Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor az ember valami helytel...

Amikor az ember valami helytelen dolgot tesz és közben fél, olyankor az (a félelem) a lelkiismeret megnyilvánulása?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a lelkiismeret megnyilvánulása a félelem, az inkább a bűntudat lenne.

A félelem a felelősségre vonással függ össze. Tehát ha valaki tudja, hogy rosszat tesz és ismeri a következményeket kialakul a félelem.

2012. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Például mit tesz? Mert több fajta félelem van.
2012. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyértelműen nem. A félelem a bűn következménye. A bűn pedig már a megfoganásától bűn, tehát mikor még meg sem tetted - csak gondolatban - onnantól munkálkodik benned.


"A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben." - írja a Szentírásban János apostol. A lelkiismeret sokkal inkább rámutat arra mi a rossz, mi a bűn az életedben.


Üdv. Péter

2012. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi az a félelem olyankor, mi okozza?
2012. márc. 23. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
A lelkiismeretünk belső tanúként, illetve bíróként képes megvizsgálni a tetteinket, a beállítottságunkat és a döntéseinket. Vezethet, hogy jó döntést hozzunk, vagy figyelmeztethet, hogy elkerüljük a rosszat. Végül megnyugtathat, ha helyesen döntöttünk, vagy gyötörhet, ha helytelenül.A lelkiismeret a helytelen dolog megtevése előtt figyelmeztet vagy rosszabbik esetben a helytelen dolog megtevése után vádol minket.Az a félelem amit te irtál az a helytelen dolog megtevése közben érzed, ekkor attól félsz, hogy ha kitudódik az a tett amit elkövettél mi lesz annak a következménye.Ebben az esetben nem biztos hogy Istentől félsz, hanem inkább embertől.
2012. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És abban az esetben, ha nem vagyok abban biztos, hogy helytelen dolgot teszek és közben félek, akkor az miért van?
2012. márc. 23. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg ismertetnéd a tetteid, már rég kaptál volna választ is.
2012. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt most nagyon hosszú lenne ide leírni, nem akarok ezzel senkit fárasztani, ezért igyekeztem lerövidíteni a témát. Az a lényeg, hogy ha az ember nem biztos valamiben, csak sejti, hogy nem kellene mégsem esetleg mégsem megtennie valamit és közben ilyen furcsa félelem van benne, akkor az lelkiismereti tevékenység lehet? De nekem többször is volt olyan, hogy tettem valami nem szép dolgot és bár tudatlan voltam, mégis megijedtem, amikor tettem és olyan volt mintha "valaki képletesen pofon csapott" volna. Pl. meghívtak valahova (egy család ebédre) 15 éves voltam és ebéd közben közöltem, hogy ez az étel olyan borzalmasan rossz, hogy nem tudom megenni, ezzel nagyon megbántottam a háziasszonyt - osztálytársam anyukáját. Bár primitív neveletlenségből viselkedtem úgy és nem voltam teljesen tisztában azzal, hogy nem szabad olyat mondani, mégis olyan volt mintha valaki rám pirított volna, ilyen nagyon rossz érzés volt, pedig az osztálytársam anyukája nagyon aranyos volt, sajnálatát fejezte ki és láthatóan nagyon rosszul esett neki. Az a rossz érzés, olyan szégyenféleség, a lelkiismeret hangja lehetett?


Ez volt a rövidebb történet, egy 3x ilyen hosszút és bonyolultabbat, komolyabbat nem gépelnék most be ide.

2012. márc. 24. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól mûködik a lelkiismeret benned. Arra is ösztökél, és azt tudod is, hogy bocsánatot is kellene kérned. A félelem attól van hogy attól félsz hogy nem kapsz bocsánatot. Pedig nincs más kiút. Bocsánatot kell kérni és viselni a következményeket - attól leszel erôs ember.

Tudni kell azonban azt is hogy az emberek sokszor szivesen megbocsájtanak.

2012. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!