Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert eppen a zsidosagot...

Miert eppen a zsidosagot tekintette Isten valasztott nepenek, amikor tobb, talan fejlettebb nep is volt azidotajt? Van erre valamifele logikus (vagy legalabb annak tuno) magyarazat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 08:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
41%
Szerinted kik találták ki, hogy van egy Isten?
2011. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
56%
Nincs ilyen,hogy kiválasztott nép.Istennek minden nép fontos,nem tesz különbséget.a "kiválasztott nép" fogalma a zsidók hatalomra irányuló törekvése volt,ezt ők önkényesen eldöntötték.nincs rá logikus magyarázat,hiszen minden nép mondhatná önmagáról,hogy kiválasztott,hogy ezzel fölénybe kerülhessen a többi néppel szemben.mindegyik nép meg tudná indokolni valami számító,fondorlatos dumával.egyébként ha lenne is ilyen,hogy Isten kiválasztana egy konkrét népet magának,akkor nem olyat választana,akik nem tartják be az egyezséget.
2011. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
52%
Na első vagyok igazából az van, hogy jött egy nép,ők voltak a zsidók,kitaláltak egy új vallást és persze,mert ki más lett volna a kiválasztott nép, ha nem ők? Minden nép ugyanezt csinálná,vagyis pont hogy az lenne a logikátlan,hogy kitalálnak valamit,amiben ők csak másodszereplők.
2011. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

09:47

Na igen.mondjuk ez a lényegen nem változtat.

09:34

2011. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Tehat csak egy humbug ez az egesz kivalasztottsag ?
2011. nov. 26. 11:09
 6/38 anonim ***** válasza:
29%
12evig tanultam hittant, vele egyutt egyhaztortenelmet,latint etc. Hal istennek kesobb mernok lett belolem. Szerinted mi ez,ha nem kitalacio? A vallasban semmi logika nincs, ennyi erovel hihetnenk egy fuszal hatalmaban is. Hisz ott is csak hinni kell. Az elejen meg en is vallasos voltam, aztan minel tobb idot toltottem vele, es felnottem....Vannak,akik sosem nonek fel.
2011. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag a fehér embereknek bizonyított hogy magasabb az átlag IQ-ja mint a feketéknek. A zsidóknak pedig bizonyított hogy magasabb az átlag IQ-juk, mint a többi fehér népnek. Abból kiindulva hogy isten nem egy megfoghatatlan természetfeletti gondolati lény, hanem valós és létező fizikai lény (a több ezer éve ideérkező földönkívüliek, akik genetikai "fejlesztéssel" kiemeltek minket az állatvilágból), arra a következtetésre juthatunk, hogy a zsidók voltak az a törzs, akiknek mint kiválasztottaknak, az átlagnál magasabb intelligenciát szántak. Ha nem hiszed nézd meg hogy a világ legnagyobb újításait szinte csak zsidók hozták létre, és napjainkban is ők jeleskednek benne. Egyébként ateista vagyok és semmi közöm hozzájuk, de ezt elismerem.
2011. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
34%

"A kérdező kommentje:


Tehat csak egy humbug ez az egesz kivalasztottsag ?"

persze,hogy az.Mi a fenétől lennének ők kiválasztottak? még a saját törvényeiket sem tartják be,úgy keverik a lapokat,hogy mindig csak ők húzzák a hasznot másokból.megmagyarázni mindent meg lehet,hiszékeny emberek pedig mindig is lesznek.a zsidók egy igen ravasz nép ebből a szempontból(persze ott sem mindenki egytől-egyig vallásos,gondolom én)értenek a porhintéshez,ezért is tudnak jól mozogni a világban.

ezzel most nem zsidózni akarok,csak mint tényt írom le.

2011. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%
En vagyok az,aki irta, hogy kitalacio. Az ismeroseim 80%-a zsido, elmondom neked, hogy azert van annyi zsido zseni, mert ok tobb penzt szannak az oktatasra,mint barmely mas nep. Ennek pedig tortenelmi okai voltak. Anno nem lehettek mesteremberek, nem fogalalkozhattak semmivel, igy maradt nekik a penz meg a tudomany. Egyebkent meg ha genetikabol indulunk ki,akkor az europai embernek magasan vinnie kell a primet,fokent az eszak-europainak. A zsidok messze le vannak maradva, ezt meg egy genetikustol hallottam.
2011. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
54%

"A zsidok messze le vannak maradva, ezt meg egy genetikustol hallottam"


Hah, képzelem az összes haverod genetikus. Ugye nem gondolod hogy ezt elhiszem? :)

2011. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!