Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz a keresztény Istenben...

Aki hisz a keresztény Istenben, az miért hisz benne?

Figyelt kérdés

Miért pont a zsidó-keresztény Istenben hiszel? Az egyistenhit előtt a világ tele volt Istenekkel, akik szerintem sokkal emberibbek voltak, mint amelyiket ma a legtöbben imádják. Miért pont ebben az Istenben hiszel, és nem valamelyik pogány Istenben? Miről jobb ez az Isten mint pl. a pogányok Istenei?


Légyszi, ne olyan válaszokat adjatok, hogy "Mert a biblia ezt írja", meg "mert ő az egy és igaz isten" stb.

Indokoljátok meg logikusan.



2012. máj. 6. 21:45
1 2 3
 21/28 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Hogy miért hiszünk a teremtő Istenben? Mert másképp nem kapunk kielégitő választ arra, hogy "kik vagyunk, honnan jöttünk, és mi a célja az életünknek". Tudjuk hogy Isten alkotott mindent, az univerzumot, benne a földünket, és rajta az élővilágot. Mivel Isten számunkra láthatatlan szellem-lény, ezért iratta meg a Bibliát, ami utmutatóul szolgál számunkra. Ebből tudjuk meg, hogy miért vagyunk, mi történt a multban, miért történt, és mi lesz a jövő. Isten gondoskodott Fia által a mi büntől való megváltásunkról. Ezzel kimutatta irántunk mérhetetlen szeretetét.

De vajon a világban létezett, és létező többi "Isten" rendelkezik ilyen szeretettel, vagy bármilyen más tulajdonsággal? A Biblia megirja: "az emberek összegyüjtik az aranyat, az ezüstöt, elviszik az ötvöshöz, hogy készitsen nekik belőle "Istent". Vajon ezek az istenek - legyenek bár képek, szobrok, fémből vagy fából megalkotva - képesek az emberek problémáit megoldani? Tudnak segiteni nekünk ha hozzájuk fordulunk segitségért? A Biblia ezt mondja erről: leteszik őket a helyükre, nem látnak, nem hallanak, nem beszélnek, sem jót, sem rosszat tenni nem tudnak. Ezek a hamis istenek. De az élő Isten nem ilyen. Ő gondoskodik rólunk, szeretettel, türelemmel van irántunk, és még most is felajánlja a megmentés lehetőségét számunkra.

Ezért hiszünk az élő Istenben, és nem emberek kezei által készitett bálványokban.

Remélem a válaszom megfelelő volt számodra? Ha érdekel még valami, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

2012. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Blaise Pascal a híres matematikus szavaival szeretnék Neked válaszolni:


"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert azt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy õ próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."


(Blaise Pascal: Gondolatok, 693. töredék)


A Bibliában nincsenek homályos jóslatok, amelyek manapság annyira jellemzőek. Amikor Mikeás próféta megjövendölte hogy "mezővé szántatik a Sion, és kőhalommá lesz Jeruzsálem, a templom hegye pedig erdős hegygyé" (Mik 3,12) az be is teljesedett. Mint tudjuk a történelemből először 70-ben a Rómaiak lerombolták Jeruzsálemet, majd a templomhegyet fel is szántották néhány évtizeddel később. Aztán felverte a gaz, és évszázadokig erdős hegy lett.


Vagy egy másik jövendölés Ésaiás próféta nevéhez kapcsolódik, aki az i.e. 8. század körül jövendölt Czírusról a perzsa királyról, aki az i.e. 6. században élt. De ezt így szó szerint leírta hogy Czírus, és azt is, hogy mire hívta el az Isten. (pl: Ésa 45. fej.) Érdekessége ennek a dolognak, hogy amikor Ésaiás ezt a jövendölést lejegyezte, a perzsa király még nem élt ugyanis a próféta korától számítva kb 150-200 év múlva született meg, hogy beteljesítse a rá vonatkozó jövendöléseket.


És ezek még csak amolyan kis jövendölések, ezeknél vannak a Bibliában sokkal csodálatosabb és nagyobb próféciák is. Ilyen pedig más vallásban nincs. És akkor még nem is beszéltem más dolgokról, amelyek hitelesítik a Bibliát...^^


Minden jót!

2012. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

20., ha belegondolsz, ahogy elterjedt a kereszténység, a régi Isteneket a háttérbe szorították, meg Démonoknak nevezték el, aztán az inkvizícióval annyira megfélemlítették az embereket, hogy inkább áttértek a kereszténységre. Tehát gyakorlatilag erőszakkal kényszerítették rá ezt az Istent az emberekre, és nem szabad akaratukból kezdték imádni.


