Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A válás minden esetben tilos?

A válás minden esetben tilos?

Figyelt kérdés
Lelki terrorban élek.Eleinte rendben mentek a dolgok,született 2 kisfiunk. Soha sem csaltam meg, talán Ő sem.Az utóbbi években különösen érzem,hogy a lábtörlője vagyok.Mindenben elvárja, hogy kiszolgáljam,nem érdekli semmi a mi velem kapcsolatos.Azt mondja,hogy nekem csendben kell maradnom,mert a jó feleségnek egy szó nélkül kell szolgálnia a férjét.Ha beszélnék vele,hogy nekem ez így nem jó,mert soha egy ölelés,soha egy kedves szó,csak a parancsok,akkor azt mondja, hogy önző vagyok és ezért nem fog engem megölelni, vagy kedves lenni velem,mert nem érdemlem meg.Volt már,hogy kezet emelt rám, és nagyon sokszor csak szórakozásból megbánt, megaláz.Próbáltam vele beszélni vagy ezerszer, de azt mondja, hogy ez Őt nem érdekli. Most úgy érzem,hogy már nem bírom idegileg, a gyerekekkel is türelmetlen lettem.De nem merek elválni,mert a templomban örök hűséget és "jóban-rosszbant" fogadtam.Csak szörnyű belegondolni, hogy így kell leélnem az életem...Isten engedi ilyen esetben a válást?Vagy már nincs visszaút?
2012. ápr. 10. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyikőtök keresztény? És mennyire veszitek komolyan?
2012. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mindketten. Én komolyan veszem,ő nem nagyon.
2012. ápr. 10. 13:48
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy Isten ne engedné a válást, ha azzal az ember szabadulhat a boldogtalanságból. Viszont a katolikus egyház csak nehezen engedi! És a kettő nem ugyan az! A polgári válás után is együtt maradtok az egyház szemében, hacsak a pápa ki nem mondja a válást.
2012. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyira akartam,hogy megmentsük ezt a házasságot,de a férjem azt mondta,hogy Ő semmin nem hajlandó változtatni és nekem kell még alázatosabbnak lennem.Sajnos nem megy...
2012. ápr. 10. 13:53
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem ezen még mit kell gondolkoznod. Lépj le a gyerekekkel! És ne engedd, hogy visszakönyörögje magát, mert majd azt fogja akarni. Erősnek kell lenned, de most a saját boldogságod a tét. És ez nem önző dolog, mert ez kihat arra is, hogy milyen légkörben nőnek majd fel a gyerekeid.
2012. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen esetben nem tilos a válás, sőt! (Lásd Dobson Amit a feleségekről tudni kell(ene) c. könyvét - keresztény szemléletű könyv, ajánlom.) Lépj le, amíg nem késő. Gondolj végig mindent racionálisan, hogy fogsz boldogulni két gyerekkel, kikre támaszkodhatsz, hova tudsz menni, miből fogsz élni stb stb.
2012. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a pasit, nem az a bűn, amit te tennél, hanem amit ő művel veled és fog majd a gyerekkel.
2012. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz a kérdés nagyon, mert elvált, csonka családban a gyerekeknek is rossz lesz. Ha keresztény, akkor meg kellene vele értetni, hogy komolyan kéne venni, vagy ne álszenteskedjen.
2012. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!


Jómagam nem vagyok keresztény, de van tippem, hogyan lehetne megpróbálni megoldani a problémát.

Nem derült ki a kérdésből, hogy melyik felekezethez tartoztok a férjeddel.

Első lépésként menjél el a paphoz, vagy lelkészhez, aki annak a templomnak a plébánosa/lelkésze, ahova jártok.

Mondd el neki a problémáidat a férjeddel kapcsolatban, aztán a férjeddel együtt is keressétek fel a papot/lelkészt, és a férjeddel előtted is, és külön-külön is beszéljen a pap/lelkész.

A leírásod alapján valami személyiségzavara lehet a pasinak, és ezt a pap/lelkész is fogja látni, ha beszélni fog vele.

Ha ez így nem megy, és a pap/lelkész sem tud hatni a férjedre, akkor sajnos a válás marad,mint megoldás, mert gondolom én imádkoztál sokat a férjedért.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz. Szerintem a gyerekek vidáman fel tudnak nőni csonka családban is. Az is jobbat tesz nekik mint ha az látják, hogy apa kínozza anyát. Nem a legjobb modell ez a fiúknak, mert azt fogják megtanulni hogy így lehet/kell a nőkkel bánni. Tartozol a gyerekeidnek annyival, hogy nyugodt körülmények között nőjenek fel, és egy nyugodt, relatíve boldog szülő nevelje őket.


Tehát ebben az esetben ha maradsz, az gyávaság vagy gyengeség. Szedd össze magad és lépj. Nem főben járó bűn a válás. Sőt! Menjetek el a paphoz tanácsért, ha akar, változzon meg (tartok tőle hogy úgyse fog)ha nem, te akkor is mindent megtettél.


Ajánlott irodalom (pszichológia és nem vallás): A lélek meggyilkolásának száz módja. Nárcisztikus emberek áldozatai mesélnek.

2012. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!