Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi formáznak Jézus szobrokat?...

Mi formáznak Jézus szobrokat? Használtak e az evangélium írók Jézus szobrot s ha igen miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért használtak volna? Ők még láthatták Jézust a saját szemükkel, ráadásul szobrot készíteni nem olyan egyszerű. Főleg akkor nem egyszerű ha éppen üldözik, börtönbe vetik és kivégzik az embert.
2011. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azon kívül az evangélium írói zsidók voltak, és a zsidók nem nézik jó szemmel az ember ábrázolást.
2011. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 munyamunya ***** válasza:

""Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.""


Semmit sem számít a külső forma. Nem véletlenül nincs leírásunk Jézus kinézetéről. A szoborállítás pedig pogány szokás, ellenkezik Isten törvényével.

2011. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

"A szoborállítás pedig pogány szokás, ellenkezik Isten törvényével."


Akkor szedjük le a szobrokat a hősök teréről.

2011. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 munyamunya ***** válasza:
100%

//Akkor szedjük le a szobrokat a hősök teréről.//


Szedje le, aki odarakta, nekem semmi közöm hozzájuk. Az én dolgom annyi, h ÉN ne csináljak ilyen dolgokat.

2011. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint komolyan gondoltad hogy a szobor állítása bűn. Megmondom őszintén erre nem voltam felkészülve.
2011. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A művészetet Isten nem tiltja. Szabad szobrokat, képeket készíteni. Imádni nem szabad azokat, és arra használni, hogy a szobor "segítségével" imádja valaki Istent. Ezt tiltja a biblia.


"Mi formáznak Jézus szobrokat" - értelmetlen a kérdés. Mit szeretnél kérdezni? Esetleg, hogy miért?

A miértre azt tudom elmondani, hogy miután Nagy Konstantin beemelte a keresztyén vallást az államilag támogatott körbe, és hierarchializálta, onnan a pogány tömegek tódulni kezdtek befelé. No nem azért, mert hívőkké lettek. (Így tette István is keresztyénné a népet, ostorral és karddal) A sok bálványimádó beözönlött a keresztyén templomokba, és azért, hogy még többen menjenek be, ami ugye jó pénz, el kezdtek szobrokat, képeket gyártani, hogy a bálványimádók folytatni tudják a bálványimádást. A földanya helyett szűz Máriát, stb. Utána, amikor egy páran kezdtek emiatt hőbörögni, azokat az inkvizíció kivégezte, mert ugye a pénz az pénz, ahhoz nem szabad nyúlni, és még hoztak egy nevetséges magyarázatot is, mondván, a képek, szobrok a szegények bibliája. Ők nem tudnak olvasni, nincs bibliájuk, így a templomban a képekről megismerik a hitet. (Ha ez lett volna a cél, akkor miért nem tanították a népet a vallásra? Miért tiltották, hogy bibliájuk legyen? Azért, mert a tudatlan népet úgy lehet kifosztani, ahogy akarják.)

2011. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen elírtam az lett volna hogy "Miért"....

09:56 válaszoló köszönöm hogy ilyen részletesen válaszoltál.

2011. nov. 15. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!