Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz a keresztény Istenben...

Aki hisz a keresztény Istenben, az miért hisz benne?

Figyelt kérdés

Miért pont a zsidó-keresztény Istenben hiszel? Az egyistenhit előtt a világ tele volt Istenekkel, akik szerintem sokkal emberibbek voltak, mint amelyiket ma a legtöbben imádják. Miért pont ebben az Istenben hiszel, és nem valamelyik pogány Istenben? Miről jobb ez az Isten mint pl. a pogányok Istenei?


Légyszi, ne olyan válaszokat adjatok, hogy "Mert a biblia ezt írja", meg "mert ő az egy és igaz isten" stb.

Indokoljátok meg logikusan.



2012. máj. 6. 21:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Buddha nem tartotta magát és a "hívei" sem Istennek tudomásom szerint.
2012. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Akkor milyen vallás az ami nem istenről szól?o.O Akkor egy foci csapat is lehet vallás? Szerintem a buddhizmus egy vallás. Amúgy meg persze, hogy nem volt isten! Mivel csak egyetlen egy van...
2012. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Akkor ki volt az istenük, ha nem ő volt?
2012. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

[link]


Tudtommal nem minden vallás szól valamilyen Istenről.

De én nagyon tájékozatlan vagyok ezzel kapcsolatban, úgy hogy nem tudok vitatkozni, mert nem célom senkit megsérteni.

2012. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Szintén nem fogok vitatkozni ezzel, mert szintén tájékozatlan vagyok benne. Viszont Zeusz már isten és ő is ábrázolt személy. Egy szakállas villámdobáló isten.
2012. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha Zeusz, Héra, Poszeidon lenne a valódi...te jó ég! vicces lenne, vagy mégsem...


van még követőjük vajon?

2012. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én nem zárom ki, hogy vannak akik a görög istenekben hisznek.

De szerintem a skandináv, germán mitológia elterjedtebb.

2012. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
31%

Zeusnak, Aphroditének, Ozirisnek ma is vannak követői, a vallásukat Eklektikus Wiccának nevezik (úgy többé-kevésbé)



Én a keresztény Istenben hiszek, aki emberi alakban leszállt a zsidók közé, és minden népet, és embert (egyben engem is) megváltott az ősbűntől, és az örök haláltól.

Hogy miért benne hiszek? Mert Ő volt kéznél!:)

De komolyan: részben mert ebben nevelkedtem, részben mert mindent, az egész világot, láthatót és láthatatlant átfogó Isten(kép, ha így jobban tetszik!)

2012. máj. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki épp abban az istenben hisz, amelyikre őseit és őt kondicionálták.


Az istenhit leginkább külső kondicionálás eredményeként jelenik meg...

pontosabban: külső kondicionálás eredményeként az emberben külső isten képe jelenik meg.


Ezt a benne külső hatásra megjelenő istenképet az ember saját belső energiáiból tartják fenn (az őt kívülről befolyásoló vallásos intézmények/manipulátorok).


Valójában nem létezik semmilyen külső isten.


A külső istenképpel az embert saját belső erőiről választják le, saját belső erőitől fosztják meg.

(=az általa hozott és általa birtokolt, hordozott univerzális stb. potenciáktól).


Keresztény nyelvezettel: a talentumjaitól fosztják meg.

2012. máj. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Isten abban "jobb", mint a pogányok istenei, hogy nem hagyja magára az embert, elküldte fiát, Jézust, hogy megváltson és megszabadítson minket a bűntől. Ezért a hitért ezrek haltak meg az amphiteátrumokban, és halnak meg még ma is.
2012. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!