Én nem látom hogy ez az isten bármivel is jobb lenne, mert hiába megy folyton a sztori arról hogy meg lettünk szabadítva a bűntől, attól még ha szétnéztek a világban, leginkább okádtok attól amit egyes emberek tesznek. Ez nekem nem úgy tűnik mintha megszabadítottak volna a bűntől.


Most biztos jön majd sok komment, hogy a bűn az "Ördög" miatt van, de szerintem egy mindenható isten, aki ráadásul megteremtette az "Ördögöt", azonnal el is pusztíthatná. Ha az Ördög miatt van a bűn a világban, és a mindenható isten nem pusztítja el, akkor vagy nem mindenható, vagy nem is szeret minket annyira, hogy véget vessen a szenvedésnek.


Ezt az ellentmondást már sokszor hallottam "feloldani", de az csak mentegetőzés. Kíváncsi vagyok tud-e valaki logikusan (tudom, az nincs, csak hit) válaszolni erre, és nem csak mentegetőzni, meg azzal jönni, hogy egy egyszerű halandó miért kérdőjelezi meg az istent.

2012. máj. 7. 17:06
 24/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán van "szenvedés" a világban?
2012. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Te minek nevezed az éhezést, a kommunista elnyomást, az utcán való rettegést a nem létező közbiztonság miatt, és egyáltalán a bűnözők létezését? Ez szenvedés.
2012. máj. 7. 17:24
 26/28 anonim ***** válasza:
54%

"ha belegondolsz, ahogy elterjedt a kereszténység, a régi Isteneket a háttérbe szorították, meg Démonoknak nevezték el, aztán az inkvizícióval annyira megfélemlítették az embereket, hogy inkább áttértek a kereszténységre. Tehát gyakorlatilag erőszakkal kényszerítették rá ezt az Istent az emberekre, és nem szabad akaratukból kezdték imádni."


De én pont azt mondtam, hogy amikor volt a császárkori keresztényüldözés, akkor ezrek haltak meg hitük miatt a Colosseumban és egyéb hasonló, e célból működő szórakoztatási központban. Őket senki sem üldözte vasvillával, hogy higgyenek, mivel abban korban annyira nem volt népszerű dolog a kereszténység. Mégis vállalták a halált.

Ha tényleg igaz lenne, hogy csak azért terjedt el a kereszténység, mert erőszakkal áttérítették az embereket, meg az "inkvizíció" munkája miatt (ami nem is jön ide, mivel nem ez a hitvédelem intézménye és nem a hitterjesztésé, teljesen más a kettő), akkor ki kellett volna halnia a vallásnak már a felvilágosodás egyházellenes propagandájakor. De még ma is vannak hívők, sőt a kommunizmus alatt is voltak, pedig akkor, hasonlóan más keresztényüldözésekhez sokakat megkínoztak, lemészároltak.

Nem tudom, hányan haltak meg pogány istenekért, de szerintem nem sok volt. Mélyebb a kereszténység istenhite, a pogányok csak arra használják az isteneiket, hogy ha kell valami, akkor legyen kitől kérni, ha meg nem kapják meg, akkor meg legyen kit szidni.

2012. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket"


Csak Pascal véleményéhez fűznék hozzá. Ez így igaz ahogy mondja, ha úgy éreztessük magunkkal. Mindegyik vallás azt érzékelteti a hitetlennel szemben, de fordítva is van hatás. Ha nem is fenyegető, de az ateista is megkövetetti a maga hitetlenségét. Nincs olyan boxoló aki önmagával verekszik. Pedig nem létezik fenyegető vallás:)

2012. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nos tényleg vannak olyan Egyházak, akik szinte szó szerint fenyegetik a hitetleneket. Ez pedig nagy baj, mert ha az illető csatlakozik is az adott közösséghez félelemből fogja tenni...Sajnos manapság bizonyos hamis egyházak, akik állítólag a kereszténységet képviselik sem viselkednek másként, divat még az, ami a középkorban volt, hogy a tüzes pokollal fenyegetik az embereket...


Viszont én úgy gondolom, hogy aki megismerik a Bibliát azok észre fogják venni, hogy ezek a hamis tanítások alaptalanok. A Biblia szerint ugyanis nincs olyan értelemben vett pokol ami elterjedt, sem örökkévaló kínzás, már csak abból kifolyólag sem, mert a Szentírás nem tanít a lélek halhatatlanságától, ahogyan ez a köztudatban elterjedt. A Biblia szerint ugyanis a kárhozat, egyenlő a végleges megsemmisüléssel. (pl abd 1,16)

2012. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!