátánhoz.

Mégcsak nem is a SAJÁT istenképemhez imádkozom (ott még elvileg besettenkedhetne a sátán, persze nem nagyon teszi,mert mint fentebb modtam FÉL az imától a gonosz).


MI a kérdés? A Teremtő Úristenhez imádkozom.

2011. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Imák, melyeket Isten meghallgat

Isten valóban meghallgatja az emberek imáit Zs 145:18; 1Pt 3:12

Az igazságtalanokat nem hallgatja meg, ha nem változtatnak életmódjukon Ézs 1:15–17

Jézus nevében kell imádkozni Jn 14:13, 14; 2Ko 1:20

Isten akaratával összhangban kell imádkozni 1Jn 5:14, 15

A hit nélkülözhetetlen Jk 1:6–8

2011. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem simán elképzelhető
2011. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
Marha jó a kérdésed, és igazából szerintem közel jársz az igazsághoz.
2011. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem az számít,hogy minek nevezed azt,amihez imádkozol,hanem a szándékod és a hited.Sátán és Isten,ezek csak szavak.az emberi elme felosztja a valóságot Istenre meg Sátánra,így nem tudja az életet annak látni,ami.Nincs olyan,hogy Isten,és nincs olyan,hogy Sátán.(amire Jézus utal a Bibliában "Sátán"néven,az mást jelent,mint a keresztény felfogás szerinti Sátán-az ember önző énjét jelképezi,amikor gyűlölködünk,irigyek vagyunk,félünk,gőgösek vagyunk,másokat vádolunk stb...)csak a mindenség van,mert minden egy.Mert ha lenne Sátán,mint bukott angyal,szellemi lény,mit hitetne el az emberrel? az imában kért dolog vagy összejön,vagy nem.nincs rá teljes garancia.ezért fontos a hit,hogy ne adjuk fel akkor sem,ha nem kapjuk meg rögtön,amit szeretnénk.az is lehet,hogy soha nem jön össze.De akkor semmi értelme nem lenne az emberek imába vetett hitének,ha csak az Ördög szórakozna.Ha azt mondod,hogy Istenhez imádkozol,és nem jön össze a kért dolog,akkor az ördögöt okolod,ha összejön,akkor Isten segített? vagy mi alapján döntenéd el,hogy Isten hallhatott-e meg,vagy a Sátán? na és mi van,ha a Sátán segít,hogy aztán továbbra is hozzá imádkozz,és becsaphasson? (ez utóbbi csak irónia)
2011. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
*hallgatott
2011. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

szerintem egy önimádó aljas érzéketlen valaki ő.

megteremtette a földet,és utána eltávozott egy jobb helyre,nem törődöm uraság. Ha összeakadnék vele addig verném amíg vért nem pisál,amit nekem okozott már egy utolsó... jót röhög meg szórakozik az embereken,vegyétek már észre,hogy ő nem egy szent,hanem álszent!

2011. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Igen. Valószínűsíthető, hogy akihez a ((sátán által)) "kinyilatkoztatott vallások" hívei imádkoznak (kényszeresen gépiesen naponta),

az nem egyéb, mint a Sátán (a Kígyó, JV stb.).


Van egy másik isten is, előbb volt, mint ez a "nagyokos teremtő",

azt nem imádni kell,

hanem megérteni és megismerni (amennyire lehet).


Hozzá csak nagy szorultságunkban szólunk és amit kérünk (néha) nagy erővel és hatalommal teljesül.


Ezt az istent, "aki" nem egyéb,

mint a mi "eredeti arcunk",

klónozza és (szó szerint) majmolja a "kinyilatkoztatás istene" (=az Árnyék).

2011. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!