Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy az Isten...

Lehetséges, hogy az Isten akihez az emberek imádkoznak valójában a Sátán, és caak elhiteti velünk, hogy nem ő az?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 17:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Igen. Valószínűsíthető, hogy akihez a ((sátán által)) "kinyilatkoztatott vallások" hívei imádkoznak (kényszeresen gépiesen naponta),

az nem egyéb, mint a Sátán (a Kígyó, JV stb.). "


Én is egy ilyen "kinyilatkoztatott vallás"-ban hívő vagyok. Bár szerintem nem kényszeresen és gépiesen szoktam imádkozni, de nemrég meghallgatta az imámat az az illető akihez imádkoztam, és ennek hatására édesanyám meggyógyult a több éve tartó gyomorbetegségéből. Én Istenhez imádkoztam, de szerinted a patás kihallgatta az imámat és meggyógyította édesanyámat? Ha igen akkor nem is olyan gonosz.


"Van egy másik isten is, előbb volt, mint ez a "nagyokos teremtő",

azt nem imádni kell,

hanem megérteni és megismerni (amennyire lehet)."


Szerintem Istenből csak egy van. Ez azért a Bibliából elég jól kiolvasható hogy az igazi Isten a többi istenként tisztelt entitással nincs jóban és nem is egyenlő partnerei.


"Hozzá csak nagy szorultságunkban szólunk és amit kérünk (néha) nagy erővel és hatalommal teljesül."


Nem jó ha Istenhez csak bajban szólsz, ez olyan mintha egy gyerek csak akkor szólna a szüleihez ha elfogy a pénze. Rossz kapcsolat az ilyen.


"Ezt az istent, "aki" nem egyéb,

mint a mi "eredeti arcunk",

klónozza és (szó szerint) majmolja a "kinyilatkoztatás istene" (=az Árnyék)."


A patást szokták Isten majmának is hívni mert szereti utánozni. Pl. képes gyógyulásokat előidézni, vagy volt már akinek stigmákat is adott.

2011. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ha Istenhez imádkozol, őt szólítod meg és valójában, minden akaratoddal hozzá akarsz szólni, akkor ő meg fog hallani. Ez olyan mint pl. a telefonálás: az veszi fel, akinek a házát hívtad, nem az, aki 3 utcával arrébb lakik. :) A Sátán nem így kísért, hanem felajánl neked kecsegtető dolgokat, olyasmiket, amire vágysz. De az Isten helyébe nem tud helyezkedni. Ha te az Istent akarod megszólítani, ő hall meg téged. Attól ne félj, hogy az imád nem jut el az Istenhez, már azelőtt tudja, mit akarsz, hogy az egyáltalán tudatosult volna benned. Mert ő mindent tud, mindent lát, ismeri minden félelmedet, érzésedet, gondolatodat. Jobban ismer téged, mint te saját magadat és megért. Az ima tulajdonképpen nem neki kell, hanem neked van rá szükséged, hogy te közelebb kerülhess hozzá (mert ő mindig veled van).
2012. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez megtörténhet. Találtam erre egy nagyon érdekes bizonyítékot a Biliában a 2Tesszalonika 2:3,4-ben:

,, Senki, semmilyen módon ne vezessen titeket tévútra, mert nem fog az eljönni, csak ha előbb eljön a hitehagyás, és kinyilatkozik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia. Ő ellenszegül, és fölébe emeli magát mindenkinek, akit „istennek” vagy vallásos tisztelet tárgyának neveznek, úgyhogy beül az Isten templomába, és istennek mutatja magát nyilvánosan”. Sátán úgy tönteti fel magát mintha ő lenne az igaz Isten hiszen neki ez is a célja, mert azt szeretné hogy az emberek őt imádják. De viszont erre van egy megoldás, hogy tudjuk hogy kihez imádkozunk egyszerűen csak annyit kell tenünk, hogy amikor imádkozunk a nevén kell szólítanunk az igaz Istent s akkor biztos nem a Sátánhoz imádkozunk, és az igaz Isten nevét megtudhatjuk a Bibliából a Zsoltárok könyve 83-ik fejezet 18 vagy 19 verséből atól füg,hogy milyen fordítást használsz ahol azt írja: ,,Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova,

Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett”. Tehát amikor imádkozunk Jehovához kell imádkoznunk.

2013. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!