Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet betöltekezni...

Hogyan lehet betöltekezni Szent Szellemmel? Bármikor megtehetjük, amikor csak szükségünk van rá? Tulajdonképpen mit kéne tenni érte és miket tudunk ez által megtenni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 17:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet betöltekezni Szent Szellemmel?"


Úgy kell hogy valaki akinek már betöltekezett a Szentlélekkel (bocs én így fogom hívni mert a szellem szóról más jut eszembe) imádkozik érted és kéri hogy a Szentlélek szálljon le rád. Te pedig előtte bűnbánatot tartasz és beleegyezel ebbe. Katolikusoknál az Élet a Lélekben szemináriumokon történik ilyen vagy bérmálkozáskor. Reformátusoknál konfirmálásnál is meg lehet kapni a Szentlélek-keresztséget. De a Szent Szellem kifejezésből úgy gondolom hogy te nem vagy se katolikus se református. Az Élet a Lélekben szemináriumokra egyébként bárki eljöhet felekezeti hovatartozástól függetlenül. Evangélikust például láttam is már ilyen szemináriumon.

Ha pedig már egyszer betöltött a Szentlélek akkor imádkozni kell hogy jöjjön és szálljon le újra. Ezt akár naponta többször is lehet kérni. Énekek és zenék segíthetnek mert olyan lelkiállapotba hoznhatak amelyben az ember befogadóbb mint egyébként. De azt mindig a Szentlélek dönti el hogy jön-e vagy sem. Ő a főnök ha szabad ilyet mondani.


"Bármikor megtehetjük, amikor csak szükségünk van rá?"


Igen, sőt szerintem érdemes is naponta hívni, hiszen azért küldte Jézus hogy használjuk a Szentlélek segítségét.


"Tulajdonképpen mit kéne tenni érte és miket tudunk ez által megtenni?"


Azt hogy mit kell érte tenni már leírtam a válaszom első részében. Hogy mit tudunk általa megtenni, erre inkább egy linkkel válaszolnék:


[link]


Ne gondold azt hogy ezeket a karizmákat csak a szentek kapják. Isten mindenkinek adni akarja ezeket, azért hogy a hit terjedjen és az emberek megtérjenek. Minden ember kaphat karizmákat.

2011. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!