Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik jön el előbb? Az...

Melyik jön el előbb? Az Antikrisztus vagy az igazi Jézus? És mikor kb, ti hogy érzitek? (tudatában vagyok abban hogy nem tudhatjuk a pontos időt de mégis mikor szerintetek időben hogy hetek, hónapok vagy évek esetleg? )

Figyelt kérdés

És mikre kell számítanunk hogy mik fognak még bekövetkezni?


Minden választ előre is köszönök! (természetesen aki nem veszi komolyan és csak úgy valami sértő/vicces dolgot beír, azt jelenteni fogom)



2011. dec. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

"Azt a napot és órát azonban nem tudja senki, az ég angyalai sem, a Fiú sem, csak az Atya."

Még Jézus (=fiú) sem tudta. Ki emberfia tudhatná még akkor az Istenen kívül?


Jelek azonban vannak.

1. Tudjuk, hogy az utolsó időben vagyunk, hisz teljesednek a Máté 24 szavai (háborúk, földrengések, betegség és a királyság jó hírének prédikálása).

Mivel az utolsó napokban vagyunk, kevés az idő hátra.

2. Az is egy jel, hogy a föld és világ egyre pusztul (már természetileg is, ózonlyuk stb.), de Isten megígérte, hogy "a föld megáll mindörökké" és hogy a "földet az embernek adta". Szóval kizárt dolog, hogy elpusztuljon.


Mire is:

3. Fellázadnak a nemzetek és megpróbálnak Isten igaz népe ellen fordulni. "Gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért” (MÁTÉ 24:9) - ezt még itt az utolsó napok jövendölésénél találhatod meg a Mátéba.

4. Megpróbálja betiltani Isten népét.

5. A hamis próféták sokakat megpróbálnak elhitetni ezekben az utolsó időkben (Máté 24:24) - ez már most is van!


Érdemes végigolvasni a Máté 24. részt. Már sok minden folyamatban van. Aztán sokan azt fogják gondolni, hogy hol van Isten, hogy nem lép! Ennyi a szenvedés! Már most sokan ezt mondják és folytatják a részegeskedést stb. (Máté 24:48-tól).

De azt mondja az Isten, hogy megrövidíti ezeket a napokat és lépni fog az ő népéért.(Mt 24:22). Lépni fog, csodát fog tenni mint rég. Mert ha az ő népére fegyverrel támadnának, nem tud a népe védekezni, mert népe hadviselést nem gyakorol, fegyvert nem fog.


Szóval Armageddon = Isten háborúja lesz, nem természeti nép. Megtisztítja a földet a gonoszoktól és az igazságosak öröklik a Földet. (Máté 5:5). Nem a mennybe fognak menni, mert a Földet öröklik.

Jézus az "egekből" fog uralkodni a "földről megvásárolt" 144ezerrel ezer éven át. Jel 14: 1,3 , 7:4.

Azok pedig akik korábban meghaltak és a sírokban vannak és hűek voltak istenhez feltámasztja őket a Földre. Jelenleg "a halottak nem tesznek semmit, nincsenek érzéseik, és nem is gondolkodnak" (Prédikátor 9:5, 6, 10), azonban feltámadnak ha jók voltak és a nagy sokaság (Jel 7:9) részeként élhetnek a Földön. Jézus lesz felettük (Jel 7:15-17) ezer évig , majd átadja az uralmat Istennek (Jelenések 20:5. verstől írja, hogy mi lesz az ezer év után és a 21:3-4-ig érdemes elolvasni, ahol kijelenti, hogy már Isten fog velük lenni és uralkodni felettük - Jézus csupán ezer évre kapja a jogot).


Remélem elég részletes voltam.

2011. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos hogy mire kell számítanunk Krisztus második visszajövetele előtt, arról figyelmedbe ajánlom például Máté Evangéliuma 24. fejezetének az elolvasását. Evvel párhuzamos a Márk Evangéliuma 13., és Lukács Evangéliuma 21. fejzete. Ebben az óriási nagy jövendölésben Jézus összekötötte a Jeruzsálem pusztulása, és az Ő közvetlen eljövetelét megelőző időket.


An Antikrisztust én nem könkrétan egy személlyel, hanem egy hatalommal, eszmével azonosítom. Ezt a témát, egyébként János apostol nagyon szépen kibontsa, ajánlom tehát János leveleinek a tanulmányozását.


Pál apostol második Thessalonikai leveléből pedig tudjuk, hogy Krisztus visszajövetele előtt kell megtörténni egy bizonyos "szakadásnak" (eredeti szövegben "hitehagyásnak") A Biblia azokat nevezi hitehagyóknak, vagy szakadároknak akik a tudomány, vagyis az Evangélium körül okoznak megoszlásokat (Rm 16,17) Nos meggyőződésem szerint ez már megtörtént. Egyébként ennek a témának a tanulmányozásához, meg úgy összességében egyébként is mélyen kell tanulmányozni a Szentírást.


Ajánlok egyébként még egy nagyon jó könyvet: Andreas Helwig: A Római antikrisztus. Érdemes elolvasni, szerintem nagyon jó könyv.

2011. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Antikrisztus már most is van (a fentiek alapján láthatod, hogy a Jézus jövendölése szerinti utolsó napok most teljesednek):

"Kisgyermekeim, az utolsó óra ez, és amint hallottátok, hogy antikrisztus jön, úgy már most is sok antikrisztus támadt, ebből a tényből ismerjük fel, hogy az utolsó óra ez." (1 Jn 2:18, Jel 13:7, Mt 24:12)

2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Az antikrisztus nem egy személy. Mit tudunk az antikrisztusról? János apostol ír róla a Bibliában az alábbiak szerint:


1Jn 2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.


1Jn 2,22 Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.


1Jn 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


2Jn 1,7 Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.


Ha szeretnél többet tudni az antikrisztus témájáról én is ajánlom figyelmedbe Andreas Helwig teológiaprofesszor könyvét: *****


Üdv. Péter



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Az Antikrisztus nem egy személy. Én is beírtam a Jel 13:7-at (a Bibliaverset szó szerint nem írtam be). Szóval egyetértek én is vele. És már most jelen van.
2011. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az antikrisztus nem személy,hanem egy szimbólika arra,ami az ellentéte mindannak,mint amit Jézus Krisztus képvisel(t).
2011. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! Figyelmedbe ajánlom ezt a könyvsorozatot: [link]

nagyon pontos, teljes egészében bibliahű bemutatása az utolsó időknek. Én Az elragadtatás után, az Armageddon , és A dicsőség leszáll c. könyvet olvastam el de így is pontosan értettem a bizonyos 7 év kezdetének és a 7 év végének eseményeit és a harc menetét amit Jézus folytat a földön a 7. év legvégén, és hogy ítélkezik a gonosz felett uralkodása kezdete előtt. Mindemelett nagyon izgalmas a regény.

2011. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja csak a drága Istenünk.El fog jönni ...de hogy mikor?...Még sokan vannak akik nincsenek felkészülve a fogadására...
2012. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, a válaszod nagyon jól sikerült, de a nevedet felvállalhattad volna :DD amiket meg írtál azzal egyetértek, és a kérdéssel kapcsolatban az antikrisztus előbb jelenik meg mint jézus, mert jézus az armageddoni csata végén fog megjelenni, és akkor győzi le a jó a rosszat (krisztus az antikrisztust), közel van ez az idő de ennek ma már sok jele van
2014. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